Jump to content
IGNORED

BPesta - Prag - Bec


nbg4ever

Recommended Posts

Da ne davim mnogo, koja je najbolja varijanta za transfer izmedju tri grada? Orangeways, voz?

Dobro bi bilo kada bih mogao iz Beca za Budim direktno, a ne preko Praga u povratku.

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Hm, a zasto bi isao iz Beca do Peste preko Praga?

 

Nisam isla nikad drugim prevozom na toj relaciji sem vozom i meni je uvek bilo udobno :) Ako imas tacne datume putovanja mozes ustedeti na karti (umesto da kupis otvorenu).

Sa pestanske stanice Keleti imas direktni voz do beckog Westbahnhofa na svaka dva sata (tipa 07:10 pa teraj dalje) koji vozi oko tri sata. Imas i direktni za Prag na svaka dva sata koji ne ide preko Beca (Breclav i Brno ako se secam dobro) a put traje oko sedam. ECovi su u pitanju.

Za tacan info o cenama karti pozovi agenciju Putnik posto se oni bave i zeleznicama.

Link to comment

Da ne davim mnogo, koja je najbolja varijanta za transfer izmedju tri grada? Orangeways, voz?

Dobro bi bilo kada bih mogao iz Beca za Budim direktno, a ne preko Praga u povratku.

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

 

Relaciju Beograd - Budimpešta - Beč možeš ići kombijem, Terra travel.

Link to comment

Vec sam u Bpesti.

A za prag bec varijantu me sramota da kazem da sam se istripovao da je prag blizi. Dakle, Bec prvo.

Prosetacu se do Keletija danas da vidim sta ima. Imam debitnu vizu, ne znam da li primmaju. Voz mi je interesantniji jer ima vise polazaka dnevno. Jel su povratne karte otvorene... Oni, uskocim na prvi naredni voz na toj relaciji

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Vec sam u Bpesti.

A za prag bec varijantu me sramota da kazem da sam se istripovao da je prag blizi. Dakle, Bec prvo.

Prosetacu se do Keletija danas da vidim sta ima. Imam debitnu vizu, ne znam da li primmaju. Voz mi je interesantniji jer ima vise polazaka dnevno. Jel su povratne karte otvorene... Oni, uskocim na prvi naredni voz na toj relaciji

 

Obicne povratne su otvorene te si slobodniji u svakom smislu ali su i skuplje od tih za fiksirane datume (kada cene kostaju i do za 50% manje). Poslednji put sam takvu povratnu za fiksirane datume i satnice do Beca platila 25evra.

Verujem da primaju sve vrste kartica (tj kreditne i debitne) ali nisam nikad kupila na tom automatu na Keletiju.

Link to comment

primaju debitnu vizu. medjunarodna i domaca blagajna su razdvojene, trazi international.

orangeways buseve izbegavaj, ako ikako mozes. svakog dana ima neka vest kako su putnike ostavili da cekaju u nekom gradu, bez ikakvog obavestenja.

ako si za bus, koristi eurolines. karta do Beca je manje od 20 evra, bus dobar, wifi included, ide 5-6 puta dnevno.

 

ako se nadjes u nekoj frci, zovi :)

Edited by Djuro
Link to comment

Pokupio :)

Nego, jos jedna stvar. Drkaju me da im donosim Absint iz Praga. Stvarno mi se ne vuce staklena flasa kroz 3-4 voza i preko x granica. Da uzmem ja to u Pesti pre povratka kuci? Mislim, ko da ce neko znati... Usao sad u neki diskont i imaju Rodniks za otprilike 15e

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

A ovi nasi sto trkeljisu po granici? Djarme na ulasku uzimale plasticne flase sa alkoholom. Koliko znam, moze da se unese jedna (dve) flase. Ne?

Btw, hvala svima na pomoci ;)

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...