Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

Na tom tvom linku piše da je raspon cena od 20 do 50 eur. Koliko je koštala ta uslikana pica i jesu li to obe sa kozicama il nešto drugo?

Pica gamberetti kosta 9 eura i da obe su sa kozicama.Najskuplje pice su oko 15 eura.Sto se kucnog vina(cabernet) tice nude 250ml,500ml i 1 litru.Cena za 250ml je 3 eura.Coperto je 2 eura po osobi.

Link to comment
  • 3 weeks later...

el jamila u tel avivu

 

palestinski biznis u srcu arapskog dela grada, jaffe, tik pored poznate buvlje pijace cije ime ne umem da izgovorim, nesto tipa piš pišim

 

stara kamena kuća visokih svodova pretvorena u fensi mesto, s tim da uradjeno sa stilom i ekipa je onako, middle class, nema neke klijentele koja smeta

 

hrana koju nude je nekakva dekonstruisana palestinska kuhinja, puno ribe, uglavnom u neobicnim pakovanjima

 

dobro je taman utoliko sto je pomak od ocekivanog a opet ne prelazi u zonu perverzije sto bi sa sobom povlacilo i cene. negde mi je dobar reper za poredjenje mala fabrika ukusa

 

sta se jelo

 

predjela

 

brizle na pireu od sociva i sosa od nara

fatus salata sa deep fried halumijem na kocke

punjeni kalamari srimpovima u nekakvom meni nepoznatom crnom sosu

spaljeni plavi patlidzan u rerni, oljusten pa preliven tahinom sa brusnicama i indijskim orahom

 

glavna

 

pirinac sa plodovima mora pod koricom od krompira sa filetom bele ribe

kebab od mesa kernje sa nanom na pireu od paradajza sa tursijom od tikvica

marinirani ramstek sa listovima vinove loze

file bele ribe u testu na pireu od leblebija sa tursijom od jedan dan

 

dezert je bio malabi, koji je bio savrsen - sa zilijen usecerenom korom od narandze.

 

seticu se posle koje se vino pilo, izraelsko.

 

utisci su generalno dobri, jer je napor da se napravi twist sa standardnim stvarima prisutan a opet nije otisao u foliranje. porcije su solidne, srednje do vece, cene za izrael isto relativno ok - predjela su oko 10e, glavna oko 20e. nije cheapo za srpske standarde a opet mi nismo reper. mislim da je racun za nas cetvoro sa flasom vina bio oko 150e a troje je jelo seafood za glavno.

 

to je ovo mesto

 

http://culinarycity.telavivian.com/2014/06/05/el-jamila/

 

inace je bilo veliki hit kad se otvorilo ovog proleca, a onda je kada je krenulo rokanje u gazi opustelo toliko da su bili na ivici zatvaranja. sada se oporavljaju, veceras nije bilo slobodnog stola unutra. glavni klijenti su middle class izraelci, tako da je ocito osetljivo na politiku.  kompletan staf je arapski, vredan svet, usluzan, dobar i diskretan servis.

 

koga put nanese ovde, preporuka za blagi upmarket dozivljaj.

Link to comment

Nasao , bauljajuci po kujni, neku kesu nekineske smese "za hotpot" sad smo ja i zena to kljuknuli pa cemo da se igramo sa dodacima...

Naglasavam da je odluka zajednicka tako da ako mi se ne svidi imam koga da krivim ;)

Link to comment

Ima li neko predlog za gde klopati u Ljubljani?

 

Meni je bila preporucena gostiona Sokol, a jela sam i u restoranu Julija, koji se nalazi odmah preko puta kafane Hamlet (hehe), u toj isto ulici gde je Sokol (Mestni trg), samo kad se krene na drugu stranu. Lepo izgleda, atmosfera je nekako tanana a hrana je bila odlicna. Imali su dnevne menije po ok cenama kada sam bila zimus (tipa 10evra za supu i glavno jelo ili glavno i dezert, zaboravih vec)

Imas ih na netu pa gvirni.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 4 months later...

Skadar, Albanija, ušće Drima u Bojanu, fenomenalna hrana http://www.restorantillyria.com/

Navodno drži neki lokalni mangaš. Litra odličnog kućnog vina, hobtnica, krap i jegulja na žaru đuture 30 eura. Obratite pažnju na proju koja stiže na početku balade. Od Ulcinja sat vremena. Otići subotom i prošetati Skadrom, pijačni dan je, ima svega i ludo je, u grad nisu stigle multi potrošačke kompanije i šoping molovi, mali biznisi žive, riba se prodaje sa asfata a mleko iz plastičnih 2l flaša koka kole

thumb_IMG_2172_1024.jpg

 

thumb_IMG_2174_1024.jpg

 

thumb_IMG_2175_1024.jpg

 

Sarajevo - podnožje sahat (Valterove) kule, odmah do Begove džamije na Baščaršiji. Pekara Imaret u pasažu pa levo. Legendarne "prstići" kiflice koje koštaju 0.15 km po komadu. Konzumirati noću. Briljiraju.

thumb_IMG_2288_1024.jpg

 

thumb_IMG_2289_1024.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...