Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

kriminal u KC danas? kad si bio tamo, ja pisem iz perspektive proslog oktobra. minimalno, ali zaista minimalno. pored toga downtown KC se dize otkako su industrial wasteland poceli da koriste za umetnicke kolonije i restorane. zapravo me je to najvise iznenadilo, u moje 3 nedelje tamo svirala je kamara gotivnih bendova a jos vise neposredno pre ili posle. grad ima pristojan javni zivot za standarde midwesta.
Hajd, možda je Kalifornija to oplemenila, davno sam bio. Downtown KC je svojevremeno bio ruzmarin, snjegovi i šaš. I vetar, naravno.
Link to comment
Ne znam kako ti je sad u Australiji, ali Atlanta je potpuno bezvezan grad (tj za mene, sigurna sam da ima ljudi koji uzivaju u praznim ulicama, nedostatku mesta za setnju, pazarenju u radnjama sa metrom na dovratku jer treba reci koliko je feet tall bio taj sto je te nedelje tu bio u oruzanoj pljacki). A te kuce za 100 000 su valjda one drvene sa travnjakom ispred. U jednoj od njih je ziveo moj prijatelj jedno vreme, u kraju sa nizovima lepih drvenih kucica i sredjenim travnjacima, ko u filmu. Kad se malo pogleda bolje vide se budjavi slivovi niz mnoge od njih, izgleda da im tamo iz nekog razloga cesto procuri kupatilo. Moja poenta je samo da nije svaka kuca ista, i da ne vidim neku prednost sto je kuca nominalno 100 000 ako je to ustari malo bolja supa. E da, i posle se zale na uragane i tajfune, mi to nemamo ali onaj ceo kraj svejedno nosi jedna malo bolja srpska oluja.
Mhm. Nije da branim Atlantu, al' kada u ovakvim izveštajima kažu "Atlanta", ne misle samo na uže jezgro već i na predgrađa. U slučaju Atlante, predgrađa su ne samo spavaonice već i mesta u kojima radiš, a neka predgrađa kao Buckhead liče na prave male gradove, kompletno sa poslovnim višespratnicama od 20 spratova. E sad, ja stvarno nemam pojma kako izgleda živeti u onim japi loftovima i "urban renewal" zgradama blizu downtowna jer me posao uvek vodi u Buckhead ili severnije u Alpharettu, ali ono što sam video po tim predgrađima nit je 100 hiljada dolara, nit je buđ problem. Drvo je, imho, optimalni materijal za kuću na američkom jugu gde su leta duga, topla i vlažna, a zime blage. Koji će im andrak cigla kad nema snega? Edited by ObiW
Link to comment
angry.gif Ne dirajte mi ATL, Dirty South rulz! Ozbiljno, nadam se da se ovaj topik nece pretvoriti u standardne srpsko-emigrantske zalopojke o "americkim kucama od kartona". Ko ne voli takve kuce u ATL ili bilo gde drugde, moze da nadje neki condo u visespratnici ili lepo kupi sebi parce zemljista i tu izgradi kucu po srpski sa sve ciglama, malterom, crepom - sedis u hladovini i uzivas dok gledas majstore Meksikance kako mesaju malter u mesalici i povremeno im odneses hladnu Coronu ili Tecate da ne svisnu od vrucine.
Link to comment
Preventivno, na takva mesta ne idem ni na odmor. Rezervisano za zvezde srpske estrade i tenisa, hvala lepo, ali biram neke destinacije gde me, posebno na odmoru, nece boleti ochi i mozak od primitivizma.
da, namestaj u privatnim kucama je oduvek bio najvazniji pokazatelj kvaliteta neke letnje destinacije. uz to, koralni grebeni Crvenog mora izgledaju jezivo kicasto i shareno, ne daj Boze nikome sofisticiranom da to mora da gleda.
Link to comment
da, namestaj u privatnim kucama je oduvek bio najvazniji pokazatelj kvaliteta neke letnje destinacije. uz to, koralni grebeni Crvenog mora izgledaju jezivo kicasto i shareno, ne daj Boze nikome sofisticiranom da to mora da gleda.
Obozavam turistichke destinacije koje nisu primitivne i gde se zene tretiraju kao priplodne junice jer imaju fantastichne koralne grebene. Edited by sickness
Link to comment
Ozbiljno, nadam se da se ovaj topik nece pretvoriti u standardne srpsko-emigrantske zalopojke o "americkim kucama od kartona".
