Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
London, UK, 2nd March 2012 – Canon today announces the latest addition to its worldfamous EOS range with the launch of the new EOS 5D Mark III. The EOS 5D Mark IIIbuilds on the performance of the legendary EOS 5D Mark II, offering improved speed,greater resolution, enhanced processing power and extended creative options for bothstills and Full HD movies – providing unparalleled artistic freedom for the most demanding photographers. Incorporating feedback from photographers worldwide, the EOS 5D Mark III offers improved performance in virtually every area. A new 22.3 Megapixel (MP) full-frame sensor offers the ideal balance of resolution for stills and HD movies and up to 6 frames per second (fps) shooting, whilst a 61-point AF system and 63-zone metering provide greater speed, flexibility and accuracy. Powered by the latest DIGIC 5+ processing technology, the EOS 5D Mark III also features enhanced video functions, offeringimproved image quality alongside greater audio control – redefining creative possibilities for photographers and amateur videographers alike. "The EOS 5D Mark III represents a big step forward for the EOS 5D series" said Kieran Magee, Marketing Director, Professional Imaging, Canon Europe. "The EOS 5D Mark II is an exceptional camera and we've listened carefully to feedback from its passionate community of users to improve performance in every area. This camera has been designed to meet virtually any creative challenge – it's faster, more responsive and features the tools to adapt to everything from studio photography to creative videography, while producing results of the highest quality."
canon5dmkiii_1.jpg
Link to comment
canon5dmkiii_1.jpg
istina?jes bogumi, sad vidjeh...no sto je skoro duplo skuplji no ovaj d800?? d800 mi izgleda bolji u svemuvocdkech? Edited by Krampa
Link to comment
  • 3 months later...

Nisam kupac na tržištu digitalnih fotoaparata, do daljnjega, ali od postojeće ponude D800(E) mi izgleda kao najbolji aparat koji se može imati za ciglo 4k dolara.EDIT. Promenio sam moj glasu u pool-u sa DSLR na SLR :D ... mada je tačan odgovor u stvari neki miks.

Edited by Indy
Link to comment

Eh, i ja bi promenio sa DSLR na EVIL ali neki EVIL sa dobrim vjufajnderom, hibridnim, tipa Fujifilm X-Pro1.EDIT: vidi ovofrontpage.jpg

Edited by Vapad
Link to comment

Interesantno, bas malocas sam citao polemiku na drugom forumu na tu temu. Mnogima koji koriste (pre)skupe digitalne Lajke je pojava D800 (koji je cca pola para) poljuljala veru u fetisizirani brend. Premda mnogi to jos uvek odbijaju da priznaju. I ovaj iznad je po svemu sudeci (nisam probao nijedan, pa samo znam po onome sto pise na netu) prilicno zaostaje za D800. (D800 gotovo ima rezoluciju srednjeformatnog aparata, u piksel-obracunu jedva malo zaostaje za npr. Pentaxom 465D koji kosta kao nov auto). Opasnu je trku Nikon zaostrio sa D800... cool.gif Sto se mene tice - koliko sam ja covek iz drugog filma - cekam sledecu bagatalu na eBay-u: cuo sam da su neki uspeli da kupe Olympus Mju II (legendarni point & shoot) za svega 5-6 dolara. Imam jedan vec, ali taj uglavnom koristi zena... Ako stvarno moze da se kupi za ispod 10 dolara, onda je to bez ikakve sumnje najbolji fotoaparat na svetu kad se obracuna cena/kvalitet. ;)

Link to comment

Nikon ima neke nove senzore u rukavu, nisam čitao diskusije ali vidim da se spominje mogućnost da imaju veze sa sonijem, tako da su rešili da nova generacija ima daleko veći broj piksela (i time više detalja) no nekada, pa D3200 počinje sa masivnih 24Mp.Mju, filmaš?Da, vidim na googlu, malo pre mog vremena, fantastičan aparat, no, kao što rekoh, film nije moja tehnologija. Meni je ixus 40 vrhunski aparat. Još da je imao IS, ih, i da nije imao purple fringing koliko je imao. 4Mp je sasvim dovoljno na tako malom senzoru.

Link to comment
(legendarni point & shoot)
ovaj se pokazao mnogo bolji u praksi... ako bude prilike, obavezno ga nabavi. ja sam zastekovao tri komada pa ako bude neke biblijske poplave da se moze slikati :D yat5dh03.JPG Edited by Krampa
Link to comment
ovaj se pokazao mnogo bolji u praksi...
Ne verujem da se bilo koji P&S pokazao od mjua II iole boljim, a kamoli mnogo boljim. Izviniti ces me za skepticizam. :D Sem toga, objektiv mu jeste malo (ali znacajno) svetlosno jaci od ovoga iznad. ;) Mju II je najblize savrsenstvu. Spot-metering, all weather, prakticno se ne da ubit bez obzira na tretman... I pored toga jedan od 2-3 najmanja 35mm aparata ikad napravljen.Godinama sam mastao o "de luxe" verziji, sa objektivom npr. 35/1.8, malo vise metala u sebi i manuelnim uostravanjem pride. To bi se mozda i desilo da nisu navrli digitalci i unistili R&D u svetu filmskih aparata. <_< 800f1020006.jpg(mju II + kodak gold, by mrs indy)
Link to comment
Ne verujem da se bilo koji P&S pokazao od mjua II iole boljim, a kamoli mnogo boljim. Izviniti ces me za skepticizam. :D Sem toga, objektiv mu jeste malo (ali znacajno) svetlosno jaci od ovoga iznad. ;) Mju II je najblize savrsenstvu. Spot-metering, all weather, prakticno se ne da ubit bez obzira na tretman... I pored toga jedan od 2-3 najmanja 35mm aparata ikad napravljen.Godinama sam mastao o "de luxe" verziji, sa objektivom npr. 35/1.8, malo vise metala u sebi i manuelnim uostravanjem pride. To bi se mozda i desilo da nisu navrli digitalci i unistili R&D u svetu filmskih aparata. <_<
svaka cast za mrs indy :)naravno da je Mju II odlican aparat, nema tu price. pogotovu ako se uzme u obzir cijena. na buvljacima ga ljudi prodaju za budizasto jer nemaju pojma sta je. po mom nekom skromnom misljenju i iskustvu, yashica T5 se pokazala bolja u par stvari a to je ova prizma da mozes sutati sa stomaka, bliz je po meni malo bolji kao i kvalitet stakla. bolje lezi u ruci ali opet, to je individualno. jos jedna PS kamera sa kojom imam iskustva je ricoh gr1...zaista ozbiljna PS.1078024626_727bd6e790_o.jpg
Link to comment

Ti aparatići znaju biti pouzdani. Dok sam bio na odmoru, sređivao sam podrum, i u nekoj kesi spakovanoj tamo negde devedesetih nađem sličan Pentax item_L_331625_445975.jpg. Iz zezanja pritisnem dugme, kad ono radi, uoštrava, baterija kupljena sa njim, živa, a i film je unutra. Moram ga razviti.

Link to comment
naravno da je Mju II odlican aparat, nema tu price. pogotovu ako se uzme u obzir cijena. na buvljacima ga ljudi prodaju za budizasto jer nemaju pojma sta je. po mom nekom skromnom misljenju i iskustvu, yashica T5 se pokazala bolja u par stvari a to je ova prizma da mozes sutati sa stomaka, bliz je po meni malo bolji kao i kvalitet stakla. bolje lezi u ruci ali opet, to je individualno.
Nemam iskustva s tom Yashicom, ne bi me cudilo da se i meni svidi. Medjutim, ako je suditi po ovoj ceni na eBay-u (dopustam da je mozda u pitanju neki izuzetno redak model), necu imati priliku da to isprobam. :D yashica.jpgMislim da je ono sto je najbitnije u vezi bilo kog aparata - su fotke. Iz nekog razloga, jako su brojni oni koji imaju najlepse reci da kazu o malecnom mju II kada je u pitanju kvalitet fotki. Licno bih to pripisao 1) odlicnom (za cenu) objektivu i 2) vrlo dobro implementiranom autofokusu/merenju svetla, koje nekako ume skoro uvek da "pogodi" najbolju dubinsku ostrinu koja je potrebna u datoj sceni.Takodje subminijaturna velicina nije bez svoje prednosti. Ne znam tacno koliki su ovi drugi spominjani aparatici, ali mju II je nesto kao paklica cigareta (pa jos zaobljenih coskova). Pa, kako kaze jedan pasionirani fotograf na photo.net
I have yet to take viewable photo of friends or family with my SLR's or rangefinder. All the nice ones were taken with the Epic. It is already there in my shirt pocket when things happen that are worth photographing. The other cameras aren't.
(Stylus Epic je mju II na americkom trzistu).Ima onih koji imaju i Oly i Yashicu (doduse, T4, ali pretpostavljam da je slicna). Jedan kaze:
I have both an Olympus Mju II and a Yashica T4. I use the Olympus a lot more as my carry-everywhere camera for general snapshooting - the autofocus, and flash and spot metering are excellent, whereas I find the focus and metering crude on the Yashica.I did intend to sell the Yashica when I bought the Olympus, but in the end I kept it for the one area (for me) where its superb lens wins out, which is for landscape pictures when I'm travelling. In those circumstances I'll take the T4, either on its own if 'm travelling very light or instead of a second SLR body.
Drugi kaze:
I bought both the Epic and T4 and compared them. The differences were minor. I like the small size of the Epic and its remote control capability over the T4.
Treci komentarise nesto na temu mju-II "neunistivosti", a pored toga naglasava da je "bitno manji" od Yashice T4.Jos bih za eventualno zainteresovane naglasio neverovatno dug zivot baterije (izmedju ostalog zato sto nema zum - zum verzije Oly P&S "pojedu" bateriju ocas). Ja sam u 14 godina promenio bateriju jedno dvaput (u starom mju-u, pre nego sto je ukraden), pri cemu je aparat bio dosta redovno koriscen (ukljucujuci i blic tu i tamo).Na flickru ima grupa posvecena mju-II sa skoro 2000 clanova, mozete pogledati kakve sjajne fotkice omladina snima. (Yashica t5/T4 takodje ima grupu koja nesto malo zaostaje u clanstvu :P , a fotke su takodje odlicne).800f1000017.jpg(svetlomer se lepo snalazi sa kontrasvetlom, a povrh svega objektiv daje lepu "zvezdu" tamo gde je hajlajt... volim malog mjuica :D ).
Link to comment
Nemam iskustva s tom Yashicom, ne bi me cudilo da se i meni svidi. Medjutim, ako je suditi po ovoj ceni na eBay-u (dopustam da je mozda u pitanju neki izuzetno redak model), necu imati priliku da to isprobam. :D
ako cemo iskreno, apart precenjen...a misilm da je zato sto ga koriste picopevci kao sto je Terry Richardson i stajaznam ko vise <_< Ps.moram priznati da sam i ja papak :blush: i da sam otisao i kupio taj Ricoh posto sam vidio izlozbu od Daido Moriyame...napalio se pravo...ali dobro, nisam se zajebo ako cemo pravo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...