Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

I Crni psi i Betonski vrt su odlicne knjige. Meni se Makjuan mozda najvise dojmi od pisaca iz te grupe ozbiljnih, dubokih™ savremenih pisaca, u koju spadaju ne znam autori tipa Oster, Barns... Ali secam se da Amsterdam nije ostavio neki utisak na mene, citao sam je pre recimo 4-5 godina, i secam se samo neke sahrane na pocetku. Mozda bi valjalo da obnovim gradivo. 

Link to comment

Divlje-godine-Tom-Waits-muzika-i-mit-000

 

Za sada prilicno razocarenje. Nakon prve dve glave deluje kao da je autor onako iskusno i duboko guglao i prolazio kroz clanke, a da Vejca nije ni video.

 

Nie nesto obimna a jos je1/4 knjige lista diskografije

Link to comment

I Crni psi i Betonski vrt su odlicne knjige. Meni se Makjuan mozda najvise dojmi od pisaca iz te grupe ozbiljnih, dubokih™ savremenih pisaca, u koju spadaju ne znam autori tipa Oster, Barns... Ali secam se da Amsterdam nije ostavio neki utisak na mene, citao sam je pre recimo 4-5 godina, i secam se samo neke sahrane na pocetku. Mozda bi valjalo da obnovim gradivo. 

 

Crne pse i Betonski vrt nisam čitao. Amsterdam mi se svojevremeno nije dopao, ali to je bio prije više od 10 godina. Više se čak ni ne sjećam šta mi se nije dopalo.

 

U posljednjih par godina pročitao sam Saturday i The Child in Time. i to su dobre knjige, svaka na svoj način. Pročitao bih još Atonement i On Chesil Beach. Koliko sam čuo, te dvije su mu vrhunac opusa.

 

Mada mi je iz te generacije britanskih pisaca favorit ipak Džulijan Barns. A ni onaj Džon Banvil nije loš (dobro on je Irac, ali ajde...).

Link to comment

I Crni psi i Betonski vrt su odlicne knjige. Meni se Makjuan mozda najvise dojmi od pisaca iz te grupe ozbiljnih, dubokih™ savremenih pisaca, u koju spadaju ne znam autori tipa Oster, Barns... Ali secam se da Amsterdam nije ostavio neki utisak na mene, citao sam je pre recimo 4-5 godina, i secam se samo neke sahrane na pocetku. Mozda bi valjalo da obnovim gradivo. 

 

 

dobra je ovo knjiga ali i dobre knjige imaju svojih mana pogotovo koda zahtevnijih čitalaca (tzv. "picajzli").

kad bolje razmislim, nije stavio tačku na pravom mestu.

samo da podsetim, u Amsterdamu (kao gradu) ima ta kvaka sa  jednostavnom procedurom eutanaziranja i Mekjuan u završnim delovima knjige dovodi svoja dva glavna junaka u situaciju u kojoj obojica u rukama drže po dve čaše sa pićem (po jedna od tih čaša je natrunjena otrovom pripremljenim za onog kojem je namenjena). nakon što obojica ispiju svoja pića, u nastupajuća dva odeljka njih dvojica skončavaju kako već skončavaju i - tu je, po meni, kraj.

ali, zbog nekog razloga (možda mu se učinilo da mu manjka teksta - knjiga je ionako slaboobimna), on logično mesto tačke pomera za još desetak stranica.

Link to comment

šta smo ono beše pričali o knjizi "beograd, večni grad"? vredi li?

merkam je, čita mi se o tome, neke strance sam vodila po gradu i shvatila da skandalozno malo znam o istoriji bg-a.

Link to comment

šta smo ono beše pričali o knjizi "beograd, večni grad"? vredi li?

merkam je, čita mi se o tome, neke strance sam vodila po gradu i shvatila da skandalozno malo znam o istoriji bg-a.

 

zavisi sa kojeg stanovišta™ :sleep: + :fantom: + :nobles:

 

ja je uzeo i čitao i onda ovde pitao istoričare i onda (arslanaga u tebe gledam) mi rekoše uzmi istoriju beograda u 3 toma i milion strana gde je pola strana u fusnotama i gde su stranice žute (izdanje iz 70 i neke koliko se sećam) i "smrde" i gde uopšte nema toliko ilustracija kao u večitom gradu nit je papir sjajan nit onako lepo miriše kad je knjiga nova...

 

sve u svemu, lepo je imati večiti grad za an ženeral široku sliku pa onda ako te nešto konkretnije i detaljnije zanima zaviriš u pravu® istorijsku literaturu i otkloniš nedoumice

 

moja 2 centa :nobles:

Link to comment

verujem da ima detaljnija knjiga od ove, ali stvar je u tome da istoriju teško varim, milion strana pogotovu.

 

da li je "večni grad" - tačna? cheesy? zanimljiva? ili kakva?

Link to comment

jeste, pisao je čoek iz naroda, narodski za narod. tačna jeste samo, koliko sam razumeo istoričare, nije na zadovoljavajući način po istoriju kao nauku. tj neki se događaji malo slobodnije tumače.

 

za svakog beograđanina više nego dovoljna pogotovu ako će da prepričava strancima

 

ili još bolje, uzmi je u ruke u prvoj knjižari, prelistaj par strana i vidi jel ti pije vodu način na koji je pisana ;)

Link to comment

Pročitala sam nešto malo kad sam bila kući. Meni nekako deluje da je faktografski tačna generalno (ali ima ko ovde na to pitanje stvarno može da odgovori), on the plus side knjiga se jako lako čita i zanimljiva je, uvuče te. Malo negativno je što čovek ima jako puno svojih kvalifikacija. Baš sam diskutovala sa dečkom, tako ne treba da izgleda istorijska knjiga, ali sramota da je jedino tečno štivo o BGu napisao neko ko nije baš uvek vešt u pisanju (i rekavši to - planiram da završim knjigu kad opet dođem do nje). E da, i sve ilustracije redom su nepotpisane, što je meni dosta iritantno, znači fotografije, umetničke slike, sve.

Link to comment

zoel diker, istina o slucaju harija keberta.

po preporuci drugara, koji cita iskljucivo dosadnu i tesku literaturu, kaze, vrlo solidan roman /po nekim kvalifikacijama triler/, narocito za jedan takav svetski megahit... svidela mi se ta kombinacija njegovog ukusa i svetskog megahita - to je nesto sto ja, sa sadasnjim kapacitetom, koncentracijom i cirtalackom disciplinom, mogu da savladam. istina, roman je u laguninom izdanju na vise od 700 strana, pa cu ga tesko nosati po cekaonicama bolnica i dispanzera, gde uglavnom provodim dane. no, srecom idu praznici, valjda ce se procitati ...  prvih 30tak strana, obecavaju...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...