Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

haha, ok hvala! samo jedno pitanje, ako se secas, imaju li plaze prirodnog hlada i ima li kafica na plazama, posto si rekao da je prilicna divljina u pitanju.

prirodnog hlada je bilo na skoro svim plazama koje sam posetio, a ako nema kafica onda cesto ima kantina u kojoj mozes popiti hladno pice po vrlo popularnim cenama (tipa pivo za 1.50 evra)
Link to comment

prirodnog hlada je bilo na skoro svim plazama koje sam posetio, a ako nema kafica onda cesto ima kantina u kojoj mozes popiti hladno pice po vrlo popularnim cenama (tipa pivo za 1.50 evra)

 

hvala, meni nista vise ni ne treba.

Link to comment

tih 100e do itake i nazad je najbolja investicija koju covek moze sebi da priusti ako ga u nekom scenariju nesto natera na put ka lefkadi. lefkada je danas dno, u ravni odlaska na adu ciganliju na letnji odmor.

Znam ja i sam šta bih radio da imam tih 100 evra.

Link to comment

po pelionu su mnogo bolje kafane u brdima nego dole na moru. bese tsangarada ili tako nekako, odlicna taverna pod najvecim platanom u selu. ali nisu narocito jeftine, generalno je pilion malo poskup u odnosu na razne druge opcije u grckoj.

 

nego, da li je neko skorije isao preko bugarske za kavalu, na dimitrovgrad, sofiju pa dole na jug na seres ili dramu. googlemap pokazuje 80km manje a isto vreme puta. kakav je put kroz bugarsku, ima li pravog autoputa ili je fazon ibarska ili eventualno srednja traka plus? isto radari, murija i slicno, da ne jurim sada alvirovica po YT.

Link to comment

Ja se nudila da ispisem o putu kroz Bugarsku ali mi je promakao tvoj prethodni odgovor. Pisem uvece. Ukratko: put je odlican, zezaju malo glupa ogranicenja na 50 u nekim delovima van autoputa u kombinaciji sa vrlo aktivnim radarom, a jedini problem u sred sezone predstavljaju Turci.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Super, aj napisi i ne zaboravi da stavis datume/dane kada si isla u oba pravca. Ja bi trebalo da idem u utorak i ideja je da stignem do oko 19.15 u Kavalu sa polaskom oko 8.00 iz Bgd (uz 1 sat razlike u vremenu koje skracuje vreme koje nam je na raspolaganju). Medjutim jedna od opcija je sada izgleda i subota, 20.8, visok je datum pa ne znam da li ce biti guzve u pravcu Turske tada ili ne a na taj dan ne sme biti kocke jer sutradan nema feribota.

Link to comment

Put preko Bugarske od Beograda do Atosa

(moja ruta je bila Beograd - Nis - Dimitrovgrad - Kulata - kruzni tok pre Sofije - Blagojevgrad - Kulata - Ser, onda put ka Drami pa se sa tog puta iskljucimo dole na Nea Amfipolij i onda dalje ka Atosu)

Posle Nisa je put do granice u kombinaciji: autoput, dobar put kroz Sicevacku klisuru ali jedna traka po smeru, onda deo koji je nedovrseni autoput ali se super vozi (ima po dve trake u smeru vecim delom) i malo bangavog puta na kracim delovima. Put zapravo prolazi iznad Pirota i Dimitrovgrada tako da se ne gubi vreme kroz prolazak kroz mesto. Nas je u povratku posle Pirota zadesila kolona zbog neke ogromne saobracajke pa smo se odmah okrenuli nazad ka gradu i prosli bas kroz centar i posle se ukljucili nazad na put. Kako bukvalno nigde juznije od Nisa nisam bila, ocekivala sam dosta losiji put a ovo je ispalo sasvim dobro.

