Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

E tek mi sad nije jasno zasto si uveo u razgovor egipatskog rektora i chador?
Zato da bih pokazao da je Francuskoj svejedno kako islam tumaci samog sebe. Francuski zakonodavci bolje poznaju islam od samih muslimana, pa sebi daju slobodu da razlucuju obicaj od vere itd.
Link to comment
To je bila moja poenta petljanja s feredžama, Francuskom i Kosovom. :lol: Sve je šatro ali hajde da se pravimo kako nije.
Француска је жешће њесра када су у питању права појединца и испуњавање осталих обећања револуције. Токвилов Стари режим и револуција је писан средином 19. века. Одтад је продефиловало неколико република а бирократско чудовиште добило још неколико глава. То је једина земља Европе у којој су демонстрације поводом бомбардовања 1999. биле забрањене, илустрације ради. Што је могло у Авијану испред базе НАТО, није смело у Паризу, тада још увек парцијално повученом члану северно-атлантске алијансе. <_<
Link to comment
Zato da bih pokazao da je Francuskoj svejedno kako islam tumaci samog sebe. Francuski zakonodavci bolje poznaju islam od samih muslimana, pa sebi daju slobodu da razlucuju obicaj od vere itd.
Ih kao da to kriju, koliko puta se moglo cuti o tom obicaju kao simbolu potcinjenosti zene, uvrede zenskog dostojanstva/licnosti itdNedavno je i jedna italijanska politicarka/bivsa missica imala slicno razmisljanje na tu temu, dok su valjda izbori za miss mesto gde zenski intelekt zablista.A i francuska prva dama je naravno rocket scientist.
Link to comment
Ono, istina, srpski običaj je da se pije rakija, ali to ne može u Saudi Arabiji - oni su dali sebi za pravo tumače da je to protiv njihove religije. ;-) Njima je potpuno svejedno što mi tumačimo da je to, zajedno sa blukom, osnova 1 zdravlja.
Може у оном делу свете исламске земље где је дозвољено обитавање неверника , унутар изолованих заједница иностраних белих оковратничких радника. Тамо где је забрањен алкохол, немуслиману није дозвољено ни шетање, камоли практиковање (здравствених) традиција. Плавим оковратничким радницима из трећег света (Филипина), саудијска тајна/верска полиција, то ставља до знања свакодневно.
Link to comment
Ono, istina, srpski običaj je da se pije rakija, ali to ne može u Saudi Arabiji - oni su dali sebi za pravo tumače da je to protiv njihove religije. ;-) Njima je potpuno svejedno što mi tumačimo da je to, zajedno sa blukom™, osnova 1 zdravlja.
Ne bih isao tako daleko da izjednacavam Francusku i Saudi Arabiju, ali ako bas insistiras, ok  :) edit: uostalom ne znam ni zasto se raspravljamo kad imamo slicno misljenje o ovome. Za mene je zabrana marame neprihvatljivo zadiranje u prava pojedinca, a nije na drzavi da rasudjuje da li je nosenje platna na glavi udar na kulturu i poredak drzave, vec da obezbedi pravno ustrojstvo koje je dovoljno snazno da podrzi sve vrste sloboda - verskih i drugih. Iza francuskog "sekularizma" danas se kriju samo birokratija i malogradjanski sovinizam, bas kao sto se, na primer,  iza turskog "sekularizma" i "ataturkizma" krije obicna odbrana pozicija starih istanbulskih vojno-politickih klika.  Edited by vasudeva418
Link to comment
Ne bih isao tako daleko da izjednacavam Francusku i Saudi Arabiju, ali ako bas insistiras, ok  :) edit: uostalom ne znam ni zasto se raspravljamo kad imamo slicno misljenje o ovome. Za mene je zabrana marame neprihvatljivo zadiranje u prava pojedinca, a nije na drzavi da rasudjuje da li je nosenje platna na glavi udar na kulturu i poredak drzave, vec da obezbedi pravno ustrojstvo koje je dovoljno snazno da podrzi sve vrste sloboda - verskih i drugih. Iza francuskog "sekularizma" danas se kriju samo birokratija i malogradjanski sovinizam, bas kao sto se, na primer,  iza turskog "sekularizma" i "ataturkizma" krije obicna odbrana pozicija starih istanbulskih vojno-politickih klika. 
Dobro, kad smo vec kod marama & chadora, kako ocenjujes zabranu nosenja feredza koju je narodna revolucionarna komunisticka vlast ukinula pocetkom pedesetih godina u Bosni? Je li to ucinjeno zbog poradi malogradjanskog sovinizma, velikosrpskog nacionalizma, odbrana pozicija ovoga i onoga, ili je nesto drugo bilo u pitanju?
Link to comment

Odgovoricu ti kada Francuska sprovede nacionalizaciju imovine kulaka i veleposednika, i otpocne opsezne radove na modernizaciji zemlje. Salu na stranu, Francuska ne zabranjuje nosenje marama, vec skolovanje zenama koje nose marame. 

Link to comment

  Neces mene tu svrstati, neka hvala. Saudijska Arabija je teokratska tiranija, licemerna i trula do srzi. Od kralja Abdulaha i kompanije ne ocekujem nista, ali Francuska bi morala da zna bolje.  edit: brkanje imena, meni su svi oni isti

Edited by vasudeva418
Link to comment
Odgovoricu ti kada Francuska sprovede nacionalizaciju imovine kulaka i veleposednika, i otpocne opsezne radove na modernizaciji zemlje.
Ja i dalje cekam odgovor...
Salu na stranu, Francuska ne zabranjuje nosenje marama, vec skolovanje zenama koje nose marame.
Ni u privatnu skolu im ne daju sa maramama? Qq...
Link to comment
Ja i dalje cekam odgovor...
Da, hajde da pricamo i o izmeni ikonickih predstava za vreme vladavine Amenofisa IV. Sve je to relevantno za pricu.Nego, sta bi to sa privatnim skolama? Zalazes se za nekakvu demokratiju koja arbitrarno odredi pravila diskriminacije, i onda kaze, "ako ti se ne svidja, a ti se skoluj privatno"? Ja nekada imam utisak da protivnici marama u skolama na izvestan nacin zele islamski ekstremizam, posto si upravo opisao kako do njega stici u tri laka koraka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...