Jump to content
IGNORED

Čokolada


Amelija

Recommended Posts

74 DK je 10 eur, preračunaj ponovo. ;)
skapirao sam posle. htedoh reci da google translate lepo napise:
BOX - 8 FRESH FILLEDPrice: £ 116.00
a kliknuo sam bio na translate bez da pogledam originalnu stranicu@aram: za kaznu, treba te poslati u cosak da klecis na kakao-zrnima!
Link to comment
  • 1 month later...

Je l' ima neka crna čokolada kod nas da ne sadrži sojin lecitin a da nije Lindt koji košta bogaoca?I btw, gde sve ima da se nađe Lindt?

Edited by miki.bg
Link to comment

Lindt moze da se nadje u svim supermarketima, hipermarketima, bolje snabdevenim maxi diskontima i po raznim manjim privatnim radnjama...Koliko se secam Maxi supermarket u Sarajevskoj 38a ima mozda i najbolji izbor Lindt cokolada (crne, mlecne, punjene, vece i manje table, bombonjere,itd)...

Je l' ima neka crna čokolada kod nas da ne sadrži sojin lecitin a da nije Lindt
Od svih koje se mogu kupiti ovde jedino mogu da garantujem za Vivani cokolade da sigurno nemaju sojin lecitin, ali uopste nisu jeftine, oko 400-450 din po tabli...Njih je malo teze naci, ima valjda na Paliluli neka radnja (Karpatska ulica ako se ne varam), i takodje po boljim prodavnicama zdrave hrane...VxfFuu9.jpgDruga prica je van Srbije gde ima na desetine proizvodjaca kvalitetnih cokolada koje ne sadrze sojin lecitin, ali koliko znam nista se od toga ne uvozi kod nas...
Link to comment

vivani se prodaje u merkisu. ne secam se da su toliko skupe. u mojoj glavi su oko 280 dinara?!za lindt se prica da samo 85 posto nema lecitina.sta je uopste sojin lecitin? sto je tolika frka?

Edited by darling
Link to comment

i to malo sto ima u cokoladi je problem?evo sam ga guglovala, najcesce izlazi ko saplement, natural velt, na primer, prodaje ga u kapsulama od 1200mg. jel to znaci da coveku treba za nesto?

Edited by darling
Link to comment

kupila neki dan dve alnaturine organske čokolade u dm-u ali u bosni a ni ne sećam se cene, ali nije mi se učinila nešto preskupasad sam gledala deklaraciju i nigde ne piše da ima sojin lecitin

Link to comment
i to malo sto ima u cokoladi je problem?evo sam ga guglovala, najcesce izlazi ko saplement, natural velt, na primer, prodaje ga u kapsulama od 1200mg. jel to znaci da coveku treba za nesto?
lecitin je potreban i ima ga npr u žumancetu a ovaj sojin je naravno najeftiniji pa može da se trpa u tegle i kapsule.. Edited by ivy
Link to comment
sta je uopste sojin lecitin? sto je tolika frka?
http://www.vitkigurm...-sojin-lecitin/Ne znam kakva je ona Swisslion Love You sa 85% kakaa. Možda na njoj nisu škrtarili.Pošto planiram da pređem na paleo/LCHF, mnogo bolja od će biti neka homemade varijanta sa kakaom i kokosovim uljem. Npr.:http://wellnessmama....ocolate-recipe/http://www.elanaspan...zucchini-bread/ Edited by miki.bg
Link to comment
Ne znam kakva je ona Swisslion Love You sa 85% kakaa. Možda na njoj nisu škrtarili.
Jok i nisu, slobodno zaobidji...nasi domaci proizvodjaci cokolada su poprilicno nisko rangirani i veruj mi da na sve nacine skrtare kako bi sto jeftinije proizvodili, a skuplje prodavali svoj proizvod...Da sad ne ulazim u neku veliku pricu, gotovo svi nasi proizvodjaci kupuju iskljucivo najjeftiniji kakao i njegov udeo u cokoladama uopste nije onakav kakav bi trebao da bude...Na primer u mlecnu cokoladu stave oko 25-30% kakao delova (od toga minumum 20% bude kako maslac, a tek ostatak kakao masa, sto je nedopustivo)...U crne cokolade sa oko 70-80% kakao delova stavljaju minumum 35-40% kakao maslaca, plus dodaju 10-20% kakao praha, a tek ostatak cini kakao masa...Po pravilu crna cokolada ne sme da ima kakao prah, dok kakao maslac ne sme da prelazi 5%, a sve ostalo treba da cini kakao masa (znaci minumum 65%), pa sad vidi koliko nasi skrtare...Inace proizvodjaci cokolada se uglavnom svrstavaju u 4 osnovne klase, a tu su ukljuceni kvalitet samog proizvoda, selekcija kakao zrna, sopstvene plantaze, nacin proizvodnje, itd...Da sad ne ulazim u neku dublju pricu, ovo je klasifikacija nekih od najpoznatijih proizvodjaca cokolada, pa moze nekome da posluzi kao vodic kad se bude premisljao sta da kupi...A klasa: Callebaut, Valrhona, Amadei, Cluizel, Godiva, Dolfin, Green & Black's, Domori, Vivani, Divine, Pernigotti, Neuhaus, Leonidas, Hotel Chocolat,itd...B klasa: Lindt, Guylian, Cote d'Or, Ghirardelli, Scharffen Berger, Hachez, Camille Bloch, Baci, Munz, Newtree, Belcolade, Auer, Thortons, Madecasse, itd...C klasa: Milka, Nestle, Toblerone, Hershey's, Cadburry, Ritter Sport, Schogetten, Kinder, Mars, Frey, Villars, Maestrani, Witor's, Storck, Heidi, Dorina, itd...D klasa: ovde spadaju proizvodjaci koji svoje cokolade uglavnom prodaju na domacem trzistu i samim tim ne moraju da dostave detaljnu specifikaciju...
Link to comment
A klasa: Callebaut, Valrhona, Amadei, Cluizel, Godiva, Dolfin, Green & Black's, Domori, Vivani, Divine, Pernigotti, Neuhaus, Leonidas, Hotel Chocolat,itd...
Scharffen Berger i Divine..... nema dalje, nema bolje
Link to comment
Jok i nisu, slobodno zaobidji...nasi domaci proizvodjaci cokolada su poprilicno nisko rangirani i veruj mi da na sve nacine skrtare kako bi sto jeftinije proizvodili, a skuplje prodavali svoj proizvod...
kako se kotiraju domace zanatske cokolade, tipa adore il premijer?
Link to comment
Da sad ne ulazim u neku dublju pricu, ovo je klasifikacija nekih od najpoznatijih proizvodjaca cokolada, pa moze nekome da posluzi kao vodic kad se bude premisljao sta da kupi...
a zasto da ne? :)+ sta je izvor ove klasifikacije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...