Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

kada napisem batch na sledeci nacin: start ??.exe start ??.exe exitoba .exe mi se otvaraju istovremeno. kako da napisem a da mi se drugi otvori tek po zavrsetku prvog?da li u autrun.inf mora da stoji 'open=bilokoji.bat'?

Link to comment

Pajo, rekao bih da program koji zelis da se obavi drugi po redu treba da stavis u IF petlju, a kao uslov postavis ERRORLEVEL (1 bi trebalo da bude ako se prethodni program uspesno izvrsio - pretpostavljam; usput ovako mozes da uhapsis i informaciju o eventualnoj greski i sa njom nesto uradis). Evo primera koji sam nasao na brzinu, pa ti mozda iskoristi:

::NATION.bat
::
@ECHO OFF

:FIND
FIND "Canada" NATION.TXT
IF ERRORLEVEL 2 GOTO PROBLEM
IF ERRORLEVEL 1 GOTO END
IF ERRORLEVEL 0 GOTO PRINT

:PROBLEM
ECHO	A Problem with "FIND" Has Occurred
ECHO	 Please Correct It and Try Again
GOTO END

:PRINT
PRINT NATION.TXT

:END

The batch file above requests that FIND look through a file called "NATION.TXT" to see if the word "Canada" is in there. FIND will generate an exit code of `0' if it is, `1' if it is not, and a code of `2' if a problem regarding the FIND command occurs. If there is a problem, the batch file branches to the "PROBLEM" section, places some text on the screen via ECHO commands and then ends. If the word is not found, the batch file is directed to end. If neither of these numbers are generated, an error level of `0' has occurred meaning the word "Canada" has been found, and so the batch file goes to the "PRINT" section.

Edited by Indy
Link to comment

hvala indy.nadjoh. stavio samo nr. 1 i nr.2....

bilokoji.exe Nr. 1
bilokoji.exe Nr. 2
bilokoji.bilosta Nr.3
...
EXIT

testirao, funkcionise, cak i u slucaju kada prvi ne odradi prirodno do kraja nego se prekine, drugi startuje posle toga.samo se nadam da ce sve to lepo funkcionisati i na narezanom dvd-ju.

Link to comment

na ivici sam nervnog sloma.sta da uradim pa da ova uefa ne pita sta da radi sa cd/dvd-om nego da se cd/dvd startuje onako kako treba, autoran kako mu je i receno. svi becovi, autoranovi, autoinfovi i ostala sranjca bi trebalo da su u redu i sve lepo funkcionise kada se isproba na virtuelnom disku, ali kad narezem, vindovs pita sta da radi sa njim, cime da ga otvori. kad ja zatvorim to njegovo ruzno prozorce nista se ne desava. e, sad nije poenta da ja iskljucim to na mom sistemu, treba to da funkcionise kod onih kojima je cd/dvd namenjen.kako da postignem da se cd/dvd po svaku cenu automatski otvori. butabilni cd? kako ga napraviti? ne radi se ni o kakvoj instalaciji, na cd-u su par exeova, par docova, par pdfova, htmlova i tako razlicitih gluposti i ja samo hocu da mi otvori automatski ono sto ja na cd odredim da otvori i tim redosledom kojim mu ja odredim a ne da me sistem pita:da neces mozda da otvorim vordom ili ces ipak slicice da pogledas, mozda bi ipak prvo brozer, a mozda je najbolje da mi pretrazimo sta je na tom cd-u, mozda bi i media plejer mogao da startujes???!!! aaaagggggggrrrrrr.ima suicid da izvrsim na licu mesta.pomozite dobri ljudi, upropastih 3 dvd-ja.

Link to comment

prvo, za sve zabrinute, suicid je na neodredjeno vreme odlozen. ;) najvise sto sam uspeo je da me pita da li da startuje moj bec sa cd-a, sto je za mene prihvatljivo resenje, a sudeci i po tvom odgovoru i maksimalno moguce.nekako sam isao od toga da kada stavim instal cd - ne mora obavezno da bude os, tada se (cini mi se) startuje bez pitanja, pa rekoh mozda ima neko resenje.ali ok, i ovako nikje lose, posle par bacenih dvd-ja i neprespavane noci, sa ovim mogu (moram) da se zadovoljim.

Link to comment
Verovatno zato video modulator odasilje ne bas idealno tacnu frekvenciju monitoru (ne znam da li mozes da probas druge frekvencije).
Na žalost ne, refresh rate je zakucan na 60Hz (Samsung SyncMaster 223BW).
Presuda: UPS, ali neki bolji koji ne pruza samo zastitu od blackout/brownout, vec i doteruje napon i mreznu frekvenciju u pozeljne okvire.
Biće UPS, ali tek za nekoliko meseci, svakako ću uzeti neki kvalitetniji.Hvala :)
Link to comment
kako da mi pozadina ispod naziva ikonice bude providna (da ne ostane u boji prethodnog wp)?...hvala...btw, korisitm win.XP
Pre radikalnih metoda:1.Desnoklik na desktop>"Properties"2.Tab "Desktop">"Customize desktop">Tab "Web"3.Otčekiraj sve. (ako je čekiran ijedan link, nećeš imati transparentan natpis ispod ikonica)f_disp2m_d208f87.jpg Edited by ion
Link to comment

hvala ion puno, to je to :) ...dugo mi je desktop bila manja slika, ja stavio pozadinu u boji slike i zaboravio kako se ovo podeshava, a proveo sam sate i sate vrteci se na desni klik, properties, desktop, customize itd...hvala i eye of beholder za "radikalne metode" :)...

Link to comment
hvala ion puno, to je to :) ...dugo mi je desktop bila manja slika, ja stavio pozadinu u boji slike i zaboravio kako se ovo podeshava, a proveo sam sate i sate vrteci se na desni klik, properties, desktop, customize itd...
Nema našta :)Taj "web" je bivši "active desktop" i konstantno ga koristim na poslu.Mogu se staviti linkovi na neke internet strane (npr.kursna lista i sl), a može se snimiti i, kako ja radim, neka excel tabela kao htm, pa postaviti link na nju. Ja tu držim neke imenike, šifrarnike, podatke koji mi trebaju svaki 10minuta, na 15-ak sheetova, a uvek su na oku čim umanjiš sve prozore (show desktop).Jedina žrtva je gubljenje transparentnih natpisa ispod ikona, ali bez toga mogu.P.S. Ako ti je slika premala, što je ne rastegneš? (stretch)f_deskm_a42a6a2.jpg Edited by ion
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...