Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Danas poceo najveci evropski( mozda i svetski) biciklisticki sajam Eurobike 2014 ... sledece godine moram da se organizujem i odem do Friedrichshafen-a ,.. Naravno treba poneti i bajs jer kapiram da je taj deo Aplske Nemacke ludilo za voznju ..

Link to comment

Pa ja imam ove ali mi u zivotu nije palo na pamet da vozim bajs u njima  ...

Ni meni.

Tj isto ne razumem šta fali patikama, tj ja vozim onako kako bih išla i da ne vozim, ako je mnogo toplo sandale, ako nije mnogo toplo cipele ili patike, ako je zima duboke cipele ili čizme, ne vidim misteriju.

Link to comment

Lagane letnje patike jako brzo razvalim na bicikli. Sandale nikad nisam ni nosio. Uglavnom vozim u kvalitetnim koznim patikama koje su super vecinu vremena al kad upekne zvezda kao da nosim 2 hot tubs na nogama.

 

Ove crocs papuce nosim po kuci i dvoristu. Danas mi se namestilo da hitno moram nesto da skocim biciklom pa sam krenuo u njima i odusevio se kako su prijatne za voznju.

 

- djon dovoljno debeo da ne zulja metalna pedala

- ne klizaju sa noge

- ne klizaju po pedalama

- laganost i ventilacija :wub:

 

Probaj da nadjes Crocs bas patike ... to ti je mozda i najbolja kombinacija

 

Jos samo da ukapiram sustinsku razliku izmedju moje i tvoje slike :)

 

Moje su losije od ovih jer nemaju vezicu za petu al i ovako noga ne mrda. Nadam se da ce sutra lepo vreme pa da ih malo testiram na duze staze.

Edited by katamaran
Link to comment

Lagane letnje patike jako brzo razvalim na bicikli. Sandale nikad nisam ni nosio. Uglavnom vozim u kvalitetnim koznim patikama koje su super vecinu vremena al kad upekne zvezda kao da nosim 2 hot tubs na nogama.

 

Ove crocs papuce nosim po kuci i dvoristu. Danas mi se namestilo da hitno moram nesto da skocim biciklom pa sam krenuo u njima i odusevio se kako su prijatne za voznju.

 

- djon dovoljno debeo da ne zulja metalna pedala

- ne klizaju sa noge

- ne klizaju po pedalama

- laganost i ventilacija :wub:

 

Jos samo da ukapiram sustinsku razliku izmedju moje i tvoje slike :)

 

Moje su losije od ovih jer nemaju vezicu za petu al i ovako noga ne mrda. Nadam se da ce sutra lepo vreme pa da ih malo testiram na duze staze.

Pa razlika je jer moje(sa slike) imaju iza tu podesivu vezicu o kojoj si pricao toliko i sa njom mozes bolje da fiksiras papucu ... ALi to je ipak papuca , nekako nemam osecaj da vozim u tome (osim nesto kratko na moru recimo) ... Ako te ne mrzi , molim te mi pojasni kako kako uspevas da iscepas patike u voznji ? Nemoguce da kocis nogama ..  :mellow:

 

edit: nabavi onda ovako nesto za leto , nema sanse da iscepas ma koliko se trudio a nece ti ni biti toplo ...

105.jpg

Edited by Geograf
Link to comment

Metalna pedala plus eventualno povremeno agresivnija voznja. Ne divljam al ga ni ne stedim.

 

41Ue4Xo3beL._SY300_.jpg

 

Ova gore nije podesiva vezica al sasvim sigurno lepo drzi nogu. Kao sto rekoh i na moje iznenadjenje obicna bez vezice isto lepo drzi nogu.

 

Izgleda sasavo ali mene ledja noga vise ne boli

Edited by katamaran
Link to comment

Nego da promenim temu slucajno naleteo na potencijalno genijalan bais

 

6798.jpg

 

Ovde verovatno buka najvise smara al mislim da bi mogao da bude jako udoban.

