Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

E jbg. Oni su bili važna komponenta u rušenju SM

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Tu imamo drugačija mišljenja. Moje (mišljenje) verovatno nije toliko popularno, ali mislim da se uloga otpora glorifikuje sve više kako se odmičemo od 2000, a samim tim i objektivnost u percepciji njihove stvarne uloge u tzv rušenju Miloševića.

Link to comment

da nije bilo otpora, ne bi smeli obični ljudi da onako glasno ustanu protiv Slobe, jer su videli pozitivan primer u Otporašima/klincima.

meni je samo to dovoljno za glorifikaciju.

 

 

ediz: voleo bih da danas imamo sličnu organizaciju koja bi tako živcirala Psiha

Edited by Filozof manijak
Link to comment

da nije bilo otpora, ne bi smeli obični ljudi da onako glasno ustanu protiv Slobe, jer su videli pozitivan primer u Otporašima/klincima.

meni je samo to dovoljno za glorifikaciju.

 

 

ediz: voleo bih da danas imamo sličnu organizaciju koja bi tako živcirala Psiha

Tako je. Delovanje politickih partija jednostavno nije moglo biti dovoljno za rusenje Milosevica.

Link to comment

Ne znam mnogo o konkretnim delima i sposobnostima Popovica ali mi je kao pojava i licnost odbojan, jos  od kada je, kao neka krupna zverka, sedeo u Prote Mateje 26 (ako se ne varam) i tu sa visine gledao na kline koji su se muvali oko  Inicijativnog Odbora protesta 1996. Uvek mi je delovao proracunato i neiskreno.

Edited by Budja
Link to comment

popovic moze u srbiji da predstavlja svoj izbor kao veliki uspeh, no pozicija studentskog rektora u skotskoj je skoro potpuno ceremonijalna a izbori cesto sluze studentima kao povod za zajebanciju i kandidovanje raznih zabavnih ili kontroverznih likova. ponekad, kada je favorit jako nepopularan politicar, neki takav klovn i pobedi. ponekad pobedi i neki selebriti, npr neka tv kuvarica ili komicar.

Link to comment

samo da (ne) dodje korbin... 

 

https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/oct/24/ten-scandals-since-2010-britain-loony-right-tory-party?CMP=share_btn_fb

 

However often the right raises scares about the “loony left”, nothing Labour proposes begins to compare with what the loony right has actually done. The list of recklessly extravagant ideological policy disasters grows – even forgetting Brexit. Labour is now the sensible party of practical policy-making, while the Tories are the evidence-free fanatics.

Link to comment

popovic moze u srbiji da predstavlja svoj izbor kao veliki uspeh, no pozicija studentskog rektora u skotskoj je skoro potpuno ceremonijalna a izbori cesto sluze studentima kao povod za zajebanciju i kandidovanje raznih zabavnih ili kontroverznih likova. ponekad, kada je favorit jako nepopularan politicar, neki takav klovn i pobedi. ponekad pobedi i neki selebriti, npr neka tv kuvarica ili komicar.

 

Mozda je to tako ali vidim da je mu je jedan od prethodnika bio John Cleese. Mediji su to preneli a ne kuvarice.

Link to comment

pa normalno, nece valjda da se hvale da mu je jedan od prethodnika bio vidjeni ugostitelj i (po svemu sudeci) pedofil klement frojd, a jos malo dalje u proslosti tu je jos jedan prijatelj omladine (mada uglavnom zenske), endrju nil.

 

a u tom periodu kad je bio i kliz (1970-1982), vidim da su imali seriju od 4 komicara za redom.

Link to comment

meni je tu, da malo trolujem sto mi inace nije obicaj, fascinantna 1 stvar. nevezana za uk ili srbiju. dakle, pojavi se generacija studenata, posne da pravi demonstracije,krlja se sa pandurima, pravi sranja i izdejstvuje da ima svoje predstavnike na univerzitetu koji se za nesto stvarno pitaju i kontrolisu, plus olaksice i finansijsku pomoc za studente, fondove za siromasne, izgradnju i dodeljivanje jeftinog smestaja, etc. vec u sledecoj generaciji ta predstavnicka mesta zauzmu laktasi, likovi koji u 18oj nose odelo i kravatu. kao i oni koji nemaju prijatelja, te slobodno vreme popunjavaju funkcijama. onda krece sprdacina, kandidovanje zike obretkovica i sl, da bi za desetak godina vlast polako pocela da ukida 90% povlastica, pomoci, a smestaj prepusta slobodnom trzistu. u tom momentu vise i nema nikog da se pobuni, naprave se neke demonstracije na koje ne dodje niko i sve boli kurac i samo misle na to kako da dodju do najnovijeg ajfona, pa makar upali u duznicko ropstvo.

Link to comment

da nije bilo otpora, ne bi smeli obični ljudi da onako glasno ustanu protiv Slobe, jer su videli pozitivan primer u Otporašima/klincima.

meni je samo to dovoljno za glorifikaciju.

 

 

ediz: voleo bih da danas imamo sličnu organizaciju koja bi tako živcirala Psiha

 

kurac bi srusili milosevica da nije bilo visegodisnjeg americkog i evropskog ulaganja i slepera novca u tzv. opozicione partije, raznorazna udruzenja  pa i organizacije zvane otpor itd pa i za to im je trebalo dosta godina + sok efekat bombardovanjem. jbt, kad se setim kako je onu bagru od opozicionih nazovi lidera sa sve krmkom acom gicom okupljao montgomeri u banja luci i budimpesti kao u losem rasistickom filmu o velikom belom gospodaru i plemenskim poglavicama koje treba motivisati da se ujedine da bi odradile posao za velikog belog gospodara

 

sadasnja opoziciona scena sasvim dovoljno govori kako to ide, cim rezim ima podrsku bogatog zapada i nema nameru da ga rusi i samim tim ne ulaze ni dolar u opoziciju vide se njeni dometi jer ipak su gotovo sve iste njuske kao i krajem proslog veka + sto je sada mnogo efikasniji nacin vladavine rezima, nema ekstremnih sokova, nema ratova, nema hiperinflacija, samo jedno beskonacno i lagano tavorenje i truljenje i narod eto mirno tavori i truli

 

e sad, ukoliko rezim okrene curak naopako i odluci da zajebe bogati zapad i otkaze mu poslusnost i otvoreno zaigra na rusku stranu videcemo sta ce i kako ce biti

Edited by Pontijak
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...