Jump to content
IGNORED

OI u Londonu


stoka

Recommended Posts

Je l' jos uvek ona lutrija ili su ubacili i nesto novo?
lutrija, sa sve propratnom aferom koja ce, naravno, eksplodirati posle igara. kriju ko zmija noge ko je dobio koliko karata (politicari, sponzori, sportisti, javnost) kako su podeljene karte (nagadjaju da su karte za otvaranje i finale atletike vecinom podeljene guzonjama a obicnim smtrtnicima se deli umetnicko plivanje, ritmicka gimnastika, pljuvanje u dalje i slicno) a karte za paralimpijadu niko nece pa sad prete da ce sale da pune skolskom decom. al mailove redovno salju kao da karata ima na kamare i mozes da biras sta zelis. sve u svemu, bice zescih afera, otpustanja i politickih pobacaja posle olimpijade. sad se sve manje-vise zataskava. inace, grad kopaju na sve strane, prevoz vikendom prakticno ne radi vec duze od godinu dana a od skoro nam javljaju da bismo trebali uzeti godisnje i otici van grada ili raditi od kuce za vreme olimpijade da ne smetamo sportistima i posetiocima.
Link to comment
  • 3 months later...

Agencija Big Blue sad prodaje i pojedinacne karte, ali... Odem pre par nedelja do BG-a subotom, posto rade i tada, da bih uzela karte za odbojku i atletiku koje su imali. Ja tamo, nekoliko ljudi radi, ali, "kolega koji se jedini bavi prodajom karata za OI ne radi subotom", pa da dodjem radnim danom od 9-17h. Posto radnim danom i ja radim u to vreme, nazovem da pitam da li karte, koje mozes da uzmes samo licno uz pasos, mogu da se uplate u njihovoj poslovnici u NS-u. Ne moze. Dobro, a da li moze nekako da se izvede da se to uradi u BG-u, ali subotom. Ne moze ni to, "ISKLJUCIVO PON-PET OD 9-17h". Tako, malo povisenim tonom. Svaka cast kako su to zamislili da samo Beogradjani koji ne rade od 9-17 mogu da kupe. Naravno da mi sad ne pada na pamet da uzimam kod njih, idem u London sa onom jednom kartom za plivanje koju sam uzela preko hrvatske agencije (bez cimanja, mailom, uplata karticom, sve reseno za 10 minuta), pa cu valjda tamo uspeti da kupim jos po nesto.

Link to comment
Agencija Big Blue sad prodaje i pojedinacne karte, ali... Odem pre par nedelja do BG-a subotom, posto rade i tada, da bih uzela karte za odbojku i atletiku koje su imali. Ja tamo, nekoliko ljudi radi, ali, "kolega koji se jedini bavi prodajom karata za OI ne radi subotom", pa da dodjem radnim danom od 9-17h. Posto radnim danom i ja radim u to vreme, nazovem da pitam da li karte, koje mozes da uzmes samo licno uz pasos, mogu da se uplate u njihovoj poslovnici u NS-u. Ne moze. Dobro, a da li moze nekako da se izvede da se to uradi u BG-u, ali subotom. Ne moze ni to, "ISKLJUCIVO PON-PET OD 9-17h". Tako, malo povisenim tonom. Svaka cast kako su to zamislili da samo Beogradjani koji ne rade od 9-17 mogu da kupe. Naravno da mi sad ne pada na pamet da uzimam kod njih, idem u London sa onom jednom kartom za plivanje koju sam uzela preko hrvatske agencije (bez cimanja, mailom, uplata karticom, sve reseno za 10 minuta), pa cu valjda tamo uspeti da kupim jos po nesto.
Vrlo moguce.Od panike kako, eto, nema dovoljno karata za sve zainteresovane doslo se do toga da ce biti hiljade neprodatih karata jer je traznja za dodatnim kartama jako slaba.
Link to comment

Evo nesto na temu lopova iz agencije Big Blue:Skandal sa preprodajom olimpijskih ulaznicaMeđunarodni olimpijski komitet (MOK) je saopštio da će pokrenuti istragu povodom tvrdnji engleskog Sandj Tajmsa da su zvanični distributeri prodavali ulaznice za Olimpijske igre na crnom tržištu, a među nabrojanim državama "prekršiocima" je i Srbija. Sandej Tajms tvrdi da su ulaznice u više od 50 država prodavane na crnom tržištu po višestruko višim cenama, a objavljivanje informacije je izazvalo paniku u MOK-u pogotovo pošto su čelnim ljudima predočeni jasni dokazi o zloupotrebama. Prema tvrdnjama lista, konce akcije preprodaje ekskluzivnih ulaznica vukao je Spiros Kapralos, predsednik Olimpijskog komiteta Grčke i prvi čovek organizacije OI u Atini pre osam godina i to uz znanje Sebastijana Koua, predsednika Organizacionog komiteta OI u Londonu. Ulaznice za OI se inače prodaju tako što nacionalni olimpijski savezi izaberu agenciju koja će prodavati ulaznice i to isključivo u svojoj zemlji i po cenama koje moraju da budu nominalne. Međutim, novinari Sandej Tajmsa koji su se lažno predstavljali kao preprodavci sa Bliskog istoka, dostavili su čelnicima MOK-a jasne dokaze da je 27 zvaničnika direktno kontrolisalo prodaju ulaznica u 54 države, a među njima je i Srbija. U našoj zemlji je prodaja ulaznica za OI u Londonu je poverena turističkoj agenciji "Big blue", koja je zvanični i ovlašćeni prodavac. Prema tvrdnjama reportera Sandej Tajmsa, zvanični prodavci ulaznica iz Srbije, Kipra, Kine i Litvanije su im nudili ulaznice za atraktivnije događaje po neverovatnoj ceni od 6.000 funti. Međunarodni olimpijski komitet je naredio istragu po hitnom postupku.

Link to comment
  • 1 month later...

Da li neko ima info sa lica mesta kakva je situacija sa ulaznicama? Citam komentare po raznim sajtovima da se pojave ulaznice koje su ljudi ili sponzori vratili, pa se prodaju za 5 funti, ali za tako nesto treba ulaznica za olimpijski park, a njih vise nema u prodaji. Da li postoje neka mesta u Londonu gde ulaznice mogu da se kupe bez neke ranije rezervacije preko interneta i sl.? Nasa agencija Big blue od subote prodaje karte samo u Londonu, ne moze vise u Beogradu da se kupi, ali mi njihova ponuda nije bila nesto kad sam poslednji put gledao.

Link to comment

ispred earls court-a gde se igra odbojka sam vec dva puta video tapkarose. jedan poprilicno debeo lik sedi u poslednjem kafeu pre ulaska u krug hale. na ostalim borilistima ih nisam primetio.

Link to comment
  • 4 months later...

drugovi i drugarice londonci, znam da su OI davno prosle al ne preostaje mi nista drugo nego da abuse-ujem oaj topik jer ne nadjoh bolji za moje pitanjce, a prilicno je h(b)itno :cry:elem, od heathrowa to getwicka cika googlemaps kaze:1h 36minbus 285 do Felthamatrain Reading - London Waterloo (do Clapham Junction)train London Victoria - Littlehamptonjel to zvuci kao normalno resenje ili imate neku bolju alternativu?hvala unapred :)

:Aéroport de Londres HeathrowCroydon RoadHillingdon, Greater London TW6 1AP, Royaume-Uni Marcher jusqu'à Heathrow Central (Stand 20) Environ 5 min (0,3 miles) Heathrow Central (Stand 20) 285 Bus vers Kingston Upon Thames 10:18 - 10:42 (25 min, 16 arrêts) Feltham (Stop D) Marcher jusqu'à Feltham Environ 1 min (7 min pour la correspondance) Feltham Numéro d’arrêt : FEL Reading to London Waterloo Train vers London Waterloo 10:50 - 11:11 (21 min, 3 arrêts) Clapham Junction Numéro d’arrêt : CLJ London Victoria to Littlehampton Train vers Littlehampton 11:23 - 11:48 (25 min, 2 arrêts) Gatwick Airport Aéroport de Londres Gatwick West Sussex RH6 0NP Royaume-Uni

Link to comment
jel to zvuci kao normalno resenje ili imate neku bolju alternativu?
Posto nosis i prtljag, umesto 1 busa i 2 voza, ja bih ti preporucio samo 1 bus [jeste 25 kinti, ali je mnogo manje cimanja]:
National Express operates the only direct link between Heathrow and Gatwick Airports, with up to six services per hour. Tickets can be purchased online, from National Express ticket desks or from the coach driver.The journey time is approximately 75 minutes and the adult single fare is £25.
Link to comment
hvala jms, mislim da mudro zboris!kapiram da nema potrebe da kupujem unapred (u slucaju da bude nekog kasnjenja ili problema sa imigracionom :isuse: ) vec da mogu kod vozaca ili?
Ima i na Heathrow stanici ticket office, pa mozes tu da kupis pre busa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...