Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Prošle godine sam pojeo najbolji kiseli krastavac u životu na kiosku sa Kobajama u Beču, baš onaj što se zove BosnaWurstel iza Albertine. Bio je tako pomalo slatkast, predivno hrskav, a čini mi se da se sem slačice osetilo i malo kima.Da li neko možda ima ideju, tj recept za te krastavcice kako ih prave u Austriji. Na internetu ili pronalazim recepte za neke skroz slatke sa gomilom secera ili ove standardne ko što se kod nas prave skoro bez secera?

Link to comment

Badjolinka

Vrlo dobri do odlicni!
Zahvaljujem :)
a gde to ima da se pazari? s' obzirom da je prave bez konzervansa, valjalo bi zapamtiti gde je moguce kupiti, kad ponestane domaca...
Nisam vam od koristi ali vidim da ste vec pronasli (mama je narucila nekoliko tegli preko posla, valjda preko "sindikata" ili kako se to vec sad zove)
Link to comment

Ja sam ove godine stavio somborke sa kupusom, slatke sa kupusom, somborke sa sirom, turšiju, kupus mi je već kiseo, već sam ga kuvao sa kolenicama, pečenu crvenu i cepanu papriku, mleveno volovsko srce. A danas sam stavio 10 kila volovskog srca, zelenog, da se ukiseli

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

odlican mi dzem /?/ ispao. jedan od dunja, djumbira, celog nastruganog limuna i pomorandze /prethodno ih doooobro istretirala sirecetom, pa sodom bikarbonom pa turila u zeolit i zamrza radi lakseg rendanja/, kumkvata zutog i narandzastog, sipkom vanile i malo oraha. drugi napravila sa suvim sljivama, cimetom, karanfilicem, djumbirom, sipkom vanile, celom pomorandzom i crnom cokoladom. oba sladila sa sirupom od aloje i stevijom. ''flambirala'' alkoholom posto sam ga stavila u teglice, jer nisam stavljala konzervans.

Link to comment

poznanik razbio sa krastavcicima. posto je stranac uglavnom ih radio kao slanu (nekiselu) varijantu a sada je napravio i strejt kisele s tim sto je pored ultra sitnih kornisona stavio i osmine crnog luka i male pakleno ljute papricice, tako da i krastavcici malo peckaju jezik a pritom su toliko hrskavi da je to nenormalno. covek je totalni car, jedino ne znam kako da mu otmem jedno 10 tegli posto se ovo sabija istog dana kada se otvori.

Link to comment

Kakav je ajvar, pindjur, ljutenica od Bakine tajne? ili neki drugi predlog ko imado sad je bilo domace, sad mora da se kupuje maloi da li ima negde da se kupi samo karfiol? nisam vidjao, mada nisam ni zagledao :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...