Jump to content
IGNORED

Digitalizacija TV emitovanja u Srbiji na kritičnoj tački


dvb-t manijak

Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    88

  • dvb-t manijak

    65

  • Frank Pembleton

    31

  • Haralampije

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jedno glupo pitanje, na koje je verovatno vec odgovoreno, al da ne listam:

Da li ja, kao korisnik kablovske, imam ikakve koristi od digitalizacije? Jasno mi je da ne treba da kupujem risiver, ali hoce li se slika na nacionalnim i nekim lokalnim televizijama poboljsati?

 

Drugim recima, da li kablovski operateri sada pustaju taj poboljsani signal ili onaj stari (odakle im sad stari)?

 

Fala.

Link to comment

Trebalo bi da pustaju digitalni signal, samo je pitanje kako ga dobijas od kablovske, putem kabla analogno (gora slika) ili isto putem kabla stim sto imas onu njihovu "kutiju" ili karticu. Kod sbb-a i bez "kutije" mozes da gledas par digitalnih kanala, samo ti treba novi tv sa dekoderom u sebi. Tako nekako

Link to comment

Rasime imaj muda pa pusti ponovo sa Avale signal RTV Vojvodine. :twak:

 

Jebote, jer ova vlast baš svuda mora da umeša politiku?! RTV je javni servis i kao takav treba da bude dostupan, ako ne čitavoj Srbiji, onda barem najvećem njenom delu! 

 

Juče je na RTS-u oko pola sedam uveče išla emisija  o digitalizaciji gde je svako iole pametan mogao još jednom da se uveri kojih je razmera negativna selekcije po ministarstvima i uopšte javnoj upravi. Troje tzv. eksperata je nešto kao pokušavalo da digitalizaciju približi širokim narodnim masama, ali osim stručnih frazetina i odgovora na pitanja koja im nisu ni postavljena nisu pojasnili, ama, baš ništa ...

Link to comment

Još uvek vlada velika konfuzija, pa je možda dobro razmeniti iskustva o programima koji se hvataju iz različitih kutaka Srbije, da bi ljudi mogli da ulažu reklamacije ukoliko misle da nemaju prijem svih kanala koje bi trebalo da primaju ...

 

Korisnici digitalne televizije u Banatu bi sa običnom krovnom loga antenom i brendiranim digitalnim risiverom trebalo da primaju barem 20-ak kanala ...

 

To su: RTS 1, RTS 2, B92, Prva, Pink, Hepi, RTV1, RTV2, Rubin, Santos, TV K9, Novosadska TV, TV Sremska, TV Most, Panonija, sjajna lazarevačka TV KRTL,  TV MAG, SAT TV, KANAL 3, STUDIO B, M MOJA TV ...

 

Ovo je, naravno, minimum kanala koji bi trebalo da primaju ...  

Edited by stoka
Link to comment

Rasime imaj muda pa pusti ponovo sa Avale signal RTV Vojvodine. :twak:

cekaj oni su sad "ukinuli" signal koji je mogao analogno da se probije do Srbije ispod Dunava? ;)
Link to comment

da bre,zvao sam onaj nja-nja telefon za digitalizaciju i riba mi ladno kaze RTV V1 nema dozvolu  :frust:

Pa to do jaja, krenule pripreme za izbore...

Sad cekam da ukinu onaj RTV dnevnik koji PTC prenosi u 17....

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Da li su u obavezi da analogne predajnike ugase i lokalni emiteri, njima su predajnici često van objekata i lokacija koje drži ETV? Maločas sam pročačkao ono što se do skora videlo kod mene i vidim da je još živ signal Sremske TV, a i nešto sa mnogo snega na 32. kanalu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...