Granica Gradinje-Kalotina je mozda malo haoticna zato sto ima dve trake a prvu zauzme kolona kamiona jos koji km ispred, ali to za vas iskusne sigurno nece biti nista novo. Put u Bugarskoj je sve vreme dobar, od ulazne do izlazne tacke, i pola je u vrlo dobrom magistralnom putu, pola u ganc novom autoputu. Deo od Kalotine do kruznog toka pre Sofije je  magistralni sa dve trake, gde se vozi 90, a smanjuje na 50 u tih nekoliko mesta i na nekim random delovima, gde inace upozore i radarom. Posebno je poznat radar kod Slivnice, u oba smera smo videli policajce kako cekaju u zasedi. Sta je tu problem: sto stoji znak za ogranicenje na 50, npr. zbog krivine ili raskrnice a onda posle kilometrima nema nigde znaka za prestanak te brzine, dok te ne lupi sledeci znak za 50. I tu policija hvata kada zdravorazumski ubrzas na onih 90. Moje misljenje je da je to namerno tako uradjeno da bi se punila kasa, jer cim se dodje do Sofije, ne stede znake, cak ih je posle i previse, kao da su pravljeni za ljude koji imaju kapacitet memorije od 2 sekunde.

Na kruznom toku ispred Sofije se bira smer ka Kulati, gde je granicni prelaz sa Grckom. Tu pocinje autoput na kom je ogranicenje 130, na kracim delovima je 90, u dva slucaja: vrlo lepo uradjenih prostranih tunela i delova gde duva pa ako je vlazno. Ono sta je meni bilo posebno zanimljivo kod ovog autoputa, sem utiska da ni 10 vozila nije njime jos proslo, je to da je izdignut i to je meni stvorilo neki lep osecaj, pogotovo u kombinaciji punog meseca oko 04/05 ujutru. Pogledajte slike po netu. Sa autoputa se iskljucuje kod Blagojevgrada (takodje za smer Kulata) i onda ista prica kao na delu pre Sofije, samo sto je uglavnom lepse zbog reke Strume i ima manje ogranicenja (tj. cesce imaju znakove za zavrsetak). Radari su uglavnom u gradicima (gde se vozi 50).

U Sandanskom kazu ima dobre klope usput, mi nismo nigde svracali, ne volimo to da radimo.

Na prelazu Kulata-Promahonas ima posebna kolona za EU tablice, ali to u praksi bas i ne radi tako, nego ili radi jedan salter, ili su na oba svi, u zavisnosti od guzve. Mi moramo da stanemo pored i cekamo dok nam obrade pasose dok ostali pokazu na kratko pasose ili LK. I samo je dakle jedan pregled, tako da u svakom slucaju ide brze nego granica sa nasom zemljom.

Nazovi autoput posle od granice do Sera je u momentima jako los, u momentima dobar. Nesto rade, cak i za te dve nedelje koliko je proslo izmedju mog putovanja je bilo nekih promena na putu. Posle Ser - Drama to malo koliko smo mi imali su bile dve trake po smeru veci deo, isto i od Nea Zihnija do Nea Amfilpolija. Put je posle onakve Bugarske ne tako privlacan ali je to sve okej.

Malo detalja sa mog puta i za kraj jedno "ali".

Krenuli smo na more noc subota na nedelju 18./19. juni oko 22h, i tada je bilo prazno pa - sve do Grcke. Na autoputu do Nisa redovno stanje, po Sicevackoj jedva koji automobil, kao i sve dalje do granice. Na granici 5 automobila ispred, maltene da nismo ni osetili. U Bugarskoj do Sofije jos neko, ima po koji kamion, domace tablice pice bez obzira na ogranicenja, a onda na autoputu avetinjski prazno. Rekoh roditeljima da je ovo kao pocetak nekog horor filma (mesecina, izmaglica po brdima, zlatno-plave boje dok se Sunce probija, vesela porodica na putu, samo nam je jos neki pas falio :D) Sad kad razmislim, zao mi je malo sto nisam nigde stala da ufotkam nesto, bilo je bas magicno. Na granici sa Grckom je bilo opet manje od 10 automobila ispred. Posle blize Grckoj je vec bilo kola (a i bilo je oko 06/07), uglavnom okej voznja i malo bahatosti bugarskih tablica ("E" je nesto kao "RU" kod nas).

Natocili ponovo do punog rezervoara pre nego sto smo dosli do granice po ceni 2 leva/litar (1 evro = 1.95 leva). Gorivo u Grckoj je dranje, prosek na putu do i u okolini Jerisosa je 1.4 evra/litar a u nekim zabitima je islo i do 1.5evra. Srecom pa nismo imali potrebe da tankujemo u Grckoj, uzesmo malo pred povratak cisto za svaki slucaj. Dobro je bugarsko gorivo, a izbor je veliki: Shell, Gasprom, Lukoil i mnostvo nekih bugarskih ~Knjaz petrola. Svugde se primaju kartice i mi smo samo tako i placali, banka je racunala dobar kurs.

