Jump to content
IGNORED

Slike


melankolic

Recommended Posts

Caillebotte, Le Pont de l'EuropeCaillebotte%20Raboteurs.JPGHieronymus Bosch, Garden of Earthly Delightsearthly_delights.jpegI apsolutno sve shto je Edgar Dega uradio kao i Mikelandjelo...mada ne mogu reci da se ne divim i Caravadju... eto...moj uzi izbor...

Link to comment
  • 1 month later...

Gle! Pa postoji tema o slikama... A ja zamalo da otvorim novu. :)Oj radosti, oj zalosti (samo 1 strana i maaalo druge?! )...Oda starim majstorima, od vernog obozavaoca renesanse i baroka:Albreht Altdorferst-george.jpgJedna od najdrazih mi slika. Barok pre baroka, nadrealizam takodje. Ekscenticna, hrabra kompozicija, atmosfera koja usisava.Karavadjostjohn.jpgVidela "uzivo"... Stajala pred njom i kada su svi izasli da kupe po sladoled. Hipnotisuca. Kompozicija drska i bezobirna, kakav je i slikar bio, a opet - sve u savrsenoj harmoniji. Da padnes na kolena. (Zanemarite onu glupu zvrlju u donjem desnom uglu angry.gif )Antonelo da Mesina1475_Messina_da_Antonello_St._Jerome_in_his_study-L400.jpgZa ovako nesto bi moderni slikari (Tucovic narocito) ubili. Ali ne vredi, majstor Mesina je sve to vec uradio pre njih. Detalj, kolorit, simetrija koja to nije, 3D sugestija, otmenost u kombinaciji dekorativnog i misticnog... Malo mu samo perspektiva skripi na onim lukovima desno... Ali, bilo bi previse.Pisanelo004%20Pisanello%20Leonello%20Pisanello%20a.gifPravi renesansni portet. Ne znam da li su boje originalno bile ovako meke, mracne i slicne garavim freskama... ali, cini mi se da ih je vreme dovelo do njihove istinske misije. Ovo je prosto dirljivo... kada bih izdala album... ovo bih stavila na omot (iako ne licimo bas sasvim).

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Iduceg juna u Melburnu... izlozba :wub:
Ja sam ga obozavao kao student. Danas me nesto ostavlja ravnodusnim :(... mada, vrlo rado bih voleo da vidim njegov opus na gomili Edited by CowBoy
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...