Jump to content
IGNORED

Kako bi trebao/mogao da izgleda idealan auto?


namenski

Recommended Posts

I dalje mi nije baš jasno šta je tačno poneta, mislim može onda 90% ljudi da vozi Fiću ili Spačeka, Fića ima famozna leptir stakla, a Spaček ima super šiber. Ako je to bilo dovoljno nekom iz 50-ih ili 60-ih, što bi mi iskali pogače preko leba? :)

 

Ali da se vratim na pitanja, automatika - može zašto da ne? Naravno ako imam para doplatiću za ZF-DSG-8 stepeni super duper menjač sa klackalicama na volanu. Ako nemam neću. Klima pod obavezno - šiber nikako ne može biti dovoljan ako si zaglavljen u gradskoj gužvi na +35 ili +40. 4x4 ili SUV, opet zašto da ne ako mogu da priuštim, zavisi i da li ostajem u gradu ili idem često i po seoskim putevima i slično. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • namenski

    19

  • wall

    13

  • ToniAdams

    9

  • Time Crisis

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Npr kada pratiš kamion koji ide 80-90 i da ga zaobiđeš bez muntanja u manji stepen prenosa.

To!  :)

Ne zezam se: tu je, otprilike, granica potrebe za snagom, individualna naravno.

 

I dalje mi nije baš jasno šta je tačno poneta, mislim može onda 90% ljudi da vozi Fiću ili Spačeka, Fića ima famozna leptir stakla, a Spaček ima super šiber. Ako je to bilo dovoljno nekom iz 50-ih ili 60-ih, što bi mi iskali pogače preko leba? :)

 

Ali da se vratim na pitanja, automatika - može zašto da ne? Naravno ako imam para doplatiću za ZF-DSG-8 stepeni super duper menjač sa klackalicama na volanu. Ako nemam neću. Klima pod obavezno - šiber nikako ne može biti dovoljan ako si zaglavljen u gradskoj gužvi na +35 ili +40. 4x4 ili SUV, opet zašto da ne ako mogu da priuštim, zavisi i da li ostajem u gradu ili idem često i po seoskim putevima i slično. :)

Nema poente, pricamo u krajnjoj liniji o spisku andrmolja koje, pored motora, karoserije i par vitalnih sklopova, cine moderan automobil.

Nije fer da u igru ubacujes Fikusa ili Spaceka: oni su, ako si zaboravio, svojevremeno bili par od jos nekoliko primeraka uspesnih masovnih automobila, pored Bube, itd, itd, i nudili upravo ono sto su nudili, radio aparat kao vrh  :) , mozda brisace sa 2 brzine  :) ...

 

Cemu klackalice na volanu?

 

A sto se SUV-ova tice, bojim se da ne promasimo temu :(  

Link to comment

Kako vreme odmiče, nekih stvari se ne bih odrekao - tipa sigurnosti, tj. sve većeg broja vazdušnih jastuka i drugih mehanizama za slučaj kreša ili što boljih kočnica. Taj deo napretka ne bih dirao, baš kao ni napretka u medicini. Za ostalo možemo da pregovaramo. Mada, čak i kad bih posmatrao aktuelnu ponudu, rekao bih od tih extras: daj mi klimu, daj mi muziku i dobar navi (ako je moguće uskoro kao transparentni hud preko šoferke), jer se frljam neretko na duže staze i po drugim državama. Ne treba mi ni tempomat, ni pomoć oko parkiranja, ni guzne kamere, ni koža, ni druga buranija, ostavi mi brate i mehaničku ručnu. Mada moram da priznam da sam sa godinama sve više i više počeo da cenim ukus enterijera na račun eksterijera, jer u ovo piljim sve vreme. I pod ukus ne mislim na luxury materijale, nego prosto da mi se subjektivno sviđa.

Link to comment

Kako vreme odmiče, nekih stvari se ne bih odrekao - tipa sigurnosti, tj. sve većeg broja vazdušnih jastuka i drugih mehanizama za slučaj kreša ili što boljih kočnica. Taj deo napretka ne bih dirao, baš kao ni napretka u medicini. Za ostalo možemo da pregovaramo. Mada, čak i kad bih posmatrao aktuelnu ponudu, rekao bih od tih extras: daj mi klimu, daj mi muziku i dobar navi (ako je moguće uskoro kao transparentni hud preko šoferke), jer se frljam neretko na duže staze i po drugim državama. Ne treba mi ni tempomat, ni pomoć oko parkiranja, ni guzne kamere, ni koža, ni druga buranija, ostavi mi brate i mehaničku ručnu. Mada moram da priznam da sam sa godinama sve više i više počeo da cenim ukus enterijera na račun eksterijera, jer u ovo piljim sve vreme. I pod ukus ne mislim na luxury materijale, nego prosto da mi se subjektivno sviđa.

