Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Znači em matori, em havarisani... :rolleyes: Ali ti kažem, da su ljudi koji rade sa njima vrlo zadovoljni kako se isti nose i u vazduhu i na zemlji i da im je učinak u odnosu na uložene novce, izuzetno dobar!
Bilo je tu mozda i nesto josh...mogli su da uzmu iste avione koje JAT ima, odrzavanje je bilo tu, obuceni mehanicari i posade...samo, to bi ih uvuklo dublje u JAT, ne izvuklo iz njega.Zato, sve drugacije pa i posade ne bi bile iz ili naklonjene JAT-u pa da izvedu neki prevrat kad se naredi "odozgo".
Link to comment

JAL123...najgora nesreca u istoriji vazduhoplovstva gde je bio u pitanju jedan avion, 1985.505 od 509 putnika je poginulo.Otkud ih toliko mnogo u avionu koji bi na Zapadu imao 320 sedista? Za Japan, domestic traffic, bila su drugacija sedista, za ljude manjih fizickih dimenzija.jal123.JPG

Link to comment

Nedavno sam gledao na tv , a na National geographic kanalu , o padu Air Busa A-380 u Rusiji blizu mongolske granice.Ispostavilo se da je greška bila pilotova jer nije bio dovoljno obučen za let tim avionom , dao je prvo svom sinu da malo pilotira avionom , zatim kad je avion počeo malo da se krivi uzeo je upravljač i pokušao ručno da ga ispravi , dogodilo se to da time privremeno isključio automatskog pilota i nije mogao da ga ispravi , dok za uzbunu u ruskim avionima za razliku od ovog imaju zvučni signal , ovde postoji samo lamica koja svetli ( navika iz ruskih aviona), a trebalo je samo da pusti upravljač jer bi se on sam ispravio i ništa više. to je otkriveno u samom centru , gde se prave ti avioni u Lionu, zajedno su tu učestvovale i ruske ekipe na čelu sa testnim pilotom iz Aeroflota koji je taj avion prvi doveo u Rusiju.

Link to comment
Nedavno sam gledao na tv , a na National geographic kanalu , o padu Air Busa [A-380 ]u Rusiji blizu mongolske granice.Ispostavilo se da je greška bila pilotova jer nije bio dovoljno obučen za let tim avionom , dao je prvo svom sinu da malo pilotira avionom , zatim kad je avion počeo malo da se krivi uzeo je upravljač i pokušao ručno da ga ispravi , dogodilo se to da time privremeno isključio automatskog pilota i nije mogao da ga ispravi , dok za uzbunu u ruskim avionima za razliku od ovog imaju zvučni signal , ovde postoji samo lamica koja svetli ( navika iz ruskih aviona), a trebalo je samo da pusti upravljač jer bi se on sam ispravio i ništa više. to je otkriveno u samom centru , gde se prave ti avioni u Lionu, zajedno su tu učestvovale i ruske ekipe na čelu sa testnim pilotom iz Aeroflota koji je taj avion prvi doveo u Rusiju.
Lepo si ti to gledao, steta sto si sve pogresno shvatio. Ako je i bilo tacno ono sto gluparija na TV pokazuje.A-380 je prvi put poleteo pre malo vise od mesec dana.To je bio A-310. Postojao je 12 godina pre toga, od 1982, i nije trebao Rus da ga negde uvede i dovede. Da ga srusi, moze bilo koja budala. Lakse je vlastima (Ruskim) bilo da kazu da je (jedan usamljeni idiot) dao 16-stogodisnjem sinu da upravlja avionom nego da se prizna da su piloti Rusije dobri samo za zaprasivanje njiva ili za bombardovanje svojih sunarodnika. Edited by Yoyogi
Link to comment
Lepo si ti to gledao, steta sto si sve pogresno shvatio. Ako je i bilo tacno ono sto gluparija na TV pokazuje.A-380 je prvi put poleteo pre malo vise od mesec dana.To je bio A-310. Postojao je 12 godina pre toga, od 1982, i nije trebao Rus da ga negde uvede i dovede. Da ga srusi, moze bilo koja budala. Lakse je vlastima (Ruskim) bilo da kazu da je (jedan usamljeni idiot) dao 16-stogodisnjem sinu da upravlja avionom nego da se prizna da su piloti Rusije dobri samo za zaprasivanje njiva ili za bombardovanje svojih sunarodnika.
Sorry , na mom nepoznavanju aviona !Ja sam samo laik za te stvari, "ako su lagali mene i ja lažem vas".A vidim da i ti znaš da je sin imao 16 godina.
Link to comment