Zaboravih za putarine: uzme se vinjeta odmah na prvim pumpama posle granice. Postoje i neki kiosci ali nisu preporucljivi, primaju samo kes a umeju i da zaborave da daju fiskalni racun, a on je isto toliko bitan koliko i vinjetka kada te zaustavi policija. Dakle nema zezanja sa tim. Vinjeta za dve nedelje kosta isto koliko i za mesec dana tako da smo odmah uzeli tu mesecnu i kostala je 15 ili 20 evra. Zeleni karton nije potreban, samo PP uredjaj.

Subota 2. juli, krenuli smo u 12 iz Jerisosa a na nasu granicu stigli kasno popodne, govorim cisto orijentira radi. U povratku od Sera do Promahonasa vec drukcija slika. Prvo, milion Bugara koji su jaci za nekoliko koplja u odnosu na beogradsku bahatost i nepostovanje brzine. To se nastavilo malo i posle granice, ali manje, valjda znaju da na tom delu Grci ne dezuraju. Na granici smo bili oko pola sata, sve je islo bez zastoja ali je prosto bio manji guzvanjac. Vise kola na  putu do Blagojevgrada, naravno posto je dan, a posle na autoputu opet maltene nikog. Nesto vise kola na granici Kulata nego kada smo isli, ali i to je sve brzo proslo.
A onda videsmo kolonu automobila iz suprotnog smera koja je bila prilicno dugacka. Takodje dalje na putu ka Nisu dosta vise vozila iz drugog smera. Sigurno se radi o tome da je bio dan, ali mnogo vise to sto su poceli godisnji odmori i sto sve vise Turaka prolazi. A Turci i voznja..Pricaju ljudi da ume biti jako neugodno kada si izmedju njih a pogotovo u klisuri i svugde gde je samo jedna traka jer ne prezaju ni od cega. Mi to na srecu nismo doziveli. Takodje sam procitala na dosta mesta da u toku prave sezone kada milioni Turaka idu kuci ume da se ceka na granici po tri sata, cak i nocu.

Nama je trebalo 12h u oba smera (mozda pola sata krace u povratku), zajedno sa granicama, vise kracih pauza (kilavi smo), nekoliko pogresnih skretanja u Grckoj (deo dole kod Amfipolija je malo lose obelezen, neke table fale a neke i upucuju na losu stranu tako pa covek mora da obrati paznju), i voznji po ogranicenjima. Znaci gde god je pisalo 50, vozila sam 50. (750km od Beograda do Jerisosa, ViaMiselin je prognozirao 11)

Ne znam kako izgleda put preko Makedonije, koliko se u proseku ceka na granicama itd. te nemam nista za poredjenje, samo je sigurno to da - nema Turaka. Ja bih preporucila put preko Bugarske jer je prosto dobar u globalu (tj. losi delovi su pre i posle nje ali nisu toliko dugi da to treba da prevagne :) ), ali ne u spicu sezone i tada kada krene navala Turaka.

 

---------

 

Yolo, sad citam tvoju poslednju poruku, ti bi zeleo da za 11 sati stignes skroz do Kavale? Mislim da je menoguce, ako neces da ostavljas Bugarima dzeparac. Vrlo su azurni kod radara, dosta nasih ljudi im je platilo letovanje. Grci su ocito opusteniji sa tim radarima, mislim na mnogo strana stoji upozorenje a ama niko ne postuje.

Ako sam nesto bitno izostavila, pitaj.


