Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

@ameli, ma jok za džem, ne volim ni ja te želatinaste džemovenego za neke voćne kolače eventualno
e dobro, to može ;-)
Link to comment
  • 3 weeks later...

Evo za Ivy...Kolac sa visnjama (beli)5 jaja5 solja secera6 soljica brasna1/2 praska za pecivo1 soljica mleka2 soljice zejtinavisnje ili rendane jabukeUmute se belanca i secer dodaju se zumanjca , postepeno brasno i prasak mleko i zejtin.Kad se sjedinilo pola mase se sipa u podmazan plek onda se stave visnje zatim ostatak mase io pet odozgo visnje.Pece se na 180 oko 30 min kako koja relna...Moze i u drugi deo da se umuti i cokolada u prahu pa bide saren.A i moze da se pospe prah seceromCokoladni kolac2 solje brasna2 solje secera(moze malo manje)1 vanilin secer1 prasak za pecivo5 kasika cokolade u prahu1 solja ulja2 jogurta ili kis. mleka (2 plasticne case jogurta)malo rumaima i glazura ali onda udara...4 kasike mleka4 kasike secera1 vanilin secer100 gr putera/margarina100 gr cokolade za kuvanjeNaravno zena sve to vec radi napamet ali to su recepti.Gore je Renne dao slican recept sa forom da se pola mase prvo zapece da ne padnu visnje na dno.Ja sam inovirao da ih umesam u brasno pa je onda valjda trenje vece pa nece da klize...

Link to comment
Jagode se jedu same ili sa nekim kremom, a la strawberry tiramisu ili možda sveže na tartu od vanile. Puno jagodička!!!
jagode sam ja juche pravila na tart.masno testo odozdo, na testo 400 grama jagoda na listice, 2 banane na tanke kolutove, ozgo pavlaku i vanilin shecer, sve u rernu. ne moze da ne valja.mada je meni najdrazi varijetet sa shljivama i bananama i cimetom. to je bilo na granici samoubistva :wub:
Link to comment

Ne pecem ja nista. tart-slice.jpgA inace, ja volim da kupim inglis krim i da malo pospricam po svezim jagodickama i tako da sluzim.Jojj, rodile se i za krambl.

Link to comment
a sto nema nikakav dobar kolac sa jagodama? jel to ne postoji?
Keva mi je stalno pravila kad sam bio mali - napravi se ovakvo testo kao za ovaj Frankov kolač, pa kad se ispeče, tek onda se stave očiščene jagode odozgo, pa se onda prelije želatinom, pa u frižider da se želatin stegne i to sve sa šlagom jedeš. Mislim da nema jednostavnijeg kolača od toga.
Link to comment
Keva mi je stalno pravila kad sam bio mali - napravi se ovakvo testo kao za ovaj Frankov kolač, pa kad se ispeče, tek onda se stave očiščene jagode odozgo, pa se onda prelije želatinom, pa u frižider da se želatin stegne i to sve sa šlagom jedeš. Mislim da nema jednostavnijeg kolača od toga.
U i to mi pravila zena cak sam se prvi put zajebao pa je pitao kad ce da makne celofan.Jbga zelatin bio bezbojan.Ima i isti takav sa bananama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...