Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Probao. Vrhunsko jelo.

 

Pojma nemam spanski al je lako ispratiti.

Ma da...Ali ovi sa jajima kažem nikad nisam video, mada ovo sa blenderom.... mi naaako baš prečica.....
Link to comment

ja smazala sjajan rizoto koji je moj sin napravio...sa lignjama patagonicama, nista specijalno sto se recepta tice - maslinovo, crveni luk, beli luk, kocanski pirinac, belo vino, kljucala supa od povrtnje kocke, biber, so i puuuuunoooo persuna. dakle, klasika, ali je pirinac bio savrsen, bas! prosle nedelje je pravio salatu od plodova mora, ali je ovo bilo bolje!

a ja se jutros nastavila sa mojom sirovom heljdom, ali zbog promene sam je pravila sa kakaom i pecenim lesnicima...ludilo kako je to dobro, kao ona zdravstvena nutela, samo manje kaloricno . ubedljivo najukusniji zdravi slatkis...dakle heljda prelivena kljucalom vodom preko noci, doda joj se smznuta banana, laneno seme, dve velike kasike kakao praha, aroma vanile, cimeta i malcice arome ruma... pa u teglu stavljala malo te smese, malo visanja, i tako par puta...sutra cu umesto lesnika staviti kokosovo brasno koje sam sad prelila kljucalom vodom, pa to sa malinama...mislim da ce i tako biti super!:-)

Link to comment

Jesi li probao ovo? Mene zaintrigilo ona smesa za pohovanje ono posebno belance posebno žumance....

Ali brate kako krešti ova...

nikad to ne radim, preterivanje, dizvineš pro....

ista stvar kao i kad celo jaje mutišš

ja ni za biskvite ne mutim odvojeno

Link to comment

ja ne kontam sav taj trud da se napravi savrseno ispohovana paprika, i onda je onako lepo hrskavu prelije sosom da sve lepo spljeska i zduda

Link to comment

nikad to ne radim, preterivanje, dizvineš pro....

ista stvar kao i kad celo jaje mutišš

ja ni za biskvite ne mutim odvojeno

Pa to nisam čuo nikad kamoli video...

Šta kao kad se ovako umuti penastije je?

Link to comment

 

a ja se jutros nastavila sa mojom sirovom heljdom, ali zbog promene sam je pravila sa kakaom i pecenim lesnicima...ludilo kako je to dobro, kao ona zdravstvena nutela, samo manje kaloricno . ubedljivo najukusniji zdravi slatkis...dakle heljda prelivena kljucalom vodom preko noci, doda joj se smznuta banana, laneno seme, dve velike kasike kakao praha, aroma vanile, cimeta i malcice arome ruma... pa u teglu stavljala malo te smese, malo visanja, i tako par puta...sutra cu umesto lesnika staviti kokosovo brasno koje sam sad prelila kljucalom vodom, pa to sa malinama...mislim da ce i tako biti super!:-)

 

pliz, ovo mi zvuci zanimljivo, al ne znam odakle da pocnem. koliko da potopim ajdove kase, 100, 200 grama? jel onda bananu umutim s skasenom heljdom? 

Link to comment

evo draga, linak ;-)

inace, ja uvece u teglu stavim zrna sirove heljde u visini dva prsta /u ovnu klasicnu, valjda je ta od 750 gr/. dakle, tu kolicinu heljde prelijem prvo kjlucalom vodom pa nakon petnaestak minuta tu vodu bacim i  ponovo prelijem kljucalom i stavim malcice sirceta /valjda da se podstakne fermentacija, heljda ima neki protein slican glutenu koji se na taj nacin neutralise/. tako stoji preko noci i ujutro je isperem, ocedim, stavim u blender, dodam iseckane zamrznute banane /1 komad banane koju pazljivo stavis u frizider da se ne zgrudva vec da budu delici kao kockice leda/, samleveno laneno seme /dve supene kasike/ aromu vanile, sojino mleko toliko da blender moze da radi, a ja obavezno dodam i smrznutu aroniju /toga imam jako puno u zamrzivacu/ i to je ta neka ''baza''. sve ostalo je opciono...jagode, maline, kajsije, borovnice, breskve za vocne ukuse,  a ako hoces cokoladni ukus, dodas dve supene kasike kakaa, samlevenog lesnika, malo aroma vanile, kokosa ili ruma...ili pak sa kokosovim brasnom - njega potopim preko noci u kljucaloj vodi, pa ujutro rknem sa kakoom i onom osnovnom bazom...eto, jako je prosto, a bas sjajnog ukusa. inace, to je mera  za nas troje, za one teglice od 350gr :-) ovo se sve muti zajedno, kockice banane prevrcu ta zrna heljde i jako se lepo to umuti. istina, jos je i bolje ako je manja koliicina, bolje se umuti, a kad pakujem u teglu, stavljam red te kase, pa iseckane sveze jagode ili maline ili sta vec, pa onda opet red kase itd....eto, prosto je bas, mada ispade dugacka prica xaxaxaxa

Link to comment

da, u pravu si, ona /grecka, heljda :-)  moze da se jede i tako...ali ja volim tu strukturu koja nastaje nakon obrade u blenderu sa zamrznutim komadicima voca, bude kao vocni jogurt, ili grcki vocni jogurt /u zavisnosti koliko stavim tecnosti/ a kada je pravim sa kakaom i pecenim lesnicima, onda je kao nutela. plus sto se u tom slucaju i laneno seme sasvim zamasira...mada i ja ponekad stavim u teglicu red kase, red voca, red grecke u tom zrnastom stanju, pa onda ponovim sve :-)

Link to comment

nakupilo se kila tokom zime pa pokusavam da se disciplinujem i skinem koju. jedem kao devojcice pred maturu. upravo izeo salatu - mladi spanac, mladi luk, nekoliko kuvanih krompirica, cetvrt avokada i konzerva lososa. sve naseckao, zbrckao, zacinio standardno (so, mulje, sirce) i to je to. zacudjujuce sit. vrlo ukusno. da nisam alav, mogao bih ovako cesce. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...