Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

krem od jogurta (kiselog mleka) i voća:500g jogurta pomešati sa 250g maskarponea da postane homogeno, pa ubaciti 500g šumskog voća (maline, jagode, kupine, borovnice, a može i mešano)sve ubaciti u činiju iz koje će se služiti i poravnati, pa na vrh sipati 300g* žutog šećera, i ostaviti u frižideru jedno 2h*ja volim malo manje slatko pa stavim 200, no stvar ukusainače ovo preporučujem kao prvi korak onima koji su se deklarisali kao nemači pojma za slatko -- totalno je lako i nema uopšte materijala za zajeba ako uspete i tu nešto da sjebete, e pa svaka onda čast :lolol:

Link to comment
meni je to previse secera cak i kad se smanjia ali me zanima sta se s njim desi, je l delimicno potone i uvlazi/usosi se?
pa možeš i manje, nikakav problemmislim možeš i bez šećera realno :) ali onda bude kiselkastodelimično ili totalno potone i ukremi se sa ostatkom
Link to comment
  • 2 weeks later...

(H)urmašice 250g margarina, 100g šećera, dva cela jaja, 100ml pavlake kisele, brašna po potrebi (oko 600g) i jedan prašak za pecivo. Umuti se margarin sa šećerom, dodaju se jaja i pavlaka s+pa se sve lepo sjedini. Dodaje se brašno lagano dok testo ne prestane da se lepi. Onda se prave kuglice, veličine oko dva oraha, dodaš dve polovine oraha, pa se razvaljaju na sitnoj strani rednea. Peku se oko 20 minuta na 200°C. Još dok su vruće, tj. vrele iz rerne zaliju se sa prethodno prokuvanim sirupom od 700g šećera, 700g vode i pola limuna (smesa se kuva 15 minuta na srednjoj vatri)

Link to comment

pretpostavljam da može, samo nisam ikada pravio, ni video da pravi neko sa puterom, ali nema razloga da ne može (valjda) EDIT: ako mogu lokumi sa puterom, onda sigurno mogu i urmašice, sličan je sastav

Edited by renne
Link to comment

Uhhh šećerpare!Kad odem kod rođaka u Bijelo Polje overim od toga, smlatim tepsiju ko ništa!Ali kad oni meni ne veruju da iko kući pravi to bez oraha unutra.To i slatko od šljiva sa orahom unutra da se jede pa može i da se mre!Send from WC šolja by BVK

Link to comment

ja pravim (h)urmašice sa puterom. kad stavim lopticu na rende i rastanjim je, na sredinu stavim mali valjak - cigarutm od mlevenih oraha poparenih sa sirupom. a kad sam lenja, onda testo razvučem oklagijom, premažem orasima sa sirupom, smotam u rolat, isečem na kolutove debele oko 1 cm i ispečem i zalijem kao hurmašice. u sirup stavljam šipku vanile i limun isečen na tanke kriške.

Link to comment
Uhhh šećerpare!Kad odem kod rođaka u Bijelo Polje overim od toga, smlatim tepsiju ko ništa!Ali kad oni meni ne veruju da iko kući pravi to bez oraha unutra.To i slatko od šljiva sa orahom unutra da se jede pa može i da se mre!Send from WC šolja by BVK
Hahaa, i meni je prva asocijacija na urmašice Crna Gora, ali selo Kuti (Andrijevica). Tamo sam u svojstvu gošće pre 25 godina smazala tepsiju urmašica (uz malu pomoć rođaka), što je kasnije bio povod za stalnu prozivku što se tiče nekontrolisanja apetita u gostima. Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...