Jump to content
IGNORED

Davanje krvi


Bujodrag

Recommended Posts

Realno nisam za to da zene daju krv jer imaju svojih mesecnih problema...

 

Realno ništa se ti ne brini za ženske probleme™, žene svakako mogu na svaka 3 meseca (muški na 2).
Link to comment

Иначе ми рече брат у заводу да је онај аутобус на неком ремонту/апгрејду или сл, нема га већ неко време по улицама.

Кад се врати наставиће да иду по терену.

Link to comment

Kako izokreces logiku frapatno,ali to je ovde izgleda pozitivna osobina. Ocigledno se tebi humanost svodi samo na davanje krvi i zapela si ko som na bućku. Ima milion drugih nacina pomoci nekom. Niti sam reko da ne treba zene da daju,ni da treba muskarci da daju samo. Ocigledno da pametnijih stvari u zivotu nemas vec bez ikakvog razloga napadas. Verovatno i ima naucnih dokaza za to sto pricam ali je razumljivo da ako se kroz menstruaciju gubi krv, da je ipak sok za organizam dati dodatnih 300-400 ml...samo to.Ako se osoba smatra sposobnom neka da sto da ne!

Link to comment

Kako izokreces logiku frapatno,ali to je ovde izgleda pozitivna osobina. Ocigledno se tebi humanost svodi samo na davanje krvi i zapela si ko som na bućku. Ima milion drugih nacina pomoci nekom. Niti sam reko da ne treba zene da daju,ni da treba muskarci da daju samo. Ocigledno da pametnijih stvari u zivotu nemas vec bez ikakvog razloga napadas. Verovatno i ima naucnih dokaza za to sto pricam ali je razumljivo da ako se kroz menstruaciju gubi krv, da je ipak sok za organizam dati dodatnih 300-400 ml...samo to.Ako se osoba smatra sposobnom neka da sto da ne!

 

 

ja tebe ne napadam nego lepo pitam da mi objasnis zasto,po tvom misljenju, zene ne bi trebalo da daju krv

i posto nemas pametan razlog nego samo svoju izokrenutu logiku  nastavicemo dalje sa zivotima..

Link to comment

 

 

ali je razumljivo da ako se kroz menstruaciju gubi krv, da je ipak sok za organizam dati dodatnih 300-400 ml...samo to.Ako se osoba smatra sposobnom neka da sto da ne!

To je sve priroda uvrstila u svoj proračun. Ne šokira se žena tako lako.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Za dve godine ce biti 30 god od kako sam prvi put dao krv. Jednom-dva puta godisnje. Kada se dete rodilo, odem da dam krv, uzmu iz prsta, ubace u posudu i pitaju me da li idem sa posla? Kazem ne. Zasto si umoran? Rekoh, postao sam roditelj pre nedelju dana. Kaze: idi sine kuci, spavaj, daces krv sledeci put.

Zadnji put bio prosle jeseni, nisam ni obracao paznju koliko uzimaju. Kasnije mi rekose da sada uzimaju 0,5 litara, ne vise 0,3. Da li je to tacno? Kod mene ne menja nista, jednostavno cim bus dodje u grad ili se organizuje akcija eto me. Cudi samo da su povecali dozu, ako je tacno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...