Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

a ja bih rekla da bi kod vas dole veci problem bio sa dunjama no sa kesten pireom. ni kod nas vise ne donose iz madjarske onaj nezasladjeni, nekada ga je bilo /bilo je tri vrste, jedan sa rumom, jedan samo zaseceren, i taj, nezasladjen - verovatno predvidjen za neku tjurkicu :-) inace, odlican ti je onaj premijin kesten pire sto ga prodaju u maxiju, verovatno ga i kod vas ima nije presladak i bolji je od madjarskog. a ja, s obzirom da sam na nekoj dijeti, moracu maximalno da smanjim ugljene hidrate, pa cu se postarati da sama napravim taj pire. on moze i sa malo meda i malo zasladjivaca kao i bundeva i dunje, uostalom... sledeci vikend bum pravila, pa javim kak se zavrsilo :-)

Link to comment

e, kad smo kod kesten pirea - ima neko dobar recept?nasao sam kuvane kestene, i napravio pire od njih, dodao samo rum, ali nije to-to, fali tu jos stosta ocigledno(vec mi je bio vise nego dovoljno sladak, pa nisam dodavao secer ili med)

Link to comment

da bi bilo kremastije, masnije i ukusnije. meni je svejedno, al covek se zali da mu nedostaje nesto, a stavio je sve sto si navela. ostao je jos samo maslac (i malo mleka il neulupane slatke pavlake) kao opcija.

Link to comment

koliko sam shvatila, on je prosto pomešao (a ne i prokuvao) skuvano očišćeno kestenje i rum>> a puter je naravno stvar ukusa :)>> ja bih inače pre dodala pavlaku ako već mora nešto

Edited by Amelija
Link to comment

koliko ja znam, u klasičan kesten pire ide puterelem, oko one čokoladne torte koju sam tražila, samo da izvestim da se ova (linkovala sam je ranije) pokazala kao s-a-v-r-š-e-n-anije mi baš uspela slika, žurila sam ali presek torte isti kao na slici sa sajta, nema tu šta, čokoladna torta uvek isto izgleda.ono što je bitno, kore su sočne, a fil je savršen.jedino što fil mora da se nanosi malo po malo, takav je da ne može u debelom sloju da se stegne.tu treba malo strpljenja.naravno, onaj liker od kafe nisam ni stavljala, već malo ruma.pravila sam dve, kombinovala sam jednu sa pekmezom od kajsija (1 sloj fila) a drugu sa pekmezom od šljiva.obe ispale perfektno.sledeći put ću kore poprskati sa sokom od pomorandže, a za 1 sloj ću koristiti džem od pomorandže. mislim da će isto biti odlično.i da, umesto onog olivio spreda, koristila sam puter,belu glazuru zanemarilasvi odlepili, niko nije ostao ravnodušan :fantom:

Link to comment
  • 3 weeks later...

bila sinoć na slavi i jela apsolutno fantasične makaronesuper-bowl-macarons.jpgbeli, ljubičasti (lavanda), zeleni (pistacija), cijan (malina) i bili još neki al' nisam mogla baš sve da isprobam, prejela se :wacko: najbolja fora je što svi nisu hteli ni da probaju, misleći da su to oni jeftini bzvz kolači :D ... valjda se ovde još nisu primili.svaki (od ovih koje sam probala) je bio fantastičan i imao vrlo drugačiji i specifičan ukus.raspitala sam se, radi neka žena u bg (nema poslastičarnicu), po 1900 din za kg, što mislim da je više nego pristojno jer su baš lagani, 60 dođe u kg.

Edited by duda
Link to comment
raspitala sam se, radi neka žena u bg (nema poslastičarnicu), po 1900 din za kg, što mislim da je više nego pristojno jer su baš lagani, 60 dođe u kg.
mogla je i jeftinije, u preskupom malom princu sa fiskalnim racunom su dve iljade.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...