Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

Joj... nadam se da si odustala od ovog, najgori septembar u zadnjih trideset godina.

Jok, evo me na Susku. 3 savrsena dana, 24 stepena, toliko i more, kupanje i plaza po ceo dan. Danas lije, ne staje, a onda bi naredna 3-4 dana trebalo da budu suncana. Meni ne smeta ni kisa, volim, knjiga, terasa koja je polupokrivena, zvuk kise... :wub:

 

Edit: Doduse, trebalo mi je pre toga 2 dana da se s Losinja dobacim dovde, jer nije isao nikakav prevoz zbog loseg vremena. U subotu krenula, tek sto smo izasli na otvoreno more, okrenuli nazad zbog ogromnih talasa, a u Losinju se moglo na kupanje. Ali ne zuri mi se nikud, sledece nedelje koji god dan da uspem da se prebacim na kopno, ok je. :)

Edited by Tolaa
Link to comment

Jok, evo me na Susku. 3 savrsena dana, 24 stepena, toliko i more, kupanje i plaza po ceo dan. Danas lije, ne staje, a onda bi naredna 3-4 dana trebalo da budu suncana. Meni ne smeta ni kisa, volim, knjiga, terasa koja je polupokrivena, zvuk kise... :wub:

 

Edit: Doduse, trebalo mi je pre toga 2 dana da se s Losinja dobacim dovde, jer nije isao nikakav prevoz zbog loseg vremena. U subotu krenula, tek sto smo izasli na otvoreno more, okrenuli nazad zbog ogromnih talasa, a u Losinju se moglo na kupanje. Ali ne zuri mi se nikud, sledece nedelje koji god dan da uspem da se prebacim na kopno, ok je. :)

Drugar mi tamo davno snimao neki film,kaze mnogo lepo ostrvce,pure isolation...cak do te mere da mestanima ni incest nije (bio) stran.A i inace ih niko nista ne razume,sluze se nekim svojim dijalektom tako da ih ne kapiraju cak ni stanovnici susednih ostrva  :D Deluje kao pravo mesto za odmor,zavidim ti  :cry:

Link to comment

Pisali smo o tome na ovom topiku vec letos, posto sam i u junu bila ovde. To sa incestom se iskorenilo kad je ostrvo postalo povezanije sa ostatkom sveta i kad su turisti krenuli da dolaze, pa se mesali i ostajali. Sto se tice dijalekta, da, nerazumljiv je, ali bas zbog istog ovog mesanja, vecina stanovnika se sporazumeva na obicnom hrvatskom (ima i neki lik iz Petrovaradina koji je tu vec decenijama a i dalje ubacuje "bre" kad prica). Doduse, ove gomile sto su sa Suska emigrirale u Nju Dzerzi su decu i unuke naucile taj lokalni dijalekt, pa kad ta deca i unuci dodju leti u Hrvatsku i misle da pricaju hrvatski, pa se nadju u npr. Zagrebu ili Rijeci ili Splitu gde ih niko nista ne razume, tek onda shvate da nesto tu nije kako treba. :)

 

Inace, juce sam prvi put usla u Klub iseljenika, i na zidu su me docekale slike Tudjmana i Kolinde. Tudjmana mi je najavio neko ovde na topiku, Djuro, cini mi se, on valjda visi na zidu oduvek, a Kolinda je bila iznenadjenje.

 

Ali da, mesto je raj za odmor. Mir, tisina, lepe plaze, kakve hoces, biras izmedju peska, sljunka i stena. Pisala sam ranije o mestanima i ovcama i vepru. :) I cim dodjes, upadnes u neki state of mind kao da spoljni svet uopste ne postoji. :)

Link to comment

Aha, u tome sedim na plazi kad odlucim da se bas razlikujem od onih par golih Nemaca koji su, osim mene, jos jedini entuzijasticni za kupanje. :D

 

Isla sam da vidim te nosnje u nekom kao muzeju, ali nisam ih nikad videla na nekom. Valjda se nose samo jedan dan krajem jula kad je neka otocka svecanost.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Pričali mi sinoć za par lokalnih klinaca koji su prošle godine letovali u Hrvatskoj. Poenta je u tome da je njih iz nekog razloga potpuno promašila istorija srpsko-hrvatskih odonsa i da oni ne znaju ništa o tome, za njih je HR destinacija kao svaka druga. Elem, izaberu oni Split :D kao mesto odmora i prvih dana sve bilo lepo, vreme, more...

Desilo se da je tih dana Zvezda igrala kvalifikacije za LE i ovi hteli da gledaju utakmicu. Bili su smešteni negde na periferiji i uđu u lokalni kafić, prazan, i traže od gazde da im pusti Zvezdu na teveu :D. Gazda šta će, pozove društvo, ovi dođu i prebiju ih.

 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, keitel said:

Nategnuto mi je malo sve to, navijaju za Zvezdu a ne znaju o istoriji srpskohrvatskih odnosa? Važi.

 navijaju za zvezdu plus imaju vise od 15 godina.

a i kakve veze ovo ima sa topikom ?:D

Link to comment
1 minute ago, darling said:

istina radi treba reci da ima i nas koji u dalmejsi ne dobijamo batine nego poljupce :D

 

istina ali mi nismo muški navijači zvezde u splitu. 

ja recimo nikada svojim kolima neću u split. a muž mi je skipi bračanin. jok. 

Link to comment
2 minutes ago, beta kentauri said:

istina ali mi nismo muški navijači zvezde u splitu. 

ja recimo nikada svojim kolima neću u split. a muž mi je skipi bračanin. jok. 

neću ni ja svojim... ne zbog registracije - sasvim je neutralna nego sto mi em daleko, em skupo (da prebacujem kola tamo) a i sta cu uopste u Splitu??

bolje da odem kod brata od tetke u Imotski, ne? 

Link to comment
5 minutes ago, iDemo said:

neću ni ja svojim... ne zbog registracije - sasvim je neutralna nego sto mi em daleko, em skupo (da prebacujem kola tamo) a i sta cu uopste u Splitu??

bolje da odem kod brata od tetke u Imotski, ne? 

beogradska kola ne adelaidska. moram u split kako ću drugačije do brača? da plivam? 

Edited by beta kentauri
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...