Link to comment

Ovo je definitivno funkcionalan bicikl iako ne i praktican. Vidi se da se mnogo trese u voznji

 

 

Ubedjen sam da bi mogli da se naprave savrseno mekani tockovi na ovu foru.

 

edit:

 

http://gearjunkie.com/radical-metal-flower-wheel-bike

 

I think readers will agree this bike is best categorized as a work of art, but those who have ridden it claim it actually offers a decent ride. The slightly springy nature of thin ribbon steel allows for a comfortable ride, the riders claim.

 

Na onom videu se vidi da mnogo trese na malim brinama. Sigurno se bolje ponasa na vecim.

 

Marcus Hearst, a designer at Arad’s studio, cites unexpected performance from the unusual wheel design. “It’s a surprisingly comfortable ride, and, ironically, the faster you go, the smoother it is,” he said in an interview with Fastcodesign.com.

 

Ovo nije ironicno nego logicno. Al ko mu je kriv kad ne gleda Mitbasterse :)

Edited by katamaran
Link to comment

Ova gore nije podesiva vezica al sasvim sigurno lepo drzi nogu.

uf tih vezica se ja pravo da ti kažem plašim, i nikad ih nisam koristila, a nemam ni nameru

Link to comment

Ne veze nogu za pedalu (to ni ja nikad ne bih nosio) nego osigurava papucu na nozi.

 

Jos jedan tocak na slicnu foru

 

 

Ovaj ga nahvali ali meni ipak deluje truckavo/ Mada opet testiraju ga po truckavoj povrsini.

 

edit: definitivno bi po onoj kaldrmi obican tocak vise tresao.

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

edit: nabavi onda ovako nesto za leto , nema sanse da iscepas ma koliko se trudio a nece ti ni biti toplo ...

105.jpg

 

veliki plus 1 za ovako nesto i varijacije na temu (slika na dnu posta). jak djon ima dobar grip i na toj klasicnoj pedali ali i na onoj za cipele sa mehanizmom, moj drumski bajk ima te francuske papucice i samo ih okrenem na ravnu stranu dok vozim u ovim sandalama dole.

 

crocsice nisu dobro resenje, iz najmanje dva razloga. jedan je sto je guma meka i sto se ostecuje od pedala koje se usecaju u njim sa jacim gripom, narocito na toploti kada guma smeksa. razlog broj dva je znojenje stopala u crocsicama. suprotno onome sto ljudi obicno misle, bosa noga u crocsicama leti ume da se znoji i to kao posledicu moze da ima pojavu zuljeva i ranica na raznim mestima, recimo meni se desava na prstma stopala sa gornje strane malo nize od nokta. znaci, nije resenje. ovo je mnogo bolje:

 

Grippy-Keen-sandals.jpg

 

Newport%20Brown.jpg

Link to comment

Ma da ... Kroks papuce prevashodno su namenjene za dodir sa vodom i vlaznim povrsinama (ne klizaju se, lako se suse, cak i rupice su pravljene tako da voda sto lakse izlazi iz njih a ne toliko za vazduh) ... Uostalom prvi put su se i pojavile na nekom sajmu nautike u Americi ... Ovo gore je stvarno idealno resenje a rekao bih i dosta trajno ...

 

p.s. Evo cele sezone(svaki drugi dan bukvalno) vozim bajs u nekim najlaksim adidas dzoging patikama i nigde ih nisam ostetio a isto imam aluminijumske pedale sa zupcima onim .. Nemam pojma mozda je stvar i do sile gazenja dok vozis ili cak i do visine sedista ...

Edited by Geograf
Link to comment

moj car od drugara miloš završio je brevet 1000 i evo šta ima da kaže o tome

ovog puta se manje gubio :)

 

Svaka njemu čast.

Ali...

 

uzimam još jednu, poslednju, negde oko svoje petnaeste guarane za ova tri dana

 

Jako bih voleo da vidim neku medicinsku studiju o tome koliko je brevet zdrav.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...