+1

Link to comment

+1 na razzov post

 

Ovako nešto, čisto indivudualno: turbo dizel, oko 100 KS, ne treba više. Manuelac (probao automatik, više mi se sviđa da ja vozim auto nego da auto vozi mene). Vazdušni jastuci na sve strane, ABS, ASR, ESP i sve ostale kontrole stabilnosti i proklizavanja. Prednji pogon ili quatro. Klima. Muzika. Ostalo je kozmetika.

Link to comment

 

Cemu klackalice na volanu?

 

Ima se, može se. :P Inače sva moguća sigurnost (koju mogu da priuštim) pod obavezno, klima pod obavezno; sve ostalo može pod "bilo bi lepo (ali ne mora)" - automatski menjač, xenon i svetla za maglu, hendsfri, 4x4, udobna sedišta (ne mora koža, ali sa dobrom potporom), sve na dugme (retrovizori, prozori, gepek), pritisak u gumama... -_-

Link to comment

namenski, da si video kakvu je nesreću moj bivši kolega preživeo vozeći land cruisera, možda ne bi bio tako kritičan prema suv :)

Ma daleko od toga da sam kritican, i sam sam na 1, ali mi smeta pomama za njima koja je - tvrdim - generisana marketinski i to toliko da su ti, inace odlicni automobili, postali em simbol svega i svacega, em ubili ono pravo terensko, obaska sto cenim da preko 90% onih koji sebi mogu da ih priuste, asfalta ne napustaju.

Kao kad u gradskom parku vidis sarplaninca  :( .

 

 

@ Time Crisis: ima se, moze se nije argument  :) : pitao sam se/te cemu klaclalice ako mogu da ne radim bas nista sto se tice takozvanog saltovanja. 

Svaka, cak i prosecna elektronika ce to danas da radi efikasnije i optimalnije od bilo kog takozvanog prosecnog vozaca.

Link to comment

To kad ti dođe da budeš Niki Lauda :P Mislim, naravno da nemaju nikakvu realnu svrhu, ali eto, kod nekih modela ionako idu u paketu sa automatikom. :)

Link to comment

To kad ti dođe da budeš Niki Lauda :P Mislim, naravno da nemaju nikakvu realnu svrhu, ali eto, kod nekih modela ionako idu u paketu sa automatikom. :)

I tu vrstu sminke/budalastine sam, izmedju ostalog, imao na umu  :)

Link to comment

Ma daleko od toga da sam kritican, i sam sam na 1, ali mi smeta pomama za njima koja je - tvrdim - generisana marketinski i to toliko da su ti, inace odlicni automobili, postali em simbol svega i svacega, em ubili ono pravo terensko, obaska sto cenim da preko 90% onih koji sebi mogu da ih priuste, asfalta ne napustaju.

Kao kad u gradskom parku vidis sarplaninca  :( .

 

Iz mog ugla, SUV-ovi su veliki automobili za one koji vole tako nešto... Veze nema to sa terenskim vozilima, odavno...

 

Za one koji bi da se lomataju po njivama, tu je Lada NIVA... :)

Link to comment

Iz mog ugla, SUV-ovi su veliki automobili za one koji vole tako nešto... Veze nema to sa terenskim vozilima, odavno...

 

Za one koji bi da se lomataju po njivama, tu je Lada NIVA... :)

Naravno.

SUV-ove sam pomenuo onako usputn, kao primer rasipanja resursa i generisane potraznje, mode.

Odvajkada je jedini pravi kriterijum  za vozilo sa kojim trebas/moras/hoces da se lomatas po njivama i ostalim divljinama bio to da ih iznutra mozes oprati crevom.

Link to comment

INače, moj idealan auto u klasi do oko 15K je Toyota Corola, u opremi Style, sa 1.6 motorom od 132 KS.

 

Nema kože, ima ugrađenu navigaciju, integrisan bluetooth, kameru za parkiranje unatrag (koja mi ič ne treba, ali dolazi u toj opremi). Klima naravno, sve ostalo na dugmiće (retrovizori, stakla).

 

Menjač je noramlan, automatic mi ne treba...

Link to comment

Pogledao, pa se prisetih obicnih felni od celicnog lima: niti postoji nesto lepse, niti prakticnije, niti pouzdanije, a evo jos malo pa ce da se nude kao dodatna oprema.

Jebes alufelne.

Link to comment

Pogledao, pa se prisetih obicnih felni od celicnog lima: niti postoji nesto lepse, niti prakticnije, niti pouzdanije, a evo jos malo pa ce da se nude kao dodatna oprema.

Jebes alufelne.

Da, actualy, nude se kao dodatna oprema, sa zimskim gumama :)

 

Jbg, sve za lepotu... Meni felne ne znače ništa naročito, ove alu, na Dačiji sam ispravljao posle 3 godine vožnje, verovatno ću ih opet ispravljati uskoro, ako ne kupim tu Toyotu... Čelične nemaju taj problem, ali većini ružno izgledaju, valjda...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...