Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

Kako glede kvaliteta stoje danske Anthon Berg u odnosu na Lindt? Vidim da ih prate po ukusima, izbaci Lindt morsku so, kad evo i ovih. Meni je prilicno dobra cokolada, a manje cokolade (33-50g) su mi cak i ukusnije od Lindtovih.

Link to comment
A klasa: Callebaut, Valrhona, Amadei, Cluizel, Godiva, Dolfin, Green & Black's, Domori, Vivani, Divine, Pernigotti, Neuhaus, Leonidas, Hotel Chocolat,itd...
ja bih pre pomislio da je ovo reprezentacija Francuske.
Link to comment

Sad moram da probam bar taj Lindt. Ceo zivot jedem samo koske i kacamak c kategoriju cokolada i sta sam ustedeo? Nista!

Edited by katamaran
Link to comment
Kako glede kvaliteta stoje danske Anthon Berg u odnosu na Lindt? Vidim da ih prate po ukusima, izbaci Lindt morsku so, kad evo i ovih. Meni je prilicno dobra cokolada, a manje cokolade (33-50g) su mi cak i ukusnije od Lindtovih.
Isto B klasa...eto na njih sam potpuno zaboravio u onom mom prvom postu, kao i na Duc d'O i Alprose koji takodje pripadaju istoj kategoriji...Tesko je porediti dva veoma slicna proizvodjaca (Anthon Berg i Lindt) jer je to iskljucivo stvar ukusa krajnjeg potrosaca...super su i jedni i drugi... Edited by keksi krem
Link to comment

dupli post, pa ajde da dopunim...Ako mi se jede cokolada sa alkoholnim punjenjem verovatno bih pre kupio Anthon Berg, ali bih zato za bilo koji drugi ukus radije trosio pare na Lindt...

Edited by keksi krem
Link to comment

najveca mana lindta je sto je ultra-komercijalan, i tesko ce se naci nesto atipicno kod njih (najveca egzoitka im je vasabi, sto je ok, ali zasto nemaju nista sa biberom :fur: ).

Link to comment
najveca mana lindta je sto je ultra-komercijalan, i tesko ce se naci nesto atipicno kod njih (najveca egzoitka im je vasabi, sto je ok, ali zasto nemaju nista sa biberom :fur: ).
Kako bre nemaju ništa sa biberom?!Di ti živiš? :PBwt meni je Lindt upravo pojam atipičnosti i ezgotičnosti, najveće ludosti i eksperimente sam videla upravo kod njih.
Link to comment

pa ova u sredini nije lindt :Pa ostale dve imaju biber u tragovima.ja volem cokolade s lepim celim zrnima biberai recimo sve ljute lindtove nisu bas zaista ljute. ona mango-cayene je jos i najbolja, ali mislim pre zbog mangoa nego zbog ljutine@amelija: obavezno overi cokoladnicu na tegelu, prekoputa tabli za odlaske/dolaske bilo bi dobro da od lindta ima tako nesto - totalno ludo, a povoljno(ti na tegelu imaju solidne cene, al opet - jos nijednom nisam pogresio s njihovom cokoladom, stagod da sam uzeo)

Edited by Zverilla
Link to comment

Super :)Mene je najvise odusevila njihova crna sa limunom (mada se slabo distribuira po Evropi) i ova koja im je trenutno najcrnja (92% kakao, ali neverovatno blagog ukusa)...Vivani je nesto najbolje sto Nemacka moze da ponudi kada su cokolade u pitanju, druga dimenzija u odnosu na Hachez, a Ritter Sport nije ni vredan pomena u toj prici...Ludwig Weinrich kompanija je odvojila 4-5 godina samo na istrazivanje i testiranje raznih plantaza po Dominikani i Ekvadoru da bi stvorili Vivani pocetkom 2000. godine...Ceo taj koncept proizvodnje organskih cokolada gde ide samo sirovi secer iz secerne trske i najfiniji organski kakao je toliko skup da lako moze da dovede do bankrota...Sva sreca pa je Ludwig Weinrich toliko finansijski mocan da su unapred napravili filijalu (EcoFinia) cija je svrha bila samo da izgura Vivani do kraja, bez obzira na gubitke...Ako se ne varam, tek je 2010. godine Vivani sam sebe isplatio i dosao na nulu, tada su uveli i one nove iChoc ukuse i znatno prosirili svoju distribuciju, sve do Amerike...Inace ima jos nekih simpaticnih cokolada koje Ludwig Weinrich proizvodi (1895, Porta, Truffel, itd) ali su one niza klasa u odnosu na Vivani...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...