Jump to content
IGNORED

SUPERHEROES - because we need them


Sludge Factory

Recommended Posts

 

“We love our superheroes because they refuse to give up on us. We can analyze them out of existence, kill them, ban them, mock them, and still they return, patiently reminding us of who we are and what we wish we could be.”

― Grant MorrisonSupergods: What Masked Vigilantes, Miraculous Mutants, and a Sun God from Smallville Can Teach Us About Being Human

 

 

 

Superheroji osvojili su velike ekrane i haraju boksofisima sirom sveta. Lagano, poceli su da osvajaju i male ekrane, trazeci put do naseg srca preko serijskog tv pripovedanja. 

 

Postoji nekoliko serija ciji su glavni akteri "maskirani osvetnici" koje su aktuelne i uveliko u toku, neke koje su krenule ili ce ubrzo krenuti sa emitovanjem, kao i neke koje su u pripremi i koje mozemo ocekivati u skorijoj buducnosti. Iako sam topic naslovio ovako kako sam ga naslovio, u principu on moze da posluzi i za razgovor o serijama koje su adaptacija stripova i stripovskih junaka bilo kog zanra, dakle ne moraju nuzno biti samo superheroji u pitanju. Neke serije koje bi mogle potpasti pod ovaj topic vec imaju topice na kojima se o njima pise (kao Marvel's Agents of S.H.I.EL.D. ili The Walking Dead), ali su i ovde naravno dobrodosle.

 

Takodje, ovaj topic bi mogao da posluzi i za podsecanje na stare, odavno zavrsene serije posvecene superherojima i strip junacima, nastale u vremenima kada je ovaj zanr bio slabije prisutan generalno u pop-kulturi, pa i tako i na televiziji. A moze da posluzi i za razgovor o animiranim tv serijama ovog zanra. 

 

Ukratko, Gotham je startovao pre nekoliko nedelja, The Flash juce, treca sezona Arrow krece danas, emitovanje Constantine pocinje 24. oktobra, druga sezona Agents of S.H.I.E.L.D. uveliko je u toku. 

 

Marvel i Netflix spremaju nam Daredevil za 2015. 

 

 

Ipak zapocecu topic podsecanjem na seriju The Flash  iz 1990. godine, ciji je glavni junak od juce dobio i svoju novu inkarnaciju. 

 

http://youtu.be/3fPnyQUKt6Y

 

Serija je isla u pravo vreme za mene, jurcao sam po kuci kao lud, burazerov drug me uvek oslovljavao sa "de si fleshe'. Inace, glumac koji je igrao Flasha u toj seriji, u ovoj novoj verziji igra tatu sadasnjem Flashu. 

 

Link to comment

Bravo, Sludge. :Hail:

 

Na moju veliku radost, nisam gledao ni trećeg Gotama, ni Fleš, a ni Arror, koji počinje sad koliko sam skapirao, pa ću sve to u paketu, jeeee.

A Marvels je na Džosovom topiku, gde mu je i mesto. :)

 

edit: A taj stari Fleš se davao kod nas u nekom noćnom programu, tada mi je bio gotivan, ali se ne sećam da je nešto dugo ostao.

Edited by Lrd
Link to comment

Arror, koji počinje sad koliko sam skapirao

 

Da, krenuo Arrow. Prenatrpana epizoda, ali je u okvirima Arrow standarda. Svidelo mi se povezivanje Arrow i The Flash, ko odgleda i jednu i drugu epizodu videce. Planirana je i team-up epizoda.

 

 

ima jedna sezona starog Flasha a dobar deo je na srpski prevela moja malenkosti.

ima na prijevodi-online.

 

Kul. Nisam se usudjivao da gledam seriju sad ovako mator, ali moracu jednog dana. 

Link to comment

Flash je kuuuuuuuuuuul! :0.6:

 

Jeste da ima nekih stvari koje bih menjao, ali vozi, dobri su likovi, imamo dovoljno Fleša kako trči. Plašio sam se da ne dobijemo još jedan Smallvile, pa da se otprilike dva minuta epizode troši na super moći, ali jok, odlično je ovako.

 

I gotiva je ona scena sa Arrowom - kul. kul. E, baš mi je drago što je ovo bar najava krštene superherojske serije.

Link to comment

Meni su sve ove stripovske serije takve, poluozbiljne. Barem ih ja tako gledam i nemam problem sa time ama baš nimalo. Dovoljno da se zabaviš i uživaš u nečemu sa čim si odrastao.  Sve je to realno "guilty pleasure" i ne treba tu baš gledati da sve ima smisla.

