Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal - Novinski isečci, monografije, albumi, posteri, godišnjaci


Itinerant

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    97

  • mico3881

    31

  • Dr Arslanagić

    21

  • Meridian

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa zanimanjem sam prosao kroz date skenove, e ne bi li mozda naleteo na moje Valjevce. Jednog sam nasao, drugog, zacudo, nisam (pretpostavljam da nije ni skenirano sve, pa ga zato nema). Jedan je Prvoslav Boba Mihailovic i njega ima, a drugi je Milorad Misa Pavic. Obojica su poceli loptanje u VSKu i bili ucesnici najvecih uspeha VSKa krajem tridesetih kada je klub tri zputa zaredom bio sampion (38, 39 i 40) Kolubarske zupe, a 1940. su uzeli triplu krunu (prvaci Kolubarse zupe, Beogradske provincije i BLP), a u kvalifikacijama za Srpsku ligu, koju je te godine uzeo BSK, su ispali od cacanskog Jedinstva (zajednicka liga za doigravanje za prvaka KJ od najboljih srpskih, hrvatskih i slovenackog kluba nije igrana zbog napada Nemaca 6. aprila, kada je bilo zakazano 1. kolo). Boba je za vreme rata presao u Obilic, a iz njega u BSK, da bi po gasenju predratnih klubova, karijeru nastavio u nasem Partizanu. S druge strane, Misa Pavic je II svetski rat proveo u zatocenistvu, a karijeru je nastavio s druge strane brda. Bio je i izuzetno uspesan trener komsinice, a svoje trenersko umece je pokazao i u inostranstvu, donoseci titule Standardu, Bilbau i Benfici. On je i razlog zasto se ja kad se ne grizem zbog Partizana, udaram glavom u zid zbog dicnih rezultata koje Atletik postize...

Link to comment
Sa zanimanjem sam prosao kroz date skenove, e ne bi li mozda naleteo na moje Valjevce. Jednog sam nasao, drugog, zacudo, nisam (pretpostavljam da nije ni skenirano sve, pa ga zato nema). Jedan je Prvoslav Boba Mihailovic i njega ima, a drugi je Milorad Misa Pavic. Obojica su poceli loptanje u VSKu i bili ucesnici najvecih uspeha VSKa krajem tridesetih kada je klub tri zputa zaredom bio sampion (38, 39 i 40) Kolubarske zupe, a 1940. su uzeli triplu krunu (prvaci Kolubarse zupe, Beogradske provincije i BLP), a u kvalifikacijama za Srpsku ligu, koju je te godine uzeo BSK, su ispali od cacanskog Jedinstva (zajednicka liga za doigravanje za prvaka KJ od najboljih srpskih, hrvatskih i slovenackog kluba nije igrana zbog napada Nemaca 6. aprila, kada je bilo zakazano 1. kolo). Boba je za vreme rata presao u Obilic, a iz njega u BSK, da bi po gasenju predratnih klubova, karijeru nastavio u nasem Partizanu. S druge strane, Misa Pavic je II svetski rat proveo u zatocenistvu, a karijeru je nastavio s druge strane brda. Bio je i izuzetno uspesan trener komsinice, a svoje trenersko umece je pokazao i u inostranstvu, donoseci titule Standardu, Bilbau i Benfici. On je i razlog zasto se ja kad se ne grizem zbog Partizana, udaram glavom u zid zbog dicnih rezultata koje Atletik postize...
Imam za tebe jednu poslasticu, samo da mi padne šaka pa da skeniram... Pre par godina je direktor Arhiva Srbije, rodom iz Uba, finansirao izložbu portreta znamenitih ljudi valjevskog kraja (naravno, i njegov portret je tu) i među njima se naravno ističe Mihailovićev... u starom, bordo-teget partizanovom dresu. Izašao je i katalog sa izložbe, čim ga pribavim, skeniram.
Link to comment
Misa Pavic
Gospodin u rukavicama :)
Imam za tebe jednu poslasticu, samo da mi padne šaka pa da skeniram... Pre par godina je direktor Arhiva Srbije, rodom iz Uba, finansirao izložbu portreta znamenitih ljudi valjevskog kraja (naravno, i njegov portret je tu) i među njima se naravno ističe Mihailovićev... u starom, bordo-teget partizanovom dresu. Izašao je i katalog sa izložbe, čim ga pribavim, skeniram.
:Hail:
Link to comment

Ne znam da li je bilo rasprave o tome da li su klubovi osnovani posle rata u pravu kada traže kontinuitet sa klubovima od pre WW2. Nije da mnogo klubova traži taj kontinuitet. Lično ne držim mnogo do optužbe da su ukinuti klubovi kolaboracionistički jer su igrali za vreme rata. Po toj logici, svako ko je u ratu radio svoj posao bio je kolaboracionista. Niti je ukaz koji je potpisao Rato Dugonjić neka pravna "sveta krava" - došli ljudi iz šume, zaveli diktaturu i radili šta su hteli.Drugo je pitanje ima li OFK sportskog prava da bude naslednik BSK-a ili ne. Ili Dinamo da bude naslednik Građanskog. Šta vi mislite. Interesuje me ovo pitanje, pa ako nekog ne mrzi da iznese svoje mišljenje...

Link to comment
ju, tražim sad u katalogu NBS ovo što sam pomenuo i naletim na Milorad Đermanović, Biseri valjevskog fudbala, Valjevo 2007., moram pogledati šta je to...
Evo bi bilo jako interesantno da se uslika, Valjevo je dalo mnogo prvoligaških fudbalera.Onako, bez dokumentacije, u periodu od 1946-1991, igrali su:- Todor Živanović, Jovan Cokić, Sreten Ðurica, Dragoš Babić, Aleksandar Stojanović, Živan Rakić, Radeta Radić (Zvezda)- Prvoslav Mihajlović (Partizan)- Slobodan Santrač, Vladeta Starčević, Miloš Grujić, Radivoje Lazić (OFK Beograd)- Milan Petrović (Radnički Niš)- Desimir Ranković, Slobodan Tomić, Svetozar Savković (Bor)- Miloje Marković (Novi Sad)- Milivoje Živković (Galenika)Bilo ih je još, siguran sam.
Link to comment
mrdja, koja je to knjiga?btw, hvala za slike :Hail:
Nema na čemu, drago mi je da ti se sviđa.Album se zove "Likovi istaknutih nogometaša", a izdavač je Zvečevo, Prehrambena industrija iz Slavonske Požege.Evo i nastavka.zvecevo8.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...