Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Ljudi ako James ili neko drugi ima odgovor na to pitanje onda možemo da ga svrstamo u hodajuće božanstvo. :)

 

Ili izbegavajte Qatar ili budite strpljivi za sada. Ja sam ubeđen da neće biti većeg sranja od ovoga. Što od ljudi koji tako kažu a žive u Kataru što od nas iz okoline. :)

Link to comment

iskreno se nadam da si u pravu, pošto sam i smeštaje već rezervisao u Vijetnamu, valjda neće sve da propadne.

 

Lako je sad reći "izbegavajte Qatar"...  ja sam karte uzeo u januaru. ianče, sa QA sam već leteo za Tokio i to mi je bilo najbolje i najudobnije iskustvo u avionima ikada

Link to comment

James, ili ko god ima iskustva,

 

imam karte BG - Ho Chi Min za novembar, Qatar Airways, kupljene u januaru

 

u slučaju da sranje u zalivu esklaira i da obustave letove, šta radim?

 

 

da se nadovežem na banaćanina, koliko je sigurno kupovati kartu za dec za aus preko dohe, katarom?

 

 

Ljudi ako James ili neko drugi ima odgovor na to pitanje onda možemo da ga svrstamo u hodajuće božanstvo. :)

 

Ili izbegavajte Qatar ili budite strpljivi za sada. Ja sam ubeđen da neće biti većeg sranja od ovoga. Što od ljudi koji tako kažu a žive u Kataru što od nas iz okoline. :)

 

 

Za putovanje toliko unapred niko nema pojma sta ce biti. Za sada jedino je problem sa letovima izmedju zemalja koje su uvele sankcije i Katara, ali, koliko vidim online, sve se rebukira relativno lako - mada tek kad dodje do 72h pred let.

 

 

Meni je ostalo jos pola jedne karte sa njima u decembru, Boston-Doha-Bali, i trenutno se ne brinem oko toga...

Link to comment

thnx

 

znači, da čekam i ako bude sranje, pred sam let da probam da promenim rutu.

 

pretpostavljam da mogu da tražim povraćaj novca u krajnjem slučaju, ako oni sami obustave let...?

Link to comment

thnx

 

znači, da čekam i ako bude sranje, pred sam let da probam da promenim rutu.

 

pretpostavljam da mogu da tražim povraćaj novca u krajnjem slučaju, ako oni sami obustave let...?

 

Da, refundacija je bila svima ponudjena kao opcija.

Link to comment
  • 1 month later...

Dzejmse, kako bese onaj sajt gde si ti kacio gde si sve leteo.

Pricam sa ortakom koji je bas nagazio poslednje dve godine pa mu zanimljivo da belezi, jel moze to unazad da se upisuje?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Dzejmse, kako bese onaj sajt gde si ti kacio gde si sve leteo.

Pricam sa ortakom koji je bas nagazio poslednje dve godine pa mu zanimljivo da belezi, jel moze to unazad da se upisuje?

Moze, i unazad i unapred.

 

Ima ih nekoliko - openflights.org , flightmemory.com , flightdiary.net

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 1 month later...

dzejms, letim iz frankfurta za kuala lumpur za otprilike 2 nedelje i izbegao bih direktan let. posto idem poslovno i bez zurbe, mislim da je najbolje da negde u srednjoj aziji ili bliskom istoku prenocim pa produzim sutradan dalje. posto imam srpski pasos, opcije su mi prilicno limitirane za bezvizne zemlje. imas neki predlog?

Link to comment

dzejms, letim iz frankfurta za kuala lumpur za otprilike 2 nedelje i izbegao bih direktan let. posto idem poslovno i bez zurbe, mislim da je najbolje da negde u srednjoj aziji ili bliskom istoku prenocim pa produzim sutradan dalje. posto imam srpski pasos, opcije su mi prilicno limitirane za bezvizne zemlje. imas neki predlog?

 

 

Qatar Airways - 96 hour [free] transit visa

 

 

Skoro na pola preseca put [6h i 7.5h]

Link to comment

uf, dobro zvuci. jel to visa on arrival?

 

hvala btw :)

 

Ne, mora da se aplicira unapred, ali kroz Qatar Airways. Ima detaljno info na njihovom sajtu. Bitan je tranzit duzi od 5 i kraci od 96 sati.

 

Nista drugo mi ne pada na pamet - od tranzitiranja u tom regionu za sve ostalo bi trebale vize kroz ambasade. Nesto srednje Azije ima bez viza, ali ne vidim letove za KL tuda [Almaty, Astana npr.]

 

 

Btw, i nema direktan let vise...

Link to comment
  • 2 months later...

Jms, opet mi treba tvoja magija. :D

Treba mi komplikovana karta, pa onda dve verzije.

Mogla bih da krenem iz Beograda ili Budimpešte od 25. decembra zaključno sa 27. decembrom najkasnije da stignem u Kankun bilo kako. Kumujem na svadbi 29. decembra tamo, pa da dodjem najkasnije 28. decembra. E onda da 2. januara odletim u Havanu i onda dve verzije:

1. da se 8. januara vratim u Beograd

2. da 6/7/8 januara odem do Las Vegasa i budem tamo 5-6 dana, pa onda nazad za BG. 

 

Kad budeš imao viška vremena, molim te ako možeš da mi nađeš nešto. Punooo hvalaaa!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...