Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Ja nemam pojma za to sa Vucicem ali ne volim je i bez toga, nista u vezi nje mi nije ok. Vise mi bilo zao Juse Bolta nego njenog kiksa.

 

Sto se tice dedlifta, svojevremeno sam s pola snage vazdizao dvjesta kilograma, o cemu ona moze samo da sanja.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

imao sam priliku da upoznam Ivanu Spanovic i mogu da kazem da lici na jednu potpuno normalnu devojku, makar kada nema kamera okolo. niti je nafurana, niti je uobrazena ili prepotentna. normalno sredjena devojka, sportski obucena, opustena... takav je utisak odavala. a mozda sam je samo navatao kada je bila dobro raspolozena, ne znam...

Link to comment

mozda sam je samo navatao 

 

Gotovo je, ode nam Toni :(

 

A ni ti nisi bezbedan. Oduzece zivot prvo tebi, pa sebi. A na kraju i Ivani.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Gotovo je, ode nam Toni :(

 

A ni ti nisi bezbedan. Oduzece zivot prvo tebi, pa sebi. A na kraju i Ivani.

oprostice meni Toni... 

 

Toni brate, nisam hteo! morao sam! takav je zivot, razumeces, nadam se :(

Link to comment

Postoji teza da je neka nacija sportski jaka koliko je jaka u tri bazična sporta - atletici, plivanju i gimnastici, a tu je Srbija u priličnom bunaru. Ovde su trenutno mnogo bolji uslovi za atletičare (atletski stadioni, atletske dvorane, državne pare za pripreme i putovanja, respektabilne državne novčane nagrade za osvajače medalja), nego recimo kod komšija Hrvata, a oni su sa poslednja dva velika takmičenja doneli čak pet medalja, u odnosu na srpsku jednu ... Da je Ivana osvojila medalju, svi ti neuspesi ostalih takmičara, od kojih mnogi turistički pohode velika takmičenja, ponovo bi se gurnuli pod tepih i sve bi bilo bajno i sjajno, a ovako već se čuju glasovi (Dane Korica) da treba tu nešto drastično menjati, pre svega u trenerskoj struci ... Pitanje je zašto je Amela Terzić uvek van forme na najvećim takmičenjima i tamo uvek bude daleko od svojih najboljih rezultata? Bez želje da umanjimo uspehe i borbenost Dudaša, ali treba neko da mu kaže da ne može da forsira 110 odsto u svakoj disciplini, jer mu se ne dešava prvi put da je prinuđen da odustane u desetoboju zbog kiksa ili povrede ... Desetoboj je i veština raspoređivanja energije, kalkulacije ... 

Edited by stoka
Link to comment

Zato smo u bacačkim disciplinama redovno slali turiste i ljude koji na velikim takmičenjima ne mogu da ubodu ni 80% rezultata iz Bajine Bašte. Fascinantno.

Edited by James Marshall
Link to comment

Zapravo to uopšte i nije tako čudno. Da bi uopšte učestvovao na SP moraš prvo da ostvariš normu, koja je po pravilu vrlo ozbiljan rezultat (u mnogim disciplinama je norma za učešće vrlo blizu normi za ulazak u finale ili čak i viša od nje, poput skoka u dalj sad u Londonu) koji prosečan atletičar jednostavno ne može tek tako da postigne svakog dana. Zato se ljudi fokusiraju na te manje mitinge na kojima jure normu i tempiraju se za to, dok dođe SP više nisu u takvoj formi i to je to. To važi za većinu atletičara koji učestvuju na SP i daleko od toga da je to neki naš specijalitet. 

 

Veći je problem kad se zaista i ode bez ikakvih ambicija da se makar proba da uradi nešto, što se ponekad može osetiti kod nekih naših takmičara. Ili kad se oni koji imaju potencijal da ostvare neki zapaženiji rezultat poput Amele Terzić dovode u situaciju da se istim intenzitetom spremaju i za uličnu trku u Novom Pazaru i za SP i onda naravno nigde ne ostvare ništa. 

Link to comment

Zamalo da Biljana Topić ipak osvoji medalju na SP. :) U Berlinu je 2009. bila četvrta, a osvajačica bronzane medalje, Ruskinja Ana Pjatih, upravo je suspendovana zbog dopinga i oduzeta joj je bronza sa SP '07. Ipak, medalja iz Berlina joj ostaje, barem za sada. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Od sledeće sezone nastupaju velike promene u ovom sportu - ukidaju se kvalifikacione norme za najveća takmičenja. Umesto toga, uvodi se rang lista slična onoj u tenisu koja će određivati pravo nastupa na SP i OI. Prvo takmičenje na kome će učešće zavisiti od plasmana na rang listi biće SP '19. Nije još poznato kakav će tačno biti način bodovanja, biće jasnije kroz nekoliko meseci.

 

Dakle - Bajina Bašta,  :smoris:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...