Emisije o nesrećama na Nacionalnoj Geografiji su sasvim OK. i sa stručne strane. Ima malo ciljanog preterivanja, ali je suština pogođena. A suština je da avion nikada ne pada zbog jedne greške već je potrebno naređati bar 4-5 a uglavnom i više...U toj ruskoj priči nije ništa neobično što je kapetan dao svom sinu da sedne na sedište. Dešava se to svuda...1)Ajde da to računamo kao prvu grešku, ali avion se nalazi visoko u kruzingu, autopilot radi, kopilot sedi na drugom sedištu, nema nikakve frke...2)Međutim sin siluje volan/palicu. Normalno autopilot pri određenoj jakoj kontra sili se isključuje sa zvučnom i svetlosnom indikacijom kako bi posada preuzela komande ručno.3) Ovde dolazi zbog greške proizvođača (Airbus) do isključenja AP(autopilota) samo po jednoj(roll) od tri ose(pitch/roll/yaw) i to bez ikakve signalizacije! Nema ni zvučne ni svetlosne signalizacije da su aileroni bez kontrole!4) Niko ne vidi da se veštački horizont iskrivio i da se avion iskrivio kao borbeni lovac sve dok mu krila nisu došla gotovo vertikalno i dok nije počeo da kliza po krilima i nabija preveliku brzinu. Piloti su morali da reaguju čim su osetili da se položaj aviona menja a pre prevelikog ubrzanja aviona koji sprečava malog da ustane iz sedišta.5) Kopilotu ne bih dao ni bicikl da vozi jer je on totalno zajebao sve. Znači prvo je morao da notira promenu po roll osi isključi AP izravna avion i ponovo uključi AP. 6)Po upadanju aviona u stoling (klizanju/propadanju po krilu),kopilot nije znao kako da izvuče avion, a kada je to konačno uspeo "prevukao" ga je i postavio opet ko borbenog lovca u vertikalno penjanje što putnički avion po karakteristikama ne može da izdrži.7) Tu sada kapetan konačno uskače u sedište, avion koji je zbog prevlačenja izgubio brzinu pada u stoling okrećući se po vazduhu kojekako. Kapetan ne zna/nije obučen kako se ovakav avion vadi iz stolinga i ne daje adekvatne komande. Kada se konačno izbori i prikupi dovoljnu brzinu i krene da podiže avion... Dotle je već izgubio previše visine i udara u neku planinu...To je otprilike to od većih grešaka koliko ja izbrojah u ovom slučaju... Generalno gledano kopilot je bez obzira na sve greške bio u prilici i imao dovoljno vremena da uradi šta god hoćeš u bilo kom trenutku (dok je avion imao dovoljnu i visinu i brzinu, a kad to ima onda sve ima) i da smiri avion bez većih problema. Zašto je on bio bolid, totalno je nepoznato.

Edited by dare...
Link to comment
Emisije o nesrećama na Nacionalnoj Geografiji su sasvim OK. i sa stručne strane. Ima malo ciljanog preterivanja, ali je suština pogođena.
Jos je vise pogodjena u Industry Press koja ne traga za senzacijama. Cela prica o davanju upravljaca tog nesrecnog aviona detetu je bila odbacena. Njihov sajt, ne znam sta se vidi bez pretplate.http://www.ausaviation.com.au/
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
http://www.airliners.net/open.file/1318128/L/Airliner crash-lands at Heathrow The BA flight crash-landed at Heathrow AirportA passenger plane has crash-landed short of a runway at Heathrow Airport, ripping off part of its undercarriage.All 136 passengers and 16 crew escaped from the British Airways flight BA038 from Beijing. Nineteen people have been taken to hospital with minor injuries.An airport worker told the BBC the pilot on the Boeing 777 had said he had lost all power, and had been forced to glide the plane in to land.
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...