 

Mene više nervira kako svaki studio uskače u bandwagon da slučano možda ne propuste neku zaradu. Pre dve godine pojavi se Arrow, ima neki uspeh i odjednom dve godine kasnije imamo Agents of Shield, Flash, Gotham i uskoro Constantine i Daredevil. Nemam ja ništa protiv da te serije postoje, ali one su očigledno paničan odgovor da se slučajno ne propusti zarada u nekom segmentu tržišta. Paničan odgovor će retko doneti dobru i razrađenu seriju i imaćemo brdo serija sa jednom ili dve sezone. 

 

Slično je bilo i sa inflacijom serija na temu zombija i vampira. Uvek je bilo tih serija, ali onda se pojavi neka koja krene da zarađuje ozbiljne pare i onda odjednom svaki studio mora da ima bar jednu. (ne gledam te serije, ali imam osećaj da ih ima milion). 

Link to comment

Meni su sve ove stripovske serije takve, poluozbiljne. Barem ih ja tako gledam i nemam problem sa time ama baš nimalo. Dovoljno da se zabaviš i uživaš u nečemu sa čim si odrastao.  Sve je to realno "guilty pleasure" i ne treba tu baš gledati da sve ima smisla.

 

Mene više nervira kako svaki studio uskače u bandwagon da slučano možda ne propuste neku zaradu. Pre dve godine pojavi se Arrow, ima neki uspeh i odjednom dve godine kasnije imamo Agents of Shield, Flash, Gotham i uskoro Constantine i Daredevil. Nemam ja ništa protiv da te serije postoje, ali one su očigledno paničan odgovor da se slučajno ne propusti zarada u nekom segmentu tržišta. Paničan odgovor će retko doneti dobru i razrađenu seriju i imaćemo brdo serija sa jednom ili dve sezone. 

 

Slično je bilo i sa inflacijom serija na temu zombija i vampira. Uvek je bilo tih serija, ali onda se pojavi neka koja krene da zarađuje ozbiljne pare i onda odjednom svaki studio mora da ima bar jednu. (ne gledam te serije, ali imam osećaj da ih ima milion). 

 

Marvels nije odgovor na Arror, nego pokušava da se nakači na fenomenalan uspeh filma, koji je bio mega hit i pre serije.

Link to comment

Jeste to pokušaj da se iskoristi uspeh filma, ali nisam uopšte siguran da su ozbiljno razmišljali o seriji pre Arrow. Isto tako Arrow je verovatno odgovor na ove filmove sa Marvelovim superherojima.

 

Možda grešim, ali bi ipak voleo da je to malo manje "sve odjednom". Sve me više ovo podseća na neke scene iz Episodes o tome kako studiji posluju.

Edited by deeps
Link to comment

Kad smo vec kod Arrowa nocas poceh da gledam drugu sezonu i poprilicno sam se razocarao, nedovoljno da ne zavrsim seriju, ali mi je entuzijazam dosta opao. Ocekivao sam skok u kvalitetu koji ste najavljivali ovde na forumu, a mesto toga dobio sam Olivera Kvina koji je resio da od sada iskljucivo ranjava svoje neprijatelje :isuse:, ne razumem zasto su usrali seriju sa 20 hitaca u rame svaku epizodu, mislim nisam ja ocekivao ne znam sta, poprilicno sam suspendovao zdrav razum i logiku kao i svaki put kad se radi o super herojima, ali imam osecaj da su pravili kompromis prosirenja gledalacke publike na ustrb sadrzaja.

 

Flasha cu cekati da se zavrsi sezona pa da pregledam celu isto tako i Gotham. AoSHIELD tesko da ce doci na red posto pre nje imam jedno 10ak serija i animea da zavrsim i 10ak da pocnem da gledam.

Link to comment

Jeste to pokušaj da se iskoristi uspeh filma, ali nisam uopšte siguran da su ozbiljno razmišljali o seriji pre Arrow. Isto tako Arrow je verovatno odgovor na ove filmove sa Marvelovim superherojima.

 

Možda grešim, ali bi ipak voleo da je to malo manje "sve odjednom". Sve me više ovo podseća na neke scene iz Episodes o tome kako studiji posluju.

 

Avengers je veliki studio, a Marvel je film najavio još 2008, kada je Iron Man postao hit.

Link to comment

Meni su sve ove stripovske serije takve, poluozbiljne. Barem ih ja tako gledam i nemam problem sa time ama baš nimalo. Dovoljno da se zabaviš i uživaš u nečemu sa čim si odrastao.  Sve je to realno "guilty pleasure" i ne treba tu baš gledati da sve ima smisla.

 

 

 

Baš tako. Flash mi je tako fino legao da se opustim i relaksiram, bez ikakve želje da razmišljam o nekom dubljem