 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...

pre dve godine pala je odluka da se ide u grčku na more. tako madam i ja odosmo na santorini, pa na naksos. o ovom prvom sumnjam da treba da pišem naširoko. uglavnom, nama je bilo dovoljno dobro za tih nedelju dana tamo. stacionirani smo bili u perisi, selu na jugu ostrva, a iju i firu odlazili da posetimo uglavnom predveče i onda se susretali sa mnoštvom turista kojih tamo ima preko svake mere. smeštaj je bio odličan i jeftin (16€ po osobi: velika soba sa terasom, bračni krevet, mala kuhinja, rešo, frižider, kupatilo, bazen ispred apartmana) + ni 100m do mora :).

plaže u perisi su bile vrhunske (crni pesak) i na većini se nije naplaćivala ležaljka (zauzmeš svoju, naručiš piće i niko te ne smara). super su plaže perise, ali je najluđe kupanje bilo u amoudi bay-u, u iji.

 

da pređem na fotografije:

 

2r2q7n5.jpg

plaža u perisi

 

2agsoeu.jpg

crkva u iji

 

11b0z9d.jpg

čamac na krovu u iji

 

2vkkxec.jpg

turisti

 

293ygxw.jpg

opet turisti. čekaju da sunce počne da zalazi da bi fotografisali

 

qwyn1h.jpg

 

 

2ibeu74.jpg

amoudi bay

 

aewr9v.jpg

pogled ka iji

 

inače, od perise do fire i ije idu autobusi. između 1-2€ je karta u jednom smeru. naravno, uvek je tu taksi, ali i sopstveni ili prevoz na najam kao skuplje varijante. u perisi smo najviše bili u kafani ciclades, ne stoga što smo tamo pojeli nešto bolje nego u drugim restoranima u mestu (super je francisko's, fenomenalne školjke i lignja, očajna hobotnaja, doduše), već jer smo se bezmalo sprijateljili sa gazdom (kostas iz atine: 6 meseci santorini | 6 meseci atina) i prvim mu konobarom klaudijem iz rima, pa smo stoga kafanu krstili mediteraneo. a i ciclades nismo nikako mogli da zaobiđemo na našem dnevnom putu ka i sa plaže. ova dva lika su, čini se, tamo provodila cele dane, od jutra, pa dok i poslednji gost ne napusti tavernu. toliko o lenjim grcima...

 

zaboravih da prijavim, i prošle, i pretprošle, a i ove godine put iz beograda izgledao je ovako:

bg-atina avionom, a onda busom do pireja, pa na blue star trajekt. sva tri puta je let iz beograda bio oko ili malo iza ponoći, te bismo malo po sletanju i vrzmanju po aerodromu uhvatili bus do pireja (2014. i 2015. karta je bila 5€ po osobi, od ove je 6), a tamo sačekali da se otvori šalter gde se kupuju/podižu unapred kupljene karte za blue star. obzirom da smo stizali ujutro u pirej posle neprospavane noći, sva tri puta smo plaćali sobu na trajektu što je podizalo cenu prevoza, ali je svakako jeftiniji i uzbudljiviji nego da smo leteli iz atine do nekog ostrva avionom i stigli za 30-40 minuta. naravno, soba na brodu nije neophodna jer na sve strane po palubama i u prostorijama sa sedištima, spavaju mladi ljudi. na patosu, palupskim klupama, gde stignu :)

 

d4bjo.jpg

blue star

 

168ym2h.jpg

kao da se celi brod istovario na ostrvo ;)

Link to comment

još par fotki sa santorinija, pa da pređem na naksos:

 

261ysza.jpg

dojajno ovčije kismleko i moje desno stopalo ;)

 

2e2mahe.jpg

tonska proba u toku

 

10yn9qc.jpg

 

35c5085.jpg

 

b89zle.jpg

 

1zgf81w.jpg

 

ncgq34.jpg

 

5dv31j.jpg

^^

svratili smo i u pirgos, selo usred ostrva, takoreći na brdu

 

b8mesw.jpg

pirgoški laf

Link to comment

 

 

Yolo, sad citam tvoju poslednju poruku, ti bi zeleo da za 11 sati stignes skroz do Kavale? Mislim da je menoguce, ako neces da ostavljas Bugarima dzeparac. Vrlo su azurni kod radara, dosta nasih ljudi im je platilo letovanje. Grci su ocito opusteniji sa tim radarima, mislim na mnogo strana stoji upozorenje a ama niko ne postuje.

Ako sam nesto bitno izostavila, pitaj.

