Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

stigao pristojan paradajz kod brace arapa, ja danas slobodan pa sam zgotovio omiljeno letnje jelo. sad cekam da se malo hladne pa da navalim.

 

patlidzani sa sve peteljkama u rernu na 200 jedno pola sata do 40 minuta uz povremeno okretanje. ostavio sa strane da se hladnu. kad su se hladnuli oljustio i isekao na ploske. isekao paradajz na ploske. uzeo tepsiju - red patlidzana, red paradajza, red sira (feta na tanke kriske i neki tvrdi kozji izmrvio preko, feta obavezna, kozji moze a ne mora, ja stavio da malo pojacam) mulje i dosta bibera ozgo pa jos jednom - red patlidzana, red paradajza, red sira, mulje i biber ozgo i u rernu na 180 40 minuta, prvih 25 s folijom, ostalih 15 bez. taman paradajz omekne, sokovi se sjedine a feta trunku omeksa. sinoc narendao krastavac i zgnjecio bluk u jogurt, malo posolio, pomesao i ostavio u frizideru da se ohladi. sad cu da sunem u casu i eto salate. uz to dobar hleb sa cvrstom koricom za umakanje i udri. samo jos da uspem da stanem pre pucanja.

Link to comment

jjoooj sad bih to jela :p

 

 

kod mene slozenac od tikvica takoreci 1 eksperimentalni..ostalo mi nekog mlevenog mesa da ne kazem nadeva za sarmu i jedna velika tikvica,ako neko zna kako izgleda tikvica iz baste pa jos plus zaboravljena medju liscem da ne kazem da je bila blize tikvi nego tikvici, a posto je samo za rendanje ili cuspajz zbog unutrasnjeg sundjera i semenki-izrendam je,ocedim,zacinim.2jajeta pa u podmazan pleh stavim prvo meso jer ima i malo pirinca i odgore tikvice zapecem u rerni

ooodlicna stvar uz salatu i kiselo mleko vrh

Link to comment

jjoooj sad bih to jela :P

 

 

kod mene slozenac od tikvica takoreci 1 eksperimentalni..ostalo mi nekog mlevenog mesa da ne kazem nadeva za sarmu i jedna velika tikvica,ako neko zna kako izgleda tikvica iz baste pa jos plus zaboravljena medju liscem da ne kazem da je bila blize tikvi nego tikvici, a posto je samo za rendanje ili cuspajz zbog unutrasnjeg sundjera i semenki-izrendam je,ocedim,zacinim.2jajeta pa u podmazan pleh stavim prvo meso jer ima i malo pirinca i odgore tikvice zapecem u rerni

ooodlicna stvar uz salatu i kiselo mleko vrh

ovo tvoje kao neka musaka od tikvica. dobro zvuci, moracu da probam.

 

ja volim te tikvice na sirotinjski, kako je moja baka pravila, jelo se u mostaru zove buranija. iseckam tikvice na kriske, ubacim u kesu, sunem kasiku brasna i malo soli, prodrndam, bacim u nauljenu tepsiju, ispecem na rumeno, izvadim, sacekam par minuta pa prelijem kiselim mlekom sa izgnjecenim blukom (kao sto se zalivaju buredzici i mantije). za prste lizat.

 

edit - pojo rucak. sad hukcem i kuckam.

Edited by adam
Link to comment

ma da, musaka ..otkud znam,kombo onoga sto sam imala u tom trenutku

 

 

pita me sestric(6) malopre-sta kuvas?

ja-nemam pojma,ekperiment

on-pa to uvek kazes  :lolol:

Link to comment

ja danas slobodan pa sam zgotovio omiljeno letnje jelo. sad cekam da se malo hladne pa da navalim.

 

 

postavi tanjir i za mene...  :fantom:

 

a i ove babine tikvice, dobar recept.

Edited by darling
Link to comment

Ja sam planirala veceras da pravim musaku od tikvica, kupih neke bas mlade (musaka je kod mene generalno ili od tikvica ili karfiola) :)

Link to comment

ne jos ali se vec mesec dana dosta disciplinovano akam sa nekim rezimom vezbi. posto mi sve to bas prija, ne zelim da kvarim pricu losom ishranom.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ne jos ali se vec mesec dana dosta disciplinovano akam sa nekim rezimom vezbi. posto mi sve to bas prija, ne zelim da kvarim pricu losom ishranom.

 

:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...