Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

BURAZ-MOJ.jpgSubota 30. april 2011, 19h, UK „Parobrod”, Kapetan Mišina 6a, Ulaz sobodan Kosta Peševski „SMEĆARNIK” SMEĆARNIK – O komadu Dan masovnih demonstracija u Beogradu. Kafana u centru u kroz koju prolaze marginalci iz različitih krugova glavnog grada i provincije. Njihovi životi i priče na kratko će se isprepletati u periodu od jutra do gluvog doba noći, u danu koji će promeniti Srbiju. Ili možda neće?
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

juche gledao "Otac na sluzhbenom putu". Bash dobra predstava. Na momente kao da je malo zbrzano i neki likovi kao da su nedoradjeni ali generalno gledajuci odlichna predstava.Djuza Stojiljkovic :Hail: :Hail:

Link to comment
  • 3 months later...

Ja danas vodila sestrića prvi put u pozorište, tj. pozorištance Puž. Gledali Laza materina maza :D :D :D Meni bilo jako smešno, dete negde pred kraj počelo da se vrpolji i oće kući. Mislim da je,ipak, za njega sat i dvajes minuta mnogo, samo su mu 4 godine. Ići ćemo ponovo, samo da još malo ojača :D

Link to comment

Ja sam par puta vodio sestricinu u Puz i svaki put je bila potpuno odusevljena.Sto se predstava za starije tice odgledah pre nekoliko dana "Nije smrt biciklo da ti ga ukradu."Ni bolje ekipe i scenografije a ni goreg teskta i rezije.

Edited by pavllle
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Glembajevi i Višnjik, izbor za ovu nedelju. Višnjik, podela uloga dobra, jedino što Svetozar Cvetković otaljava pos’o levom nogom otpozadi. Glumci sporednih uloga ukrali su predstavu glavnim, naočito Vlasta Velisavljević (bolećiva sam kad vidim starog glumca na sceni) i Nada Šargin (možda sam nepravična prema Jasni Đuričić, ali takav mi senzibilitet). Kostimi zanimljivi, naročito cipele u bojama. Scenografija svedena (što delimično nadoknađuju svetlosni efekti) , ali i ne vredi nameštati kuću koja će ionako uskoro biti prodata i srušena. Predstava nosi emocije, ali je u pojedinim momentima toliko usporena da sam došla u iskušenje da malo odremam i slušam glumce zatvorenih očiju.

Link to comment

euripidov kiklop, scena velika gorica zagreb i let 3, rezija ivica buljan - tuzan spoj egzibicionizma, egzibicionistickog muzickog drkanja i ispraznosti. cisto muska predstava, puna golih, polugolih i vinom ispolivanih prljavih glumaca i glumaca amatera, uz povremene muzicke upade, koji se, naravno, desavaju potpuno van konteksta i sasvim bez svrhe - ono sto je trebalo da docara dionizijevsku razuzdanost, deluje nemusto i sterilno, estradno i, suprotno nameri, potpuno nesokantno. takodje, nikad gora dikcija i nikad manje ritma u nekoj predstavi.ja da sam na euripidovom mestu, ja bih ih tuzila.btw, ne secam se nijedne predstave iz susednih drzava koja je imala komunikacijske ili bilo kakve probleme na pozorisnom festivalu u uzicu, cak i kad se radilo o prilicno politizovanim komadima, ali ovog puta su se neke razocarane gledateljke u redu iza mene sve vreme pitale da li je hrvatska reperezentovana na pravi nacin :)

88dcb270f8586b47cbd21a5709186947_700x550.jpg

Link to comment
btw, ne secam se nijedne predstave iz susednih drzava koja je imala komunikacijske ili bilo kakve probleme na pozorisnom festivalu u uzicu, cak i kad se radilo o prilicno politizovanim komadima, ali ovog puta su se neke razocarane gledateljke u redu iza mene sve vreme pitale da li je hrvatska reperezentovana na pravi nacin :)
Jesu li još štavljene kože na zidovima užičkog pozorišta? Meni to nekad bilo bezvezno, a sad mi je hit kad se setim.Nije mi jasno (a ne bih da zovem eks razrednu), nađoh da se Jugoslovenski pozorišni festival u UE održava od 1996. godine, a ja se sećam kako je naše celo odeljenje išlo na predstave početkom 90-ih. Bio je i tad neki pozorišni festival i to jugoslovenskog karaktera. Sećam se starih predstava Zvezdara teatra i Ateljea 212, kako smo uživali!
Link to comment

Odgledala konačno pozorišnu igru "Greta, stranica 89" Luca Hibnera, večeras u SNP-u, u režiji Borisa Liješevića. Odlična komedija, nema praznog hoda, sjajna gluma Borisa Isakovića i Jasne Đuričić. Danas bilo 73. izvođenje, sala puna, super publika. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...