 

pa ne, ja racunam da cu da stignem najopstenije za 10 i to sa opcijom zastoja:)

 

ako krenem u 8 ujutro, to je 9 po grckom, treba da stignem do 19 - beograd gradina 3.10-3.20 (to sam vozio vise puta ove godine i sa novim delom autoputa mislim da je to realno), kroz blgariju 4,5 i jos 2h od kulate do kavale....

 

sto se tice radara i svega, sta da se radi - nesto mi se bugari ne cine kao najdisciplinovaniji vozaci pa ocekujem da ce moci zabadanje iza nekog ko vozi na gornjoj granici... stara glupa fora.

 

ako mi treba vise od 10 onda nema potrebe da se cimam kroz grcku, solun je opusteno 7 i kavala 1.5 posle toga, sve vreme je autoban sa peglanjem po zelji, 120-160, u zavisnosti od prisustva oruzanih snaga na drumu. mislim da tih 90km razlike u korist bugarske kompenzuje mnogo brza voznja na ovom potezu, delimicno dekompenzuju 2 granice ali idem u utorak pa cenim bice okay, plus makedonsko gorivo koje kosta 80c za ED. dakle mozgalica.

Link to comment

cek cek

 

gradina kulata je 233km, pa to ako je pola na autobanu a pola na ibarskoj plus sva moguca zaobilazenja gradova ne moze biti preko 3,5h, google daje 2 sata 50 minuta

 

https://www.google.rs/maps/dir/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%B7+%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B1,+%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%9A%D0%B5,,+%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%B7+%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0/Kulata,+Bulgaria/@42.2074239,22.0588798,7.87z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x4755351f022a4d71:0x9b733482cad423b3!2m2!1d22.8313494!2d42.9985897!1m5!1m1!1s0x14aa2b274e21420f:0xa00a014cd0e7f30!2m2!1d23.3632506!2d41.3875814?hl=sr

 

kulata kavala 151km, to je oko 2 - 2.5h u zavisnosti od stanja puta

 

sa granicama to je 10 max...

 

edit - google daje da je put kroz makedoniju duzi 90km a samo 3 (!) min sporiji, i dosta precizno gadja na 8 sati bez zastoja na granici.... ako se ne ulazi u solun, onda je tih oko 8 sati vrlo precizna pretpostavka i poklapa se sa mojim iskustvima sa puta neke malo brze voznje na gornjoj granici ogranicenja i povremeno preko. 

Edited by yolo
Link to comment

16aqofo.jpg

vlihada. dobra plaža i iznad na brdu opak restoran to psaraki!

 

2mfkio7.jpg

 

10dimuf.jpg

to psaraki

 

10crsqq.jpg

škarpina

 

2i7lppk.jpg

x tuna

 

23i6j55.jpg

hobeeeee

 

2csb7ux.jpg

pogled na iju iz amudi beja

 

30ldv1h.jpg

i na firu iz ije

 

2li8nsm.jpg

+ drug na drumu

Link to comment

pa ne, ja racunam da cu da stignem najopstenije za 10 i to sa opcijom zastoja:)

 

ako krenem u 8 ujutro, to je 9 po grckom, treba da stignem do 19 - beograd gradina 3.10-3.20 (to sam vozio vise puta ove godine i sa novim delom autoputa mislim da je to realno), kroz blgariju 4,5 i jos 2h od kulate do kavale....

 

sto se tice radara i svega, sta da se radi - nesto mi se bugari ne cine kao najdisciplinovaniji vozaci pa ocekujem da ce moci zabadanje iza nekog ko vozi na gornjoj granici... stara glupa fora.

 

ako mi treba vise od 10 onda nema potrebe da se cimam kroz grcku, solun je opusteno 7 i kavala 1.5 posle toga, sve vreme je autoban sa peglanjem po zelji, 120-160, u zavisnosti od prisustva oruzanih snaga na drumu. mislim da tih 90km razlike u korist bugarske kompenzuje mnogo brza voznja na ovom potezu, delimicno dekompenzuju 2 granice ali idem u utorak pa cenim bice okay, plus makedonsko gorivo koje kosta 80c za ED. dakle mozgalica.

 

Ponovo sam pogledala odnos Kavale i Jerisosa od Sera na mapi i Kavala je na 50km manje i >40min voznje krace od Sera u odnosu na Jerisos, a jos kada poznajes put..Meni je bilo sve nepoznato pa sam i dvaput skrenula lose. Tako da sam sigurna da ti treba manje do Kavale u odnosu na grcki deo koji sam ja imala.

Sto se tice pracenja Bugara..verujem da policajci selektivno zaustavljaju tako da ako radar prodje Bugarin, mozda ti neces.

 

Ponavljam, cini mi se da nema nekih velikih prednosti, sem sto je sve vreme u Bugarskoj odlican, sirok put, nikakva Ibarska, a mana to sto u sezoni imas Turke.

Link to comment

naksos

 

2014. bili smo tri dana (samo) i onda smo prošle otišli na još 7. u oba slučaja smeštaj je bio anatoli hotel. 15€ po osobi, udoban i veliki krevet, terasa, napucano kupatilo, bazen, doručak (švedski sto) uračunat u cenu, turska, pardon, grčka kafa svako jutro za dž i na nešto više od 500m je centar hore, glavnog mesta na naksosu. hotel vodi marija sa sinom stavrosom, a tamo su u oba slučaja bili prisutni i njeni vremešni roditelji. marija i stavros sačekuju svoje goste na aerodromu i u luci i onda ih prevezu do hotela. isto to i kada gosti odlaze.

naksos može da živi i bez turizma. umnogome zahvaljujući izvorima vode kojih nema na 90+% ostalih grčkih ostrva. dosta zelenih površina, naročito u središnjem delu, brda, planina, sela u čukama...

2014. se nismo nešto mrdali iz mesta, a i spremao se povratak kući. prošle godine smo malo cunjali okolo. obišli planinsko selo apeirantos na putu ka mucuni (istočna strana ostrva) gde smo išli da overimo dojajni restoran ostria inn, išli u muzej presa za maline u egaresu i videli galini.

2014. sam od marije prvi put čuo tu reč kacikagi (jare). na moje pitanje gde bih u hori mogao da smažem jare, reče da nema, ali ima u planini, a za to mi je bio potreban taksi, pa sam digao ruke. neki dan posle ga smazah u atini, a prošle godine smo posle naksosa išli na ostrvo jaradi, amorgos, pa se nisam naročito ložio da jare pojedem na naksosu.

plaže: uh, ima ih dovoljno dobrih. najpre, gradska uopšte nije loša. pesak, čista voda, toplo more, nije baš nenormalna gužva... s druge strane 2014. bili smo u drugoj polovini juna i odlično se sećam da se nije naplaćivala ležaljka. prošle godine (početak septembra) stigli smo blue star-om oko 1 popodne, marija nas odvezla do hotela, tamo smo se brzinski smestili i pošto je već bilo posle 3, odlučismo da odemo na gradsku. zauzesmo po ležaljku i odosmo u vodu. kad smo izašli ženska ode do taverne da naruči neko piće, a neki preplanuli jorgos mi priđe sa pričom da je ležaljka 3€ po osobi, na šta mu odgovorih: "mene si našao, je li?" ovaj se zbuni i ode. posle stvarno videsmo da se naplaćuju, pa platismo.

pored gradske do jaja je i plaka (90% nudista i sve dede i babe), agia ana, mikri vigla ali najdojajnija kastraki.

zanimljivo da je početkom septembra bila daleko veća gužva nego krajem juna, opet, koliko god da je gužva, ni prineti nije onoj u iji ili firi na santoriniju.

 

2015-09-02%2012.56.07_zps1oo8dvcn.jpg

zenba anatoli hotela

 

2015-09-02%2013.25.15_zpsf87yeg26.jpg

marijin lab fidel

 

2015-09-03%2013.58.21_zpswa7xk4qo.jpg

mucuna

 

2015-09-03%2013.21.35_zpsnaypazms.jpg

mucuna

 

2015-09-03%2013.23.10_zpsfgayladr.jpg

mucuna

 

2015-09-03%2014.51.42_zpsfsbfhogo.jpg

ostria inn

 

2015-09-03%2015.03.04_zpsdcw2fnsq.jpg

ostria inn

 

2015-09-03%2015.23.37_zpscabrjfxm.jpg

ostria inn

 

2015-09-03%2017.42.49_zpswsk0qtzv.jpg

apeirantos

 

IMG_0297_zpsurpip3xh.jpg

apeirantos

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...