Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Sad pitao drugara iz Resavice i on rece za taj Hotel Djula u centru ima neki stari

na JT. Vidi pa javi ako treba da zovem ove u Despotovac da pitam sta i kako za njihov hotel.
Link to comment

kad smo kod jagodine, treba naglasiti da je ćelava jagodina i izgrađena od para koje je ćelavi jagodinac uspeo da otme iz resavskog rudnika. bar sam tako čuo.prema tome, jagodinci će jednog lepog dana da vrate te novce.

Link to comment
Resavica ili smrt
nisam bio u resavici 13 godina. prilično su je ispeglali pred poslednje izbore ali mislim da i dalje ima onu fnu patinu 60ih. iako su recimo grunuli neku hc crkvu u sred naselja.i senjski rudnik i resavica su jako stari rudnici (među prvima u srbiji) i podizali su ih naravno nemci folksdojčeri kojih je bio pun kurac u oba mesta. nakon ww2 su potrpani u logor (ne trebaju mu znaci navoda) poluotvorenog tipa i nakon nekoliko godina odatle prebačeni u faderlend.resavica je tokom 60ih bila dosta razvijeno mesto za svou kilažu. imala je dom kulture sa bioskopom, dosta ugostiteljskih objekata, hotel, biblioteku, mali fk, ski staze gore u planini i bazen na potoku. posećivao ih je đorđe marjanović npr kad je bio na vrhuncu itd...ali u birokratskim ratovima se slabo snašla i nekako ju je pojeo despotovac kao administrativni centar. mada ko zna zašto je to dobro.sve u svemu, ako iole imaš trip za vintage prizore 50ih i 60ih i ako ti ne smeta ruralno-urbani miks onda će ti biti zanimljivo. pisao je nešto kauboj da je potpuno konzervirana (mada mislim da nije u meri u kojoj je bila). pored je i senjski rudnik koji je predložen da uđe na neku listu zaštićenih industrijskih kompleksa. preptostavljam da mi ovde nsmo svesni da to ima ikakav turistički potencijal. али kao što vidiš, postoje turisti koji dolaze da vide teretne parne lokomotive koje se u resavici i dalje koriste. ceo gradić je organizovan oko rudnika pa na par mesta možeš da se susretneš sa onim rudarskim vozićima, baciš oko šta se radi itd.hotel je pristojan. oduvek je i bio. vidi za taj put koji ide od resavice ka livadama. verujem da je i dalje u funkciji. zapravo, možda ej i glavni. tu je lepa priroda. osim onog jezera, tu je (bila) i fazanerija, a ako budeš šetao uz malo sreće nabasaćeš i na par vlaških kuća. oni su svet za sebe. priroda je kul i oko ovog potoka, kad prođeš bazene i ta čuda i ideš dalje u šumu.pitaj ako nešto treba!

Edited by McCabe
Link to comment
  • 2 weeks later...

evo me na desetinu metara od manastira sv. Sisoja nije da ne znam za njega, al da ima još i manastir.…a seljacima bilo verovatno glupo da nazovu mesto Sisojevac, pa ga nazvali Sisevac.....inače vrlo blizu su Senski rudnici i mesto gde je slikan Petrijin venac, ono kako je izgledalo u filmu je Monte Carlo za sadašnje stanje, ako budem uhvatio malo vremena pokušaću nešto da ufotkam. Žao mi samo što umesto mene nije Indy ili kakav vrsni zaljubljenik u fotografiju, izložba komotno može da se napravi posle nekoliko dana. pszajebao sam se pa sam isti post napisao i na vocapu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...