Jump to content
IGNORED

NIN


Eraserhead

Recommended Posts

Vasić će 15 dana da razmišlja zašto je ovo što je napisao odvratno... AKo ikada više ponovi sličan ispad, pošto mu ovo nije prvi put da radi ovakve gadosti, biće trajno...

Link to comment

Indikativno je da se nije oglasilo ni jedno jevrejsko udruzenje, premda pretpostavljam da je bilo "sugestija" da se to uradi.

 

Verovatno je neko razmislio i rekao:

Ma jebes ove, dzaba pricamo...

Link to comment

Jevreji i još neki narodi ne reaguju odmah na svaku provokaciju, već to uredno zapišu u neko svoje tefterče, pa kad jednom ispostave račun, bude mnogo gadno ...

Link to comment

mislim da ne postoji razlog koji može opravdati pominjanje tog mesta u dnevno političke teme a da to nije u skladu sa stradanjem i žrtvom koje su podneli tih nekoliko miliona ljudi

 

+1

 

 

na ovo mogu pljuckati samo situirani i nezavisni ljudi (a i oni dobro snađeni u ovom sistemu al to je druga priča)

jevrejin koga gazda drka ceo mesec za minimalac sigurno ne gleda na ovo kao na uvredu

 

zamislite naslovnu za sindikalce u fiatu gde bi rekli "trećinu otpustiti trećinu kupiti trećinu neznamšta"

kao da bi srbi to pogrešno shvatili... bi kurac...

 

nije ova naslovnica dovoljno direktna 

 

Neko koga gazda drka ceo mesec za minimalac neće biti nešto specijalno uvređen ovime, istina, ali ni ne čita NIN. Pritom će taj isti glasati za Vučića, a kada Vučić prokomentariše ovu naslovnu složiti se sa time, iako verovatno ne razume ni naslovnu ni kritiku naslovne (a ni ne zanima ga). Zašto? Zato što je opozicija poslednja koja u ovom trenutku i kontekstu može da ima neke koristi od medijskog senzacionalizma - ova naslovna strana i ovakvi postupci samo doprinose razvijanju stava da opozicija nije sposobna ni za šta drugo sem da pravi cirkus, i da nema nikakva alternativna rešenja već samo pravi skandale i pokušava da skrene pažnju na sebe.

 

Mogli su na primer da stave ovako nešto:

 

https://pbs.twimg.com/media/DE9uB8rW0AIjCfP.jpg:large

 

Ali nisu. Nadam se i voleo bih da ih neko tuži zbog ovoga

 

Inače, na drugom forumu se (ljudi kojima smetaju masne šale) ubiše objašnjavajući kako je objavljivanje ovakve naslovne odličan potez i kako je svaka kritika tog postupka pc glupiranje  :frust:

Link to comment

Ja sam jos jedan kome ovo ne smeta jer mi je muka vise u sta se pretvaramo i muka mi je sto nas ponizavaju govna kako stignu i gaze svi po radnicima i obicnim ljudima. Evo sad citam i da Kinezi sto su uzeli zelezaru traze lakse otpustanje i vise obaveza za radnike. Skupi mi se nekad pa ovak puknem nisam do sada pisao ovde ali place mi se vise od muke i ko nam je na vlasti i sveopsta debilizacija zemlje i lopovluk i gazenje i isplivavanje najgorih govana na povrsinu.

 

Ok, ali oni koji su novinari treba da rezonuju drugačije. Jer uređivanje novina i novinsko pisanje nije isto što i pisanje komentara na internetu, niti novinarstvo služi tome da neko kome je muka iskali svoj bes - već da pruža informacije te podstiče kritiku i javni dijalog. Možda bi bilo opravdano da neki besni radnik objavi ovako nešto na svom fejsbuk profilu, ali ovde govorimo o Nedeljniku NIN.

 

I nisu oni ništa posebno uradili Vučiću objavljivanjem ovakve naslovne pa da sad mi treba da razmišljamo - da li je to opravdano ili ne, ako pomaže cilju. Ne pomaže. Ovo je kao da kažeš "Muka mi je od Vučića i zato ću sad da pucam sebi u nogu"

Link to comment

"Words ought to be a little wild, for they are the assaults of thoughts on the unthinking." - John Maynard Keynes

 

ova naslovna strana poteže jedan od osnovnih problema srbije i nigde ne vidim  uvredu

Link to comment
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...