Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Preporučujem. :) Meni je CRAZY njegov najbolji film, ovaj mi se manje svideo, mada mi je i on ok.

 

Odgledao, ipak mi je Cafe bolji. CRAZY donosi nesto sto sam hteo da vidim ceo zivot a to je da se jednom neki film "odvija" u US a da se govori neki drugi jezik (uvek su me nervirali filmovi koji se snimaju sa na engleskom jeziku miljama daleko od njihovog govornog podrucja). Film mi je nekako razvucen u nedogled i finis mu je vise nego predvidljiv

tata koji "prelazi" preko svega

. Dobar dojam mi izvlaci muzika, ne secam se skoro bolja 2 filma koji nisu ni mjuzikl ni dokumentarno-igrane biografije pevaca/bendova sem mozda High fidelity, a da se toliko uspesno oslanjaju na muziku.

Link to comment

Ako ima neko da je gledao, neka potvrdi da je film genijalan.

 

Ruska vukojebina, vlast, crkva, korupcija, prevara, drama, kamera.

 

Levijatanhttp://letterboxd.com/film/leviathan-2014/

i ja gledala na istom mestu. i saglasna sa tobom da je film genijalan  :-). ne znam sta je bolje: da li rezija, kamera ili glumci - serebrjakov, ljadova, vdovicenkov....svi sjajni, sjajni... jos uvek mi se cini da je vazvrascenie najbolji njegov film /a njegove sam sve filmove gledala/, mada sam sad pod utiskom ovog filma koji je zbilja jedno pravo remek delo....jedino sam ocekivala nesto vise glasa, tj ocekivala sam da ima vise muzike u filmu, ali sem pocetne i zavrsne spice, muzike nije ni bilo. mada, takav rediteljski postupak je jos vise istakao tu surovost ruskog servera - gluvo, svedeno, ledeno, brrrrr.... a i potcrtalo neke dramske i psiholoske momente u filmu - mislim, rekla bih da je reditelj sa namerom pribegao tom postupku izostavljanja muzike  /a na festivalu smo odgledali i ''neposlusne'' i film je nevidjeno sranje, pretenciozno, nemusto, adolescentsko, nedoreceno, nepoeticno...ma nikakav je film. a i svi glumci su jezivi, jedino je kamera odlicna, mislim, film odlicno ''izgleda''.../

Edited by nezvanova
Link to comment

Story of my death (2013) - za potpuni doživljaj filma neophodno je prisustvo reditelja (Albert Serra), koji je zanimljiviji od samog filma. To je eksperimentali, visoko-procesirani film (digitalni snimak odštampan na filmsku traku, pa ponovo digitalizovan) o susretu Kazanove i Drakule. Šta bi se tu moglo nevoleti? Samo najhrabriji su ostali u sali do kraja (posle 2 i po sata) za odjavnu reč reditelja. Nije bilo pitanja iz publike. Drakula će biti upamćen po svom izgledu perfektnog pravoslavnog popa, koji je bio, ne iznenađujuće, veoma adekvatan. Kazanovino govno se negde na kraju mistično pretvorilo u zlato, označavajući pobedu magije nad racionalnim, a sam završetak neću da spojlerišem, premda ima veze sa naslovom filma.

 

Ennui Ennui (2013) je kratki metar, mada traje prilično lepo, taman. 32 minuta. Počinje sa scenom u kom se 1 droun obraća svom "tati" Obami i žali da mu je dosadno među oblacima, pa ga tatica šalje da se zanima i ubije neke Avganistance (možda su i teroristi). Sledeća scena je mlada Avganistanka koja se samozadovoljava mrkvom, dok čita Žorž Bataja. U tome je prekida otac, koji za mrkvu u njenoj ruci pomisli da mu je ponuđena, i podeli je sa kamilom (slasno, uz dobijanje erekcije, mislim, njegove, ne kamiline). Kao što se inače radi. Batajevski, nogekako. I tako dalje, na kraju droun tužno umire pogođen mezimcem-prasetom greškom ispaljenem iz topa, uz reči "moj tatica me ne voli", natovarene metaforom. 

 

L for Leisure (2014) je hipsterfest par excellence. Grupica poslediplomaca - ne sasvim neslični random grupici ppp-ovaca - se izležava po Kaliforniji negde 1993. Sve je to snimljeno u 3:4 formatu na 16mm filmu (dakako, nikakav digitalni drek). Nešto kao Kodachrome, ili tako izgleda. Sastavljeno je iz više kraćih vinjeta, ne naročito povezanim, u kojima se ne događa ništa specijalno. Ali, ipak je nekako drago i milo, a kako i ne bi bilo, kad su hipsteri u pitanju (i na ekranu, i u publici). Da su hipsteri specijalna podvrsta Homo sapiensa, bilo mi je jasno i pre, ali sada je dokazano. Posebno što su se smejali na mestima u filmu za koja mi nije jasno šta je u njima smešno. Npr. svaki put kad neki od likova kaže, a to je često, "I'm so mellow". Na kraju je i meni to postalo smešno, mada ne umem da objasnim.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...