Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

I?! ... je l bio neki veličanstveni?ja sam letos u sarajevu na festivalu gledala ovaj bugarski o komarcima i druge priče... morala sam da izađem petnaestak minuta pre kraja, koliko mi je bilo dosadno... a prilično sam izdržljiva :(

Link to comment
pogledaj ovo da vidis sta su osvedocene filmopate.jedan od najboljih dokumentaraca o teskim oblicima zavisnosti od filma.
Ta Cinemania izgleda zanimljivo. Hvala za preporuku, bacam se na trazenje.
Link to comment
Jesus Campzelite da provedete nekoliko dana u kampu u kome ce vasa deca moci da slusaju propovedi, na kojima ce padati u religiozni trans i gde ce dobiti pravu naobrazbu i uspesno se spremiti za Isusovu vojsku koja ce vodjena Bushom povratiti Ameriku?ovo je pravi film za vas.********^^(8/10)
Link to comment

Screaming MasterpieceInspirativan i nepretenciozan dokumentarac o aktuelnoj muzickoj sceni Islanda. Iako pod jakim uticajima tradicionalnog muzickog nasledja i geografske izolovanosti od ostatka sveta, veliki broj autora i bendova cini scenu koja divergira u svim pravcima, od nordijskog folka do elektronike, bez ambicija za komercijalnim uspehom i svetskom slavom. Muzika govori sama za sebe u filmu, od kucnih proba i do zivih nastupa, bez linearnosti i strogog koncepta. Od poznatijih se u filmu pojavljuju Bjork, Sigur Ros, Mum, Sugarcubes itd.Statistika koja se pominje u filmu daje fascinantne brojke - zemlja sa 300.000 stanovnika ima oko 90 muzickih skola, 400 orkestara i 6.000 clanova hora :) Drugo nezamislivo cudo - na prijemu koji priredjuje predsednik Islanda u svojoj rezidenciji svira nekonvencionalni elektro/pop/rok bend koji jos nakon toga snimak tog nastupa izdaje na EPju sa zajednickom fotkom sa predsednikom na omotu! Sve u svemu - Northern Comfort za sve ljubitelje eklektike i eskapiste u ovim teskim vremenima po nasu drzavu i narod. cool.gif

Link to comment
  • 2 weeks later...

serija BBC-evih dokumentaraca Century of self, oni kažu:Adam Curtis' acclaimed series examines the rise of the all-consuming self against the backdrop of the Freud dynasty. To many in both politics and business, the triumph of the self is the ultimate expression of democracy, where power has finally moved to the people. Certainly the people may feel they are in charge, but are they really? The Century of the Self tells the untold and sometimes controversial story of the growth of the mass-consumer society in Britain and the United States. How was the all-consuming self created, by whom, and in whose interests?Pogledala sam prvu epizodu Happines machines, zanimljivo

Link to comment
Dave Gorman In America UnchainedDokumentarac o smrti/ ili agoniji pred smrt malog biznisa u Americi.Poruka je u sustini slicna onoj iz dokumentarca `WallMart-the High Cost of Low Price`, s tim sto ovaj film, po meni, ima vise duha.Brit Dejvid Gorman pokusava da (polovnim all-american) automobilom dodje od Los Andjelesa do Istocne obale koristeci iskljucivo usluge malih porodicnih firmi (benzinskih stanica, restorana, motela itd.), a ne velikih korporativnih lanaca. Film nije politican niti dugo traje (1h15m), sto su pozitivne stvari. Akcenat je na jadnim malim Amerima (no irony) koje korporacije svaki dan sve vise i vise sabijaju u cosak. Film na trenutke stvarno frustrira narocito zbog toga sto neki od `Mom&Pops` restorana, kako ih Gorman zove, zaista imaju warm and fuzzy porodicnu atmosferu. Par dobrih fazona ( FORD automobil, sto moze da znaci ili `fix or repair daily` ili `find on the road dead` :lol: )Malo mi je doduse islo na nerve njegovo hipi-levicarsko odusevljavanje nekim rupama od hotela, samo zato sto nisu deo nekog lanca, al ajd..Ugl, preporuka. Od mene 7/10.Pa posle toga:3opgeova Cinemania o njujorskim zaludjenicima filmom koji trce sa projekcije na projekciju, gledaju 3-5 filmova dnevno, sami sebi izazivaju konstipaciju da ne bi morali da gube vreme na odlazak u wc, potpuno odbacuju realnost da bi ziveli u svetu filma (velika vecina likova kojima se film bavi). Meni su svi delovali beskrajno tuzno, iako su u principu zadovoljni svojim bitisanjem.Film nije u stilu Zizekovog dokumentarca, nema analiza samih filmova (osim ako se ne racuna podvlacenje nemogucnosti crno-belog seksa u RL :wink: ), vec iskljucivo analize osecanja prilikom gledanja filma- akcenat je jednostavno na tih pet osoba koje zive za film.Preporuka i za ovaj.edit: diskretno nepismena. Edited by Joshua
Link to comment

Da, to je klasik! Ulivanje betona u cmar niko nikada nece pobeditiPunk's Not Dead, dokumentarac genijalnog naslova. udarni momenat: Kada prica Wattie iz Exploiteda - ide titl!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...