Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

samo za ameliju i drustvo iz coska rurske oblasti:this land is your landthis land is my landfrom blue Bavariato the North Sea islandfrom the Black Wood Forestto the Oder watersthis land is made for you and me :lol:

Link to comment

ahen uopste nije u rurskoj oblasti. ni priblizno. ahen je dosta juznije od rura, a i zapadnije. venlo je u holandiji i nije bas tako blizu ahenu, vec diseldorfu.

Link to comment
obrazovni materijalahen pripada kelnskoj adiministrativnoj oblasti. kulturno-istorijski je tesko ahen postaviti u bilo koju oblast, ali najblize je reci da je ahen u rheinland-u. sa druge strane, neki bi rekli eifel, posto eifel planine pocinju u predgradju ahena. ruhrska oblast je severno od diseldorfa i ahen nikad niko ne svrstava u ruhr, ne samo geografski vec i kulturno, posto u ahenu nema i nikad nije bilo teske industrije i struktura stanovnistva nema veze sa ruhrom.ponekad se moze napraviti greska, posto u eiffelu ima reka rur (rur, a ne ruhr), sa poznatom branom.p.s. po ovome je ahen na samoj granici rheinlanda. malo smesno zvuci, posto ahen nije na rajni (najbliza rajna je u kelnu). Edited by paculla
Link to comment
ahen uopste nije u rurskoj oblasti. ni priblizno. ahen je dosta juznije od rura, a i zapadnije. venlo je u holandiji i nije bas tako blizu ahenu, vec diseldorfu.
e jesi cepidlaka.
Link to comment
kako nije cosak rurske oblasi?gelzenkirhen, esen i sl. su prestonice rura. venlo je cosak. :P
Billy uni'ja si zabunu.. wink.gif ti si u'stvari mislio na Ruhrpott*Aachen je u Belgiji :D
Link to comment
Billy uni'ja si zabunu.. wink.gif ti si u'stvari mislio na Ruhrpott*Aachen je u Belgiji :D
Ma da, oma iza Berlina, prvi coshak levo :) Es lebe Berlin :rolleyes: I Ahen naravno, sa sve bivshe Ahenke wink.gif Lep pozdrav Edited by Selina
Link to comment

Deste bre jugošvabe i gasteri. Kad sam vidio Teju i Slavena, sjetio sam se kako smo se nekad davno zavadili, pa bogami i opsovali, ako me ne vara memorija sećanja, baš na topicu o Njemačkoj. Bila je to jedna od mojih prvih diskusija i prvi ban. Svega za vremena. Vidi kako sad civilizirano diskutujemo, a niko nas ne tjera.

Link to comment
Deste bre jugošvabe i gasteri. Kad sam vidio Teju i Slavena, sjetio sam se kako smo se nekad davno zavadili, pa bogami i opsovali, ako me ne vara memorija sećanja, baš na topicu o Njemačkoj. Bila je to jedna od mojih prvih diskusija i prvi ban. Svega za vremena. Vidi kako sad civilizirano diskutujemo, a niko nas ne tjera.
Pa bio si mlad i neiskusan wink.gif Malocas na seksu procitah da si u medjuvremenusve skonto :D Lep pozdrav
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...