Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

vratili se odande pre tri dana, guzva poprilicna ispod onog bora na plazi, al stvarno lepo. Pivo kod Jorgosa na onim stolicama u moru redovan ritual. Ovaj smestaj gde smo mi bili rasprodat do sredine septembra, poprilican broj moldavaca i rusa u poredjenju sa proslom godinom. Eto, ko ima malenu decicu, stvarno ne znam za bolje mesto.

Ja sam smesten kod Jorgosa u Akti Psarogianis, tu je taj bor :)

 

@nisam ja, kod ovog mog je sve puno do kraja septembra, jos u februaru je sve bilo...

Link to comment

Jel traze grci medjunarodnu vozacku dozvolu? Istekla mi stara u februaru a nisam siguran da cu stici da izvadim novu jer su zakomplikovali proceduru...

Na granici ti niko ne trazi, samo Makedonci traze zeleni karton. I ja sam ove godine krenuo sa isteklom medjunarodnom, ovde skoro i da nema policije, mislim da ti nece biti problem.

Link to comment

Ne verujem da bi ti pravili problem.

Ali, ako hoces po zakonu, uzmi medjunarodnu.

Koliko je sad? Bila nesto oko 2000din kad sam uzimao pre xy godina ...

Link to comment

sad je skuplje al nije to toliki problem, nego ne mozes vise eleganto da je zavrsis u amss-u. moras valjda prvo u saobracajnu policiju, pa jedan salter, drugi salter... a tek onda u amss. ceo dan izgubis, bar mi tako kaze drugar.

Link to comment

ali traje par godina.

ulozite par sati i mirni ste...

 

ja sam uvek imao medjunarodnu uz sebe, ali nikad nisam bio zaustavljen od grcke policije.

u rentakaru uglavnom ni ne pogledaju nijednu vozacku. bitna je samo kreditna

Link to comment

Kakva crna međunarodna, kad pitaš u amsu jel to mora odgovor je pa trebalo bi...znači ne mora. Ja imam zabranu upravljanja pa ću voziti, kapiram da bi mi u Grčkoj neko tražio dozvolu samo u slučaju saobraćajke, a i tada je pitanje da li bi nešto dalje proveravali.

Link to comment

to bese na atosu? aj pisi malo kako je, jel ima srba bugara rusa moldavaca rumuna ili sta je vec turisticka populacija. mozda svratim po povratku sa limnosa na dan dva ako mi ne bude bilo dosta grcke za ovo leto, volim taj halkidicki pesak, steta sto je sve ostalo na kasandri i sitoniji onoliko trulo tokom sezone...

Link to comment

haha pa jedino ako cu da svratim kada da bi se iz recimo tacke aspravalte  sa autoputa spustio u jerisis moras da ides preko soluna. 

 

definitivno najveci idioti na svetu

Link to comment

kolima, beograd kavala pa 4 sata feribotom, 85e one way. moraju kola za lemnos, poveliko je.

 

Koliko je za auto, a koliko po osobi, roundtrip?

Ja cu, izgleda, da zaobidjem ovaj alonissos. Nisam lud da dam 300eur za jebeni trajekt.

Link to comment

@yolo

 

Mislim da ti Jerisos nije posebno vredan cimanja, sem ako zelis da se kupas u lepo osvezavajucem a nehladnom moru. A i tog valjda ima jos negde :) Ja sam se nauzivala i naplivala kao nikad u poslednjih 10+ godina, ne vadi mi se iz vode ni posle dva sata. Posle mi se malo ljulja [emoji38]

 

Ja nemam iskustva sa Grckom sem Skijatosa (koji mi je super) i ovde sam se razocarala stanjem plaze u samom mestu, pa i na tim dvema koje su van, poput Kakudije: ljudi ostavljaju svasta za sobom a niko to ne cisti, ocito nemaju neku gradsku/opstinsku sluzbu za to. Daleko je od deponije ali kesa, plasticbih flasa i casa ima, a onda to i talasi pokupe, pa se to vrti. Kafici koji drze suncobrane (dobijes ih uz pice) pociste samo oko svojih lezaljki. Ostavlja prosto ruzan utisak. Takodje, plaze nemaju moj pojam mirisa mora, zaro sto nemaju cetinare i ostalo rastinje - no da kazemo da je taj deo subjektivni osecaj.

 

Pesak je zapravo sitno kamenje, to me je prijatno iznenadilo buduci da i nisam fan peska. U pocetku je malo grublji ali se brzo tabani naviknu.

 

Na drugoj strani poluostrva ima lepsih uvala i plaza (imaju pravi sitni i beli pesak) a voda je malo hladnija. Tamo smo prelazili kada je ovde duvao jak vetar.

 

Ja sam vozila preko Bugarske, put je odlican, spustila se na Ser, odatle na Nea Amfipolij i onda preko Asprivalte, Stavrosa, Olimpijade, posle koje krece j*baza: gore dole levo desno, uzan put, kliziste, zbunje koje je izjelo asfalt, Grci do pola u suprotnoj traci itd. Mislim da ljudi, koji za takve puteve kazu da su okej, su cisti mazohisti.

 

Ako te interesuje put preko Bugarske, mogu detaljnije kada se vratim sa odmora. Mislim da svima koji idu na istok dobro dodje. Dodatno, gorivo je jeftino a dobro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...