Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Osim što vređaš sagovornike tako što ignorišeš njihove argumente, zaista... ko voli neka izvoli. Mada ova tema bolje pristaje na Speaker's Corner.

To je tvoje vidjenje sa kojim se ne slazem. Za razliku od tebe nikome nikada nisam rekao da lupeta.

Link to comment

ok! ja sam mislila da ti ovde ispadas kreten slucajno, ali sad vidim ti to namerno. uzdravlje.

Ovo ću da kvotujem za (verovatni) slučaj brisanja, pošto vidim da noskich ima simpatizera u moderaciji. Ćisto da mora da briše 2 posta, a ne samo 1.

Link to comment

ok! ja sam mislila da ti ovde ispadas kreten slucajno, ali sad vidim ti to namerno. uzdravlje.

 

izgleda da si propustila kad je sasvim ozbiljno citirao tekst iz oniona kao argument u prilog sopstvenoj tezi ^_^

Link to comment

izgleda da si propustila kad je sasvim ozbiljno citirao tekst iz oniona kao argument u prilog sopstvenoj tezi ^_^

Ideja, ne brend, ideja je bitna. Nije vazno ko ju je izrekao ili objavio. Analiziraj ideju.

Edited by noskich
Link to comment

Oni na dnu rade za cistu reprodukciju, to jest za hranu i smestaj i ne mogu da se izvuku iz tog robovlasnistva. Zasto je to tako? Pa zemlja koja je zauzimana vekovima. Od Engleske u fazi industrijalizacije koja je poterala seljake sa zemlje u fabrike pa do kolonija gde su ih u boljem slucaju oterali, a u gorem masakrirali. Da imaju pristup plodnoj zemlji mogli bi sami da obezbede sebi smestaj i hranu.

 

Nista ne prodajem, vec sirim informacije da je drugaciji zivot moguc. Ovo je drugaciji zivot u okvirima postojeceg sistema.

Za diskusiju o drugacijem sistemu sam otvorio temu Distopije i utopije. U takvom drugacijem sistemu ne bi bilo robova uopste i ne bi bilo ni potrebe za bilo kakvim `ranim penzionisanjem` posto bi to bio default za sve.

To nisu dve razlicite stvari, vec jedna ista.

Istovremeno se istrgnuti iz postojeceg sistema i graditi novi. Faza 1 i faza 2.

Rad na zemlji tesko da je nesto za sta bi vecina ljudi menjala svoj kancelarijski posao. Mislio sam da smo to apsolvirali. 

 

Ideja nije losa, treba obratiti paznju sta je bitno a sta ne (malo vise prirode i druzenja), sta nam se namece a sta nam je potrebno (koliko su nam potrebni smartfoni?) i kako se obezbediti za buducnost koja, sve je vise ocigledno, nece biti ruzicasta. Ali da zivim u nekoj raspaloj kolibi bez osnovnih stvari i sa velikom sansom da umrem od malarije jer nema bolnice u krugu od 500 km ne pada mi na pamet. A tek sto cu da jedem iz kontejnera, samo da napakostim kapitalizmu.

Link to comment

Ne postoji jedan recept. Niti moras da jedes iz kontejnera niti da zivis 500km od bolnice.

To uopste nije sustina. Sustina je da samo ti raspolazes svojim vremenom. I da si slobodan da budes gde bilo i da radis sta bilo.

 

933783364d9a6147c9b325d6308db845f895de08

Edited by noskich
Link to comment

Ideja, ne brend, ideja je bitna. Nije vazno ko ju je izrekao ili objavio. Analiziraj ideju.

 

the onion je satiricni casopis, ceo tekst je tongue in cheek. ideja je da podjebavaju ljude koji veruju u takve stvari. edit: tako sto izmisljaju vesti o nepostojecim dogadjajima. 

Edited by betty
Link to comment

Sjajno: http://www.theonion.com/articles/temp-hides-fun-fulfilling-life-from-rest-of-office,49/BOSTON—Ty Braxton, 23, continues to hide his fun and fulfilling life from the full-time employees of Hale & Dorr, the Boston law firm for which he has temped since July.Temp-Hides_jpg_250x1000_q85.jpgThe happily underemployed Braxton."At a job like this, where you're surrounded by angry, perpetually stressed-out lawyers who are working 80 hours a week, it's important to hide the fact that you're enjoying a normal, balanced, happy life," Braxton said Monday. "People get really pissed when they hear stuff like that."

 

Evo ti ga clanak iz Oniona. Napisan bas za kancelarijske moljce i pacove.

Dno strane 89, i pocetak 90.

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...