Jump to content
IGNORED

Gde kupiti ovu knjigu


ajgor

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Singer

    13

  • ajgor

    11

  • Mil@n

    9

  • katamaran

    7

Top Posters In This Topic

Ovo je više moje nagađanje, jer ni ja pojma nemam ko je preuzeo prava: Piketty je izvorno pisan na francuskom, pa Clio odmah iskače u prvi plan kao izrazito frankofonski usmeren, a nedavno su izdali i novu Asemogluovu knjigu. Bumo videli, pitanje je koliko je Piketty zapravo isplativ za izdavanje kod nas, no Hamović spretno pribavlja strane donacije kad izdaje prevode važnih naslova.

 

Zakasnili su za Piketija, to su mi direkt rekli u Cliju... a stvarno izdje Akademska knjiga iz NS

 

Evo i linka http://akademskaknjiga.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=63&Itemid=56&lang=sr

Edited by Singer
Link to comment

Pa na cobissu pise da je knjiga u stampi i da je jos uvek nema ni jedna biblioteka u Srbiji (koja je u cobiss sistemu dakako), sto je verovatno tacno, jer bi, u principu, Narodna biblioteka Srbije morala vec imati svoje obavezne primerke ukoliko je knjiga odstampana i spremna za pustanje u promet. Ali ostavimo mogucnost da je vec u prodaji, a da iz nekog razloga jos nije uneta u cobiss. Ne znam, jel je bilo na Sajmu?

Link to comment

Pa na cobissu pise da je knjiga u stampi i da je jos uvek nema ni jedna biblioteka u Srbiji (koja je u cobiss sistemu dakako), sto je verovatno tacno, jer bi, u principu, Narodna biblioteka Srbije morala vec imati svoje obavezne primerke ukoliko je knjiga odstampana i spremna za pustanje u promet. Ali ostavimo mogucnost da je vec u prodaji, a da iz nekog razloga jos nije uneta u cobiss. Ne znam, jel je bilo na Sajmu?

 

Knjiga je na sajtu među naslovima u najavi, ali je unesena u katalog Akademske knjige za 2014/15, sa sledećim najavnim tekstom:

 

 

72.  Toma Piketi
KAPITAL U XXI VEKU
Godina izdanja: 2014.
Prevela s francuskog: Kristina Bojanović
Žanr: sociologija
Format: 130 x 225 mm
Obim: 1100 str.
Povez: tvrd
Pismo: latinica
ISBN 978-86-6263-066-7
Cena: 3.000 RSD
 
Nije retka pojava da knjiga ode u prodaju a da se odrednica o njoj ne pojavi odmah u COBISS-u, pogotovo u vreme sajma knjiga. Tri somića za knjigu nije malo, jeste da ima 1100 strana, ali na formatu malo jačem od A5. Ne verujem da sam knjigu video na sajmu, no verovatno bi već neko od forumaša uočio tako primamljiv nov naslov.
Link to comment

Nije još izdata. Očekuju početkom nove godine, negde u januaru. Prevod je pri samom kraju a cena će najverovatnije biti ta navedena. Radili su katalog za narednu godinu koji neće menjati do sledećeg sajma pa su zato objavili sve te podatke.

Link to comment

neki hrvati su je valjali na sajmu

 

 

Vetovatno ovo, košta više nego upola od najavljene cene srpskog prevoda. Profil neretko valja i svoja hrvatska izdanja u našim knjižarama, ali sumnjam da im se isplati da prodaju tako skupu knjigu ovde. 

Edited by ajgor
Link to comment
Gavran u knjižari biblioteke Smederevo

 

 Objavljeno 08 novembar 2014

 

Prvo izdanje kluba Gavran, knjiga Kralj u žutom, od sada može da se kupi u knjižari Narodne biblioteke Smederevo.

Knjižara se nalazi na adresi Karađorđeva 5, u holu Centra za kulturu, pored ulaza u biblioteku.

Pored toga, Gavran je poklonio smederevskoj biblioteci dva primerka Kralja u žutom i oni su sada na raspolaganju i članovima biblioteke.

Očekujemo da se knjiga uskoro nađe i na drugim prodajnim mestima, o čemu ćemo vas naknadno obavestiti.

Vaš Gavran

 

 

 

Da neko nema na prodaju?

 

Gradski-nomad-Aca-Simic.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...