I meni lichi na utiske iz Amerike nekoga ko je bio kratko tamo ili mozda i nije kratko, ali nikako da se svikne. Naime, "merachi visine" se nalaze na vratima svake prodavnice na ovom kontinentu, verovatno su i obavezni, dolaze sa vratima, tako da nisu nikako specifichni za Atlantu ili bilo koji drugi grad i ne govore nishta o kriminalu.A americhke kuce od kartona i poredjenje sa srpskim zamkovima je vec legendarna tema svakog foruma. Edited by sickness
Link to comment
Mhm. Nije da branim Atlantu, al' kada u ovakvim izveštajima kažu "Atlanta", ne misle samo na uže jezgro već i na predgrađa. U slučaju Atlante, predgrađa su ne samo spavaonice već i mesta u kojima radiš, a neka predgrađa kao Buckhead liče na prave male gradove, kompletno sa poslovnim višespratnicama od 20 spratova. E sad, ja stvarno nemam pojma kako izgleda živeti u onim japi loftovima i "urban renewal" zgradama blizu downtowna jer me posao uvek vodi u Buckhead ili severnije u Alpharettu, ali ono što sam video po tim predgrađima nit je 100 hiljada dolara, nit je buđ problem. Drvo je, imho, optimalni materijal za kuću na američkom jugu gde su leta duga, topla i vlažna, a zime blage. Koji će im andrak cigla kad nema snega?
Mozda nema snega, ali ima tornada. Meni je delovalo da su one kucice idealne da ih vetar odnese, a i svako malo se to bas i desava. Kazem delovalo, ne razumem se u to, samo mi je u oci upala nesolidna gradnja. One vece zgrade na oko deluju solidnije, ali sve nesto sumnjam da su to te kuce od 100 ooo u kojima se govori u uvodnom postu. Moja je poenta samo bila da, ako su to te kuce koje se prodaju za 100 000 o kojima je rec u uvodnom postu, meni to ne deluje kao neki narociti deal.
angry.gif Ne dirajte mi ATL, Dirty South rulz! Ozbiljno, nadam se da se ovaj topik nece pretvoriti u standardne srpsko-emigrantske zalopojke o "americkim kucama od kartona". Ko ne voli takve kuce u ATL ili bilo gde drugde, moze da nadje neki condo u visespratnici ili lepo kupi sebi parce zemljista i tu izgradi kucu po srpski sa sve ciglama, malterom, crepom - sedis u hladovini i uzivas dok gledas majstore Meksikance kako mesaju malter u mesalici i povremeno im odneses hladnu Coronu ili Tecate da ne svisnu od vrucine.
Ne zivim u USA. Komentarisala sam samo uvodni post gde se pominje neke jeftine kuce u Atlanti. Pomislila sam da ako su to te, onda dzaba im niska cena jer mi i to deluje previse.
Link to comment
I meni lichi na utiske iz Amerike nekoga ko je bio kratko tamo ili mozda i nije kratko, ali nikako da se svikne. Naime, "merachi visine" se nalaze na vratima svake prodavnice na ovom kontinentu, verovatno su i obavezni, dolaze sa vratima, tako da nisu nikako specifichni za Atlantu ili bilo koji drugi grad i ne govore nishta o kriminalu.A americhke kuce od kartona i poredjenje sa srpskim zamkovima je vec legendarna tema svakog foruma.
Znaci i drugi ljudi su primetili bedne kucice :P Bila sam samo na par nedelja u USA, moram da priznam, kakvu su reklamu sami sebi udarili ocekivala sam mnogo vise.
Link to comment
da, namestaj u privatnim kucama je oduvek bio najvazniji pokazatelj kvaliteta neke letnje destinacije.
BTW. Ovo je topik o mestu za zivot. A i kao turisticka destinacija, Dubai sucks (imho).
Link to comment
Bila sam samo na par nedelja u USA, moram da priznam .....
Ne morash, vidi se iz aviona.
kakvu su reklamu sami sebi udarili ocekivala sam mnogo vise.
Amerika je velika zemlja. Par nedelja je dovoljno samo da se stekne pogreshna slika o njoj.Na kraju, sasvim je Ok ako ti se nije svidelo. Verovatno su i ochekivanja bila nerealna.
Link to comment
Ne zivim u USA. Komentarisala sam samo uvodni post gde se pominje neke jeftine kuce u Atlanti. Pomislila sam da ako su to te, onda dzaba im niska cena jer mi i to deluje previse.
Е па није баш... имаш брвнаре и од пола и од целог милиона. Чак пресвучене плочицама од камена, или с пола цигле (нема потребе да кажем фасадна, јер друге нема). Или може спреда као камен а страга пластика. МекМеншн од цирка 400 квадрата па навише.
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...