Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

šta je poenta? "e čuj, biću s tobom, samo moram prvo da se jebem sa još petoricom, da se malo iživim, kako bih mogla da ti podarim sve što zaslužuješ, a ti mi do tada budi ortak i čekaj me ko kuče na kiši".

 

seksisto  :fantom:

Link to comment

A na Palmi i drugim kanalima je išao njegov hit "Čekaj me, čekaj, ja ću doći"....

 

off.

 

nikad nisam baš razumeo tu pesmu, ili, što je još gore, jesam.

 

šta je poenta? "e čuj, biću s tobom, samo moram prvo da se jebem sa još petoricom, da se malo iživim, kako bih mogla da ti podarim sve što zaslužuješ, a ti mi do tada budi ortak i čekaj me ko kuče na kiši".

 

ko želi da sluša pesme o tome, ne razumem?

 

o pesmama

 

http://dacomh.wordpress.com/2014/10/02/%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BC-%D1%83-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%98-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%86%D0%B8/

Link to comment

Duda Lakić o glumcu i filmu kojima smo započeli ovaj topik.

 

Ту је, дакле, тај део са историјским фактима и трагичним крајем – совјетски револуционари не марећи за кодексе о ратним заробљеницима, баржу на коју су их укрцали потопиће у Црно море... Ту је (на карикатуралан и подсмешљив начин) осветљен и лик историјске личности, мађарског комунисте Беле Куна... Ту је и она врхунски одиграна улога нашег Милоша Биковића, у лику заробљеног официра, барона Николаја Александровича Гуљбе Левицког који ће изговорити ону кључну реченицу: „Сами смо криви са свих десет својих прстију”... Руски официри, елита, интелектуалци, књижевници, говоре немачки и француски, пишу на француском, а не на руском, у школске клупе ушла је Дарвинова теорија, одродило се од бога, духовност се изгубила, а доласком совјетских комуниста ту јој је и крај...

 

Edited by Turnbull
Link to comment

Au jebote koje novo dno. Mada šta se i ja čudim, dotična već godinama izaziva curenje mozga na uši nesretnicima kojima se ukrste puti s njenim tastaturnim abortusima, svojim stilom kritike naučenim od nas'sice u u 4. razred osnovne škole "Romanija - heroj planina"  te posledičnom sveprožimajućom plitkoćom opservacija koja preti da podigne nivo okeana, potopi Menhetn i odvoji Kaliforniju od mejnlenda, što je valjda dotičnoj Duci novoočenjvseruskoljubeznici i san. Fun fact: pored našeg komandanta elitnog glumačkog odreda Bikovića, i ime Svetolika Miće Zajca se u recenziji pominje tačno 2.138 puta!

Link to comment

Uf, ovo je jako neprijatno na prazan stomak. 

 

 

Volela bih da znam da li je gđa Lakić u mraku sale svih 180 minuta udarala recke i tako izbrojala 2612 montažnih rezova Svetolika Miće Zajca.

Link to comment

Uf, ovo je jako neprijatno na prazan stomak. 

 

 

Volela bih da znam da li je gđa Lakić u mraku sale svih 180 minuta udarala recke i tako izbrojala 2612 montažnih rezova Svetolika Miće Zajca.

 

da ponovim besmrtne reči Jugoslava Pantelića sa jedne konferencije za štampu Festa, "Dubravka, da li ste vi uopšte gledali film o kome razgovaramo?"

Link to comment

Uh, pa ceo tekst je za tupana. Kakvo čangrljanjetm

 

 

Ту је та фина Михалковљева игра симболима. Са небеско плавом бојом вела који лети (мотив виђен и у његовом филму „Робиња љубави”, у Бресоновом „Кротка”, а нарочито изражено у Кустуричином „Дому за вешање”), а плава важи за симбол поверења, оданости, интелигенције, али и вере и духовности. Ту је и оно поигравање са бројем девет, који важи за симбол универзалне љубави, али и за симбол тројне тријаде анђеоских хорова, троструког тројства, за симбол храма царске Русије (Храм Василија Блаженог) од девет међусобно различитих храмова што чине један.

А број девет у филму наизглед је само број Незнанкине паробродске кабине, касније и број хотелске собе у којој се догодио тај страствени телесни судар главних јунака. Реч је, иначе, о сцени која је због редитељског промишљања, али и врхунске монтаже Светолика Миће Зајца, истинско ремек-дело. Два спојена тела у љубавном заносу, а чује се само чангрљави звук њених минђуша и кретања ланчића са крстом. Фантастично..

 

Link to comment

Kad pomnožiš devet i devet dobiješ osamdeset i jedan, a kad sabereš cifre tog broja opet dobiješ devet, dakle trojstvo utrostručeno. Simbolika! Artizam! Ljubav univerzalna i blažena!

Takođe, moj broj zgrade je 117, čije cifre u zbiru takođe daju devet! Slučajnost?

Link to comment

Kad pomnožiš devet i devet dobiješ osamdeset i jedan, a kad sabereš cifre tog broja opet dobiješ devet, dakle trojstvo utrostručeno. Simbolika! Artizam! Ljubav univerzalna i blažena!

 

Takođe, moj broj zgrade je 117, čije cifre u zbiru takođe daju devet! Slučajnost?

 

Ti se šališ, ali...

 

 

У овом наративном плану је и онај најуочљивији омаж родоначелнику филмске теорије монтаже Сергеју Ејзеншајну и његовом филму „Оклопњача Потемкин” и оној сцени степеница у Одеси, по којима се сурвавају дечија колица. Број тих степеница у „Оклопњачи”, колико ја знам, још нико није избројао. У Михалковљевој „Сунчаници” степеница – по којима клацкају дечија колица и на којима је требало, а није, да настане заједничка фотографија поражених и победника названа „Апотеоза помирења”  – има тачно 89. Симболика?

 

Link to comment

Uh, pa ceo tekst je za tupana. Kakvo čangrljanjetm

Nije lepo rugati se siromašnima duhom.

I uopšte citiranje D.L. bi trebalo kažnjavati. A to što je ona filmski kritičar u "najstarijem dnevniku na Balkanu" (već 20 godina) je ozbiljan kulturološki problem.

Edited by beatakeshi
Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...