Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Nije ga FB obris'o. Sama je nesto zajebala (rekla na timeline-u). Ostavila WP blog adresu sa istim tekstom.

Planira li da se vrati u Libanon poslije skolovanja ili joj je fino u Brajtonu zasad™.

procitaj bolje, fezbuk obriso. nije u skladu sa komjuniti standardom. zato je ostavila wp adresu, ali fb ne dozvoljava ni da se linkuje tekst odatle nego mora c/p

Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Božićni vašar u Beču ukinut?

 

zašto ne bi bio kada su oba pravila jasna

 

ako si u muslimanskim zemljama prilagođavaj se muslimanskim običajima

ako si u nemuslimanskim zemljama prilagođavaj se muslimanskim običajima

 

kako austrija tako i italija i svi ostali dok šerijat u kalifatu konačno ne bude uveden :fantom:  

 

Rome, November 17 – Bob Dylan’s two concerts in Italy – in Bologna 18-19 November – will have armed guards after the Paris terror attacks, sources from the US singer-songwriter’s entourage told local media Tuesday.

The guards will be at the entrance and backstage area, media reported.

http://www.ansa.it/english/news/2015/11/17/bob-dylan-bologna-concerts-to-have-armed-guards_16fe9736-2b8e-4c8a-9d81-ed7f09a26c05.html

Edited by Hella
Link to comment

Mislim da je solidarnost na osnovu religije dosta više izražena kod muslimana nego kod hrišćana, a moglo bi se raspravljati zato što je to tako.

Ne poznajem nijednog iole verujućeg muslimana koji nije makar donekle zainteresovan za problematiku položaja muslimana od Bliskog Istoka preko Mijanmara do Kine. S druge strane ne poznajem nikoga ko uopšte razmišlja o položaju hrišćana u Nigeriji i Egiptu.

 

Mislim i ja.

I treba pričati o tome, razumeti zašto.

Link to comment

procitaj bolje, fezbuk obriso. nije u skladu sa komjuniti standardom. zato je ostavila wp adresu, ali fb ne dozvoljava ni da se linkuje tekst odatle nego mora c/p

 

Mea culpa. Procit'o sam samo prvu recenicu na dijagonalu, danas.

Link to comment

S druge strane ne poznajem nikoga ko uopšte razmišlja o položaju hrišćana u Nigeriji i Egiptu. 

 

ajde usudi se da glasno razmišljaš o položaju bilo koje verske grupe a da nije ona najmirovnjačkija pa da vidiš kako pc kerusine jurišaju da izetiketiraju izrelativizuju razvodnje i istroluju zajedno s alahovim botovima  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Pa nije.

Mislim da se niko ne bavi verskom pripadnošću stradalih u Parizu, Trgovačkom centru i sl.

Kada kažem niko mislim na većinu zapadnog sveta.

jer su po definiciji nasi, ubijeni od strane mrskog neprijatelja.

 

obrati paznju i na reakcije na desavanja van tzv. Zapada. kako se reaguje kada stradaju ili su u zivotnoj opasnosti ljudi koji su nekako slicni nama.

Link to comment

Mislim da je solidarnost na osnovu religije dosta više izražena kod muslimana nego kod hrišćana, a moglo bi se raspravljati zato što je to tako.

moze biti. ali nije samo do toga. medijsko pokrivanje igra ulogu i broj mrtvih. podsaharska Afrika je neinteresantna, pa nas kolektivno zabole q.

 

koliko hriscana dnevno pogine u Nigeriji vs. Sirija, koliko je proterano iz Egipta vs. Mijanmar?

Edited by Gandalf
Link to comment

jer su po definiciji nasi, ubijeni od strane mrskog neprijatelja.

 

obrati paznju i na reakcije na desavanja van tzv. Zapada. kako se reaguje kada stradaju ili su u zivotnoj opasnosti ljudi koji su nekako slicni nama.

Pa to naši je zasnovano na već spomenutoj geografskoj i društvenoj sličnosti.

Ne na verskoj.

 

Ne znam što ubacuješ ovo mrski neprijatelj... Niko nije spomenuo nekakvo solidarisanje na osnovu zajedničkog neprijatelja.

Link to comment

Mislim i ja.

I treba pričati o tome, razumeti zašto.

 

Kako zasto, zapadni hriscani su tri koraka ispred te druge religije, ne svojom voljom, to je samo civilizacijski pomak uzrokovan sa svim i svacim al tako je.Ja stvarno hocu dvoje kola. CL...po meni krivca ili glavnog i odgovornog traziti u Henriju osmom.Dal je to dobro il lose saznacu al svakako nam braca stvaraju sve manje i manje konkrugove

Link to comment

Bio je pre par godina jedan izvestaj iz Nemacke. Ako se dobro secam, problem nisu deca ili njihovi roditelji, vec najcesce nastavnici. Taj izvestaj je tvrdio da nastavnici direktno u gimnaziju salju gotovo iskljucivo nemacku decu, dok imigrantska deca ne dobiju tu preporuku, vec moraju na prijemni. A na prijemnom su rezultati manje-vise slicni. Tako nesto.

iz mog iskustva, naravno da su ucitelji problem. a ucitelji su, skoro svi, nemci. ucitelji zato sto osnovna ovde traje 4 godine, gimnazija vec od 5. razreda. ili vec, sta se kome zalomi...

Link to comment

Kako zasto, zapadni hriscani su tri koraka ispred te druge religije, ne svojom voljom, to je samo civilizacijski pomak uzrokovan sa svim i svacim al tako je.Ja stvarno hocu dvoje kola. CL...po meni krivca ili glavnog i odgovornog traziti u Henriju osmom.Dal je to dobro il lose saznacu al svakako nam braca stvaraju sve manje i manje konkrugove

Mislim da je zez.

Tri pomaka po zapadnim-hrišćanskim merilima.

Ali to nadmašuje moje mogućnosti da razmišljam u 20h. ^_^

Link to comment

Otkazana utakmica Nemacka- Holandija u Hanoveru zbog sumnjivog "paketa" na stadionu.

 

 

Reports that German police have discovered a truck bomb disguised as a rescue vehicle near football stadium in Hannover.

 

link

 

edit:

ovo izgleda 4 real..

Edited by barrcode
Link to comment

Ne znam što ubacuješ ovo mrski neprijatelj... Niko nije spomenuo nekakvo solidarisanje na osnovu zajedničkog neprijatelja.

jer je mrski neprijatelj cesto kljucni faktor selektivnog saosecanja. recimo, ja cu veceras kuci metroom, svestan da bi decaci koji su pobili ljude u Parizu, rado smestili koju bombu u taj metro. ipak je ovaj grad jedna od najatraktivnijih meta u SAD. pa ja mozda i nemam ama bas niceg zajednickog sa stradalima u Parizu, ali su Orci koji su ih pobili pretnja i meni licno.

 

data konstrukcija o mrskom neprijatelju moze, uz nijanse, da funkcionise na vise nacina. ne osecam nista za nesretnike u Idlibu koji stradaju pod ruskim bombama, ali mi se srce cepa zbog nesretnih Kurda u Kobaneu. neki Srbin saoseca sa zrtvama jer su oni ubijali nase u Sarajevu, ili pak ne oseca nista jer su nam ovi uzeli Kosovo.

Edited by Gandalf
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...