Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

sto se mene tice, bila bi mi kakva takva uteha posle ovakvog referenduma da bleristi odu u materinu.

 

kazu, korbin nije u stanju da dobije izbore pa bi zato da ga maknu. a oni mogu? mogu kurac. na stranu to sto se korbin jos nije okusao na izborima i za to kako bi prosao niko nema odgovor ali zaista, sta bi se desilo da bilo ko od blerista izadje na crtu borisu recimo? ne smem ni da zamislim. ako ova mucenica (angela eagle) krene u borbu s borisom ili sa terezom, to ce biti retko kvalitetan transfer neprijatnosti. ona je juce cvilila i plakala na tvu kad je molila korbina da ode i vec to je bilo prejadno.

 

jedini nacin da konzervativci budu uzdrmani (ako ne pobedjeni na prvu) je da se laburisti vrate bazi i dignu farazu glasace koje je uspeo da mazne bas zahvaljujuci ovom otklonu laburista od baze. ko je to u ovom trenutku u stanju da uradi ako ne korbin? novolaburisti nisu u stanju tako nesto da urade osim da nam svima na ostrvu izbuse mozak i izvuku blerove mandate iz memorije - ako i tad... ako laburisti zaista uspeju da oteraju korbina, faraz ce cudo da napravi a to je daleko veci problem nego cinjenica da korbin nema podrsku parlamentaraca. 

 

kad sve saberem, uopste me ne cudi sto je govnjiva motka za parlamentarce mnogim obicnim clanovima daleko prihvatljivija opcija nego korbinov odlazak. 

Link to comment

Na delu je hostile takeover cele zemlje. Manji deo politicke i ekonomske eliteeuz manjinu biraca (zao mi je, ali...17m, medju njima i mnogi korisni idioti), ali jasno ideoloski opredeljini i mnogo bolje organizovani izvrsili su medijsko-politicki blickrig kako bi, pre svega, zemlju odvojili od regulacije brisela koja se ticu socijalnih i radnickih prava. Kako bi od zemlje naravili spekulativni divlji zapad za deo finansijske elite i tajkuna. Na delu je jedna siroka drustvena revizija. A da bi se to uradilo najbolje je narodu prodati pricu o "suverenitetu" i "ponosu" i "zlim strancima". To ne bi trebalo da je prebno objasnjavati nekome iz ex-Yu.

 

Ima li ista gluplje na ovom svetu od proslave nezavisnosti zemlje koja fakticki nije osvojena 1000 godina. 

 

Dakle Dyson je tajkun, a Branson + 99% bankara nisu?

 

Upravo je u suprotnom problem - EU percipirana kao tvorevina za 1%.

Link to comment

sto se mene tice, bila bi mi kakva takva uteha posle ovakvog referenduma da bleristi odu u materinu.

 

kazu, korbin nije u stanju da dobije izbore pa bi zato da ga maknu. a oni mogu? mogu kurac. na stranu to sto se korbin jos nije okusao na izborima i za to kako bi prosao niko nema odgovor ali zaista, sta bi se desilo da bilo ko od blerista izadje na crtu borisu recimo? ne smem ni da zamislim. ako ova mucenica (angela eagle) krene u borbu s borisom ili sa terezom, to ce biti retko kvalitetan transfer neprijatnosti. ona je juce cvilila i plakala na tvu kad je molila korbina da ode i vec to je bilo prejadno.

 

jedini nacin da konzervativci budu uzdrmani (ako ne pobedjeni na prvu) je da se laburisti vrate bazi i dignu farazu glasace koje je uspeo da mazne bas zahvaljujuci ovom otklonu laburista od baze. ko je to u ovom trenutku u stanju da uradi ako ne korbin? novolaburisti nisu u stanju tako nesto da urade osim da nam svima na ostrvu izbuse mozak i izvuku blerove mandate iz memorije - ako i tad... ako laburisti zaista uspeju da oteraju korbina, faraz ce cudo da napravi a to je daleko veci problem nego cinjenica da korbin nema podrsku parlamentaraca. 

 

kad sve saberem, uopste me ne cudi sto je govnjiva motka za parlamentarce mnogim obicnim clanovima daleko prihvatljivija opcija nego korbinov odlazak. 

 

A McDonell umesto Corbyn-a?

Kazu da je kao shadow chancellor delovao kompetentno  i ubedljivo.

Link to comment

Inače, to što je Korbin juče imao samo 40 glasova poslanika nije preterano čudno: kad se pre godinu dana kandidovao za predsednika, bukvalno je jedva skupio neophodnih 35 glasova da se uopšte nađe na listiću i to u zadnji čas tako što su mu potpise dali neki koji uopšte nisu bili za njega kako bi ponuda bila što šira.
 

Four candidates will compete to become Labour's new leader, after left-winger Jeremy Corbyn secured enough nominations to get on the ballot.
Mr Corbyn reached the 35 MP threshold just two minutes before the noon deadline, helped by colleagues wanting to widen the range of candidates.
 
http://www.bbc.com/news/uk-politics-33127323

 
BBC javlja da ga i dalje podržava ogromna većina odbora koja ga je i pre godinu dana podržavala.
 

Yesterday, they voted by a margin of 172 to 40 in a vote of no-confidence against his leadership. Some MPs speculated that after the EU referendum, enthusiasm amongst the party grassroots had similarly soured.

There’s some evidence that this hope is wishful thinking. Newsnight has spoken to more than 50 Constituency Labour Party chairs and secretaries who endorsed Corbyn last year. Of those, 45 continue to offer their support and believe that their constituencies will again nominate the leader in the now inevitable leadership contest.

Many we spoke to were nothing short of incensed at the antics of the party’s MPs.

 

http://www.bbc.com/news/live/uk-politics-36570120

Edited by vememah
Link to comment

A McDonell umesto Corbyn-a?

Kazu da je kao shadow chancellor delovao kompetentno  i ubedljivo.

bojim se da je tek on neprihvatljiv za establishment. previse bi trovali, nema sanse da bi se odrzao - ako ne bi i neku robiju zaglavio. 

 

ja bih jako voleo da korbin razjuri ovu bagru pa da se povuce kad to odradi (negde pre bilo kakvih izbora) i da nekom drugom vodjstvo. sumnjam da bi dobro prosao na izborima uz sav otrov koji nosi ovakav raskol. a opet, mozda bi bas zato dobro prosao, ko ce ga znati. sad, ko bi bio pristojan naslednik, nisam pametan ali siguran sam da ima pristojnih i kvalitenih kandidata koji bi mogli uleteti kad se rascisti ovaj haos. neka nova faca, nova energija. i bonda obicno biraju iz gomile nepoznatih/polupoznatih. ako se potrude, nema razloga da ne nadju kvalitetnog coveka. moje je da sanjam...

 

cenim da ce korbin ako ostane odraditi bar jedan krug izbora pa i ako ispusi, makar je probao. ko ne bi?

Link to comment

Dakle Dyson je tajkun, a Branson + 99% bankara nisu?

 

Upravo je u suprotnom problem - EU percipirana kao tvorevina za 1%.

ovo je problem u uk. uk je eu uvek dozivljavala kao nizno zlo. nikad ovde nije zazivela ta ideja ujedinjene evrope jer nikad tako nikom nije ni predstavljena osiim sad u ovih par meseci referendumske kampanje a i to mlako. establishment se i te kako trudio svih ovih decenija da eu predstavi kao nuzno zlo, nesto sto se mora trpeti da bi bilo vise kinte u budjelaru. pa kad se budjelar ispraznio, nije nelogicno da je eu prva meta. inace bi bilo nemoguce da se dodje  do referenduma pokrenutog od strane partije na vlasti a ne nekih desnih sakaluda. na kontinentu tako nesto ne biva medju pristojnim svetom. 

Link to comment

Dakle Dyson je tajkun, a Branson + 99% bankara nisu?

 

Upravo je u suprotnom problem - EU percipirana kao tvorevina za 1%.

 

napisao sam - deo. Percepcija je druga stvar.

Edited by MancMellow
Link to comment

sto se mene tice, bila bi mi kakva takva uteha posle ovakvog referenduma da bleristi odu u materinu.

 

kazu, korbin nije u stanju da dobije izbore pa bi zato da ga maknu. a oni mogu? mogu kurac. na stranu to sto se korbin jos nije okusao na izborima i za to kako bi prosao niko nema odgovor ali zaista, sta bi se desilo da bilo ko od blerista izadje na crtu borisu recimo? ne smem ni da zamislim. ako ova mucenica (angela eagle) krene u borbu s borisom ili sa terezom, to ce biti retko kvalitetan transfer neprijatnosti. ona je juce cvilila i plakala na tvu kad je molila korbina da ode i vec to je bilo prejadno.

 

jedini nacin da konzervativci budu uzdrmani (ako ne pobedjeni na prvu) je da se laburisti vrate bazi i dignu farazu glasace koje je uspeo da mazne bas zahvaljujuci ovom otklonu laburista od baze. ko je to u ovom trenutku u stanju da uradi ako ne korbin? novolaburisti nisu u stanju tako nesto da urade osim da nam svima na ostrvu izbuse mozak i izvuku blerove mandate iz memorije - ako i tad... ako laburisti zaista uspeju da oteraju korbina, faraz ce cudo da napravi a to je daleko veci problem nego cinjenica da korbin nema podrsku parlamentaraca. 

 

kad sve saberem, uopste me ne cudi sto je govnjiva motka za parlamentarce mnogim obicnim clanovima daleko prihvatljivija opcija nego korbinov odlazak. 

 

Slusao sam intervju sa Blerom (posto nemam neke velike sumnje da on ima veze sa svim ovim). Reako je da je 48% glasalo za Remain i da centre glasaci trenutno nemau "political home". (naravno, imaju - LibDems). Mislim da on ne brine previse o tome gde ce radnici. On/oni hoce da preuzmu partiju, otmu torijevcima centar pricom da su sve zabrljali u sa ovim referendumom. Usput je rekao da je dug put do napustanja EU i da nista ne bi on iskljucio. Kapiram da mu je ideja da "zbratimi UKIP i Torijevce" u antievropskom narativu. Da prosto zauzme ceo sirok spektar oko centra.

 

E sad, vrednosno neutralno, cisto politicki - nije sasvim nelogicno, ali ako (AKO) bi mu to poslo za rukom napravili bi sizmu u zemlji kakva nije vidjena skoro 40 godina, a mozda i nikad pre. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ovako, drugovi: 1 car kretena, zvani Ed Milliband, je promenio pravila tako da i Labour supporters (ne samo clanovi) mogu da glasaju za lidera stranke. Takodje i sindikati, drugovi clanovi i MPs. Vecina koja je donela prevagu za Korbina je upravo dosla sa te strane, tj od drugova iz SWP i satelita.

 

Tako da, reci da Korbin ima podrsku u Labouru je malo preterano. Neka Korbin ode u SWP i neka osvoji dovoljno glasova da bude PM, ako je toliko siguran u sebe.

Link to comment

ima korbin podrsku u laburistima i sa i bez supporters, zato je i nastala frka.

osim toga, korbin je laburista vise od trideset godina i evo tek sad strci i govore mu da mu nije tu mesto nego je za swp. pitam se zasto.

 

laburisticka partija je radnicka partija otkako je nastala dok bler nije razjurio i radnike i sindikate ali kao sto vidimo, ne zadugo.

 

nego nek idu ovi blerovci lepo u libdeme gde im je i mesto pa nek tamo biraju vodju. 

Link to comment

Ovako, drugovi: 1 car kretena, zvani Ed Milliband, je promenio pravila tako da i Labour supporters (ne samo clanovi) mogu da glasaju za lidera stranke. Takodje i sindikati, drugovi clanovi i MPs. Vecina koja je donela prevagu za Korbina je upravo dosla sa te strane, tj od drugova iz SWP i satelita.

 

Tako da, reci da Korbin ima podrsku u Labouru je malo preterano. Neka Korbin ode u SWP i neka osvoji dovoljno glasova da bude PM, ako je toliko siguran u sebe.

 

Kakav SWP čoveče, jel znaš koliko SWP ima članova..

Link to comment

ima korbin podrsku u laburistima i sa i bez supporters, zato je i nastala frka.

osim toga, korbin je laburista vise od trideset godina i evo tek sad strci i govore mu da mu nije tu mesto nego je za swp. pitam se zasto.

 

laburisticka partija je radnicka partija otkako je nastala dok bler nije razjurio i radnike i sindikate ali kao sto vidimo, ne zadugo.

 

nego nek idu ovi blerovci lepo u libdeme gde im je i mesto pa nek tamo biraju vodju. 

 

Ima podrsku, ali ne i dovoljnu da bi postao lider stranke. Zato je Milliband i promeni pravila.

Link to comment
×
×
  • Create New...