Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Nije li on popio ban zbog one ''šale'' sa Navalnim?

 

 

Nadam se da pristrasnost nije problem sama po sebi, uostalom, svi diskutanti na ovim rusko-ukrajinskim temama su debelo pristrasni (izuzev možda Manca i Vasilija)

Link to comment

i ja sam pristrasan, stojim uz radničku klasu Rusije i Ukrajine koju imperijalisti huškaju na bratoubilački rat. 

(apsolutno sam ozbiljan kad ovo pišem).

Link to comment

a sad ozbiljno: Zaz se ponaša kao pandur, isleđuje i vređa ljude i često im govori da su lažovi.

 

mislim da je rasprava o Rusiji na ovom forumu zabavna i informativna koliko i polemika o Duletu i Ćokiju, i da Zaz svakako nije jedini koji pribegava najbanalnijim formama propagande, ali da ga nije to zaklalo nego to što ga ne zanima čak ni elementarna forma diskusije. on nažalost ne može bolje od toga.

A Gricka zanima elementarna forma diskusije? Nađi mi jedan njegov post u poslednjih desetak dana koji nije flejm.

Link to comment

A Gricka zanima elementarna forma diskusije? Nađi mi jedan njegov post u poslednjih desetak dana koji nije flejm.

 

Našao sam postove koji se, onako, malo kose sa empirijom :lolol: (Matijas Rust, na primer), ali ne vidim da proganja ljude na pet strana i pita ih "A zašto lažeš".

Ipak, reći ću da sam načelno protiv PZD kazne.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Dobro to je tačno. Mislim, ja uglavnom samo čitam ovo na politici, ali malo je jadno to što radi Anduril, na primer, koji postuje propagandne tekstove non stop i onda kao nešto kulturno razgovara. Iznerviraću se, pa ću da postujem svaku nebulozu koju na nađem na fejs stranici "Fonda bezopasnosti ruske federacije", pa ćemo da vidimo ko će duže da izdrži. :D

Link to comment

Ipak, reći ću da sam načelno protiv PZD kazne.

 

Pa upravo to. Neka ga banuju svaki put kad radi ono sto si napisao i problem resen.

Link to comment

Dobro to je tačno. Mislim, ja uglavnom samo čitam ovo na politici, ali malo je jadno to što radi Anduril, na primer, koji postuje propagandne tekstove non stop i onda kao nešto kulturno razgovara. Iznerviraću se, pa ću da postujem svaku nebulozu koju na nađem na fejs stranici "Fonda bezopasnosti ruske federacije", pa ćemo da vidimo ko će duže da izdrži. :D

 

To sam i ja bio odlucio, ali me na kraju mrzelo. :)

Link to comment

Niko ne moze da ospori da je Zaz_pi bio neobjektivan i pristrasan, ali su njegovi postovi cesto bili prilicno informativni i bacali su novo svetlo na neke dogadjaje, a u poredjenju sa ostavljanjem petparackih ratnohuskackih clanaka kojima se smeje 90 posto foruma i ponavljanjem jedne iste mantre predstavljali su etalon stila i zanimljivosti. (Makar po mom skromnom misljenju.) Ako sam dobro shvatio (izvinjavam se ako sam pogresno razumeo kaznu PZD), on vise nece moci da pise na celom podforumu, sto mislim da je steta jer cenim da ce se vecina sloziti da je, bez obzira na ideolosku obojenost i cesto rigidnost njegovih stavova, ipak dao prilican doprinos na temama o istoriji, ekonomiji i nafti. Tako da bih zamolio mod tim da ponovo razmotri svoju odluku, ne sto se tice (pretpostavljam) zasluzenog bana, vec perpetualne zabrane pisanja na ovom delu foruma. Jer ja sam recimo cesto voleo da procitam neke njegove postove, a covek zaista ne radi nista sto nije ustaljena praksa kod diskutanata sa suprotne strane gvozdene zavese. 

 

Zaz-pi, glavni spin majstor i interpretator grafika koje mu odgovaraju. To nije informativno, vec samo propaganda u drugacijem vidu. Ne znam da li je za PZDu ili ne, ali nemojte mu pripisivati karakteristike koje nema.

Edited by Budja
Link to comment

Dobro to je tačno. Mislim, ja uglavnom samo čitam ovo na politici, ali malo je jadno to što radi Anduril, na primer, koji postuje propagandne tekstove non stop i onda kao nešto kulturno razgovara. Iznerviraću se, pa ću da postujem svaku nebulozu koju na nađem na fejs stranici "Fonda bezopasnosti ruske federacije", pa ćemo da vidimo ko će duže da izdrži. :D

 

Ma, samo napred, samo prevedi na engleski ili sprski.

Link to comment

Zaz-pi, glavni spin majstor i interpretator grafika koje mu odgovaraju. To nije informativno, vec samo propaganda u drugacijem vidu. Ne znam da li je za PZDu ili ne, ali nemojte mu pripisivati karakteristike koje nema.

Веселници су онда шта? Како ти видиш да се они разликују?

Link to comment

Zaz-pi, glavni spin majstor i interpretator grafika koje mu odgovaraju. To nije informativno, vec samo propaganda u drugacijem vidu. Ne znam da li je za PZDu ili ne, ali nemojte mu pripisivati karakteristike koje nema.

 

Ne bih se slozio da stvari stoje bas tako. U njegovom minulom radu toga ima dosta, ali ne moze se svesti samo na to.

Link to comment

i ja sam pristrasan, stojim uz radničku klasu Rusije i Ukrajine koju imperijalisti huškaju na bratoubilački rat. 

(apsolutno sam ozbiljan kad ovo pišem).

 

Mali off: vidiš šta je vek komunizma u praksi uradio - jednostavno ne možeš da napišeš ovako nešto a da ne zvuči kao sprdnja. Toga si i sam svestan, pa moraš da dodaš kako si apsolutno ozbiljan.

Link to comment

Beba Popovic argument, atmosfera i tako to.

Kad logicno objasnjenje bazirano na hard facts ne postoji, udri po generalizacijama koje nista ne znace i koje se mogu primeniti na apsolutno bilo koje politicki eksplozivno ubistvo.

Ferguson? Americka drzava kreirala atmosferu u kojoj policajci nekaznjeno mogu da se izivljavaju. Obama = Staljin

CH? Francuska je kreirala atmosferu u kojoj islamisti mogu da rade sta hoce. Oland = Staljin

itd...

 

Znaci, sada si stigao do tacke da atmosferu u kojoj se ubijaju politicki protivnici i novinari uporedis sa Fergusonom radi relativizacije kao ovaj lik dole? Dobro.

 

...

Замолио бих те да ме репортујеш. Ја не правим никакве РЛ спекулације, то би било кад и рецимо знао да ти живиш нпр у Рибници у Краљеву па почнем да те провоцирам да ли носиш пасош кад долазиш у град преко моста. Или знам да си можда запослен у фонду за политичку изузетност, па почнем нешто да инсинуирам у вези твојих послодаваца.  Ја те једноставно питам да са нама поделиш имена еминентних америчких професора који се баве простором Еуроазије, па да упоредимо белешке. Нису они никакви заштићени извори па да им чуваш приватност, а вала ниси ни једини Србин који се у том пољу мува па да ти идентитет буде откривен, информацијом да си са неким од њих разговарао. Овако напросто изгледа да си слагао, пробао да нас импресионираш некаквим анонимним ауторитетима и кад није упалило вречиш као какав јарчић.  Зато макар изгуглај пар имена пробај да блефираш, досадно је овако. 

...

 

Vec sam te reportovao a posto se stoking i RL spekulacije ovde tolerisu, dobices istom merom.

Ja nisam spomenuo da sam prosto razgovarao sa naucnim autoritetima nego da ih redovno srecem tu gde radim sto sam vec spomenuo a ti izignorisao i nastavio sa stokingom.

Ne pada mi na pamet da odajem takve podatke ljudima na netu koji relativizuju ubistva novinara i slicno.

Edited by Anduril
Link to comment
  • Krošek pinned this topic
  • Krošek unpinned this topic
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...