Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

izdinstaj seckanu glavicu cluka i rendanu šargarepu, dodaj smrznute bamije, nalij malo vode, smanji vatru i poklopi.dodaj pirinač, kinou ili heljdu. začini biberom, paradajzom ili sokom od limuna.
ovo ja radim kad god ne znam šta ću s nekim povrćem. ne može da omane nikako
Link to comment
izdinstaj seckanu glavicu cluka i rendanu šargarepu, dodaj smrznute bamije, nalij malo vode, smanji vatru i poklopi.dodaj pirinač, kinou ili heljdu. začini biberom, paradajzom ili sokom od limuna.
fala mati, tako cu. imam sve, chak i heljdu. svi ce se radovat :Dneki bi mogli i da emigriraju od radosti, ili da se dezintegrishu, na prirodno. za njih cu onda da recikliram neki suljpa. fala josh jedared, odoh da kuham! Edited by thermal bug
Link to comment

ako zelis da izbegnes sluzavost prokrckaj bamju u vodi sa sircetom pre nego sto je dinstas sa ostalim namirnicama. na 1l vode par supenih kasika sirceta, dodas bamju (zamrznutu, ne mora da se odmrzava) i kuvas jedno 10ak minuta otkad prokljuca voda. procedis i koristis kao sto rekose gore. inace, super je ovo gore s paradajzom. bamja i paradajz se odlicno slazu.

Link to comment
ako zelis da izbegnes sluzavost prokrckaj bamju u vodi sa sircetom pre nego sto je dinstas sa ostalim namirnicama. na 1l vode par supenih kasika sirceta, dodas bamju (zamrznutu, ne mora da se odmrzava) i kuvas jedno 10ak minuta otkad prokljuca voda. procedis i koristis kao sto rekose gore. inace, super je ovo gore s paradajzom. bamja i paradajz se odlicno slazu.
super. i to cu. sve cu!edip. uradila po spisku, osim heljde, nju sam ipak odvojeno. ne treba meshati nepoznato sa onim sto niko ne voli :Po bemti sto su dobre! :o Edited by thermal bug
Link to comment
aa, okramljac, to je tako dobro. nadam se da ih nisi raskuvala
bilo je granichno, zamalo da raskuvam, zanela se, al svakako ispalo taman. i dosta je blagog ukusa, neshto izmedju paprike i boranije, ali sasvim lajt. a kao fejk masno. mnogo dobra fora!
Link to comment
  • 2 weeks later...

- "Kupi celer da napravim valdorf salatu."- "OK"... i posle pola sata dođe iz radnje sa granama, sa onim stablastim, zelenim celerom. ništa od valdorfa. šta da radim s ovim? ima tona.

Link to comment
- "Kupi celer da napravim valdorf salatu."- "OK"... i posle pola sata dođe iz radnje sa granama, sa onim stablastim, zelenim celerom. ništa od valdorfa. šta da radim s ovim? ima tona.
1) koje radnje?2) kupi neke plodove mora i ljutkastu kobaju,(dobra za to je Famisova grill kobasica), uzmi i koju baburu i crni lukac (to ti je tzv "trojstvo", luk, celer, paprika) i napravi gumbo! Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
U Idei u Ušću non stop imaju granetine celera.
fala jbt. jede mi se gumbo a nije lako naci grane celera, ima samo ono sto mi zovemo celerom a u stvari je celerijak ili kako se vec zove.banatjanine, ja kada imam nesto sa cim ne znam sta cu, napravim chutney od toga. sirce, zacini, secer, krckanje, tegla. ili uspe ili ne uspe, a nema sta da ne uspe.
Link to comment
banatjanine, ja kada imam nesto sa cim ne znam sta cu, napravim chutney od toga.
Super. Juče gledam u teglu džema od kajsija, konzervu sa meksičkom mešavinom, ostatke biljnog sira i jednu tikvicu. Probam pa javljam.
Link to comment
Super. Juče gledam u teglu džema od kajsija, konzervu sa meksičkom mešavinom, ostatke biljnog sira i jednu tikvicu. Probam pa javljam.
Sta je "biljni sir"? Za takve nisam cuo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...