Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

trenutno najbolji način traženja knjiga je preko irc-a. server irchighway.net, a kanal je #ebooks.ako treba uputstvo, kako i šta, napisaću.
'ajde napisi molim te. Poslednji put sam mIRC-ovo '99. u vreme bombardovanja - sve sam zaboravio :(
Link to comment
Ne znam kakve su cene u Srbiji, ali nov 'obican' Kindle kosta trenutno 50e. A ovaj tvoj je dosta star.
Pa sad, nije "dosta" star, iz 2011. je, ali je korišćen toliko malo kao da je kupljen pre dve nedelje. Nisam ni mislio da ga prodajem skuplje, ali se fakat i ne isplati prodavati.Nego, sad bih naravno voleo i to osvetljenje, pa razmišljam više o upgrade-u... :jedteoči:
Link to comment
'ajde napisi molim te. Poslednji put sam mIRC-ovo '99. u vreme bombardovanja - sve sam zaboravio :(
Pa imaš sve podatke. Prvo ti treba neki irc klijent, može mIrc, može bilo šta, npr Hexchat koji je besplatan i odličan. Drugo, treba da se konektuješ na server, upišeš irchighway.net i onda kad se konektuješ najjednostavnije je da se priključiš kanalu je da upišeš
/join #ebooks

ili pritisneš dugme sa kanalima i onda double click na ovaj kanal. Treće, kada si ušao na kanal pretraživanje vršiš sa

@search NPR_IME_KNJIGE

i onda dobiješ .txt file u kome su svi koji imaju knjige koje odgovaraju tvom search ključu. Iz tog .txt filea kopiraš liniju (bez info podatka) u kojoj se nalazi željena knjiga i onda pejst u irc klijent.

Link to comment
Jel ima nesto ono oko definisanja portova ili ne?Ima li nasih knjiga? Pretragu vrsim po originalinim naslovima a ne piscima?
- irchighway upotrebljava standardni port, uostalom ovde imate sva uputstva- nema naših knjiga, nauči engleski- pretragu možeš da vršiš po bilo kom terminu, pisac, naslov, deo naslova, godina, šta god.
Link to comment
- irchighway upotrebljava standardni port, uostalom ovde imate sva uputstva- nema naših knjiga, nauči engleski- pretragu možeš da vršiš po bilo kom terminu, pisac, naslov, deo naslova, godina, šta god.
.hvala lepo :)
Link to comment
Pa sad, nije "dosta" star, iz 2011. je, ali je korišćen toliko malo kao da je kupljen pre dve nedelje. Nisam ni mislio da ga prodajem skuplje, ali se fakat i ne isplati prodavati.Nego, sad bih naravno voleo i to osvetljenje, pa razmišljam više o upgrade-u... :jedteoči:
Ma OK, nego su izasle dve nove verzije obicnog Kindlea, koji opet nije toliko u prvom planu vise, pa mu je cena 50e. Hteo sam samo da kazem da cak i da mozes u Srbiji da ga prodas za vise od realne cene, bolje ga zadrzi, zatrebace ti nekad vise nego to sto mozes da dobijes za njega.
Link to comment

Aj sad jos jedno pitanje :) mobi knjige koje skinem su cesto falicne, recimo za jednu mi uvek fale single-quotes ( ' ) tako da "You're" postaje "Youre" na kompu, a "You re" na kindlu, sto je sjeb za citanje. Sta raditi u takvim slucajevima, juriti drugi source?

Link to comment
Aj sad jos jedno pitanje :) mobi knjige koje skinem su cesto falicne, recimo za jednu mi uvek fale single-quotes ( ' ) tako da "You're" postaje "Youre" na kompu, a "You re" na kindlu, sto je sjeb za citanje. Sta raditi u takvim slucajevima, juriti drugi source?
ili to, ili skini program koji se zove Calibre, pa pokušaj sam da napraviš mobi od pdf-a ili (još bolje) .epub formata.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...