Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

e moram da probam tu čokoladu i šlus!a pogotovo ovo (ako nađem):

crna sa limunom
btw kako generalno limun ide dobro sa crnom čokoladom pa to je neverovatno...inspiriše me i da izmislim neke kolače
Link to comment

keksi mi je otvorio oci. vivaniju nisam posvecivala dovoljno paznje, zato sto se kod nas ne prodaje ko normalna cokolada, nego u prodavnicama satro zdrave hrane, a u supermarketima i deemu na odeljenjima satro zdrave hrane. sto je kod mene odmah za prezir. :Dova s limunom je, koliko vidim na sajtu, pravljena za amerikance.kod nas je izbor dosta slab i skupe su. ja narucila i dobila bogatu i raznovrsnu posiljku iz inostranstva.ova s marcipanom, sto je razvlacim tri dana, kao najfiniji cokoladni kolac je, marcipansko punjenje mekano, cokolada rastoppljena na visokoj temperaturi, nije slatka, veoma ukusna... odavno nisam bila toliko odusevljena cokoladom. i to jos nemackom. :D

Edited by darling
Link to comment

ejebiga :lolol:inače to mi vrlo liči na onu morganinu tortu od limuna, samo što ima kakaa u koramano ja bih još nekako jače čokoladu (možda mož samo kakao u kore bez brašna :D)nego, ne znam u kojoj je klasi, ali niederegger marcipan sa pomorandžom ubiva :piggy:

Link to comment
inspirisan ovim poslednjim postovima, odem da kupim vivani, pa pored nje dodam i ovu, sasvim pristojan odnos cena-kvalitet (200gr = 5€):
a, je, ne mozes tako samo sliku, moras i u klasu da je smestis, vidis da smo skroz profi :) a i da prepricas dozivljaj.posto je vivani kod tebe?a i ovu grin&bleks sam videla u zdravoj hrani. cim vidim da je bio, organik il tako nesto, odma mi splasne apetit. Edited by darling
Link to comment

@darlinguzeo sam onu 92%, ona je 1,99€ 80gra za onu xocolatu nisam strucan™, to ce keksi :)ukus vrlo klasican, jaka strejt cokolada, blago se nazire nekakva vanila cini mi se. nista fensi-smensi nego ono kad pojedes dve kocke i dosta ti za ceo dan.

Edited by aram
Link to comment

u beogradu u merkatoru vivani je od 350 do 450 dinara, zavisno od vrste. kuku, 80 gramske su, ja se tripovala da su 100, zapravo, nisam ni gledala. znaci, ne pojedem ni 30 grama cokolade dnevno :)

Link to comment

Pozdrav, samo jedno pitanje, da li iko zna gde u Beogradu moze da se kupi Galler cokolada? Cudi me da je niko ne spominje... Na njih sam se navukao u Belgiji, prosto mi neverovatno da nema ovde gde da se kupe. Tehnicki nisu cokolade, ali vidim da se spominju Mars i snikers...

Link to comment

galler praline ubivajunisam ih ovde viđala. ponekad dobijem iz belgijevivani crna od 100 g, 350 dinara u maslinicrna pepermint 100 g, 390 din

Edited by duda
Link to comment

Evo pomoc...Green & Black's i Galler su A klasa, a Niederegger i Simon Coll su B klasa...ali uvek imajte na umu da se klasifikacija iskljucivo odnosi na kvalitet sastojaka i nacin proizvodnje, dok je ukus proizvoda vec stvar licne percepcije krajnjeg potrosaca...to sto je odredjena cokolada bolje rangirana apsolutno ne mora da znaci da ce svima biti ukusnija od neke nize rangirane...mada realno postoji velika razlika izmedju proizvodjaca koji su usmereni na kvalitet (A i B klasa) i onih koji su usmereni na profit (C i D klasa)...Na primer, jedna Godiva trenutno vredi "samo" 500 miliona evra...s druge strane, Cadbury vredi najmanje 12 milijardi evra...a razlika u kvalitetu je kao izmedju ferarija i bicikla...

ova s limunom je, koliko vidim na sajtu, pravljena za amerikance.
Ima je po Francuskoj i Austriji, ali samo u limitiranim serijama...prodaje se pakovanje od po 7 razlicitih cokolada (limun, zeleni caj, ekspreso, djumbir, pomorandza, itd)...cena je oko 15-20 evra...
a i ovu grin&bleks sam videla u zdravoj hrani. cim vidim da je bio, organik il tako nesto, odma mi splasne apetit.
:DGreen & Black's je upravo bio glavna inspiracija za Vivani, gledaj na njihove cokolade kao na starijeg engleskog brata od nemackog kolege...isto nivo kvaliteta, isti nacin proizvodnje, jedino drukcije plantaze...
Pozdrav, samo jedno pitanje, da li iko zna gde u Beogradu moze da se kupi Galler cokolada? Cudi me da je niko ne spominje... Na njih sam se navukao u Belgiji, prosto mi neverovatno da nema ovde gde da se kupe. Tehnicki nisu cokolade, ali vidim da se spominju Mars i snikers...
Kako tehnicki nisu cokolade? Imaju oni sve od standardnih cokoladnih tabli, preko raznih pralina, bombonjera, dzidza-bizda i ostalih sitnica...spadaju u sam vrh belgijskih proizvodjaca (Godiva, Neuhaus, Leonidas, Dolfin, itd)...Nema njih u Srbiji...od tih jacih belgijskih proizvodjaca jedino je Leonidas imao "legalnu" distribuciju, tome mozes da dodas i italijanski Amedei koji je isto "legalnim" tokovima dolazio u Beograd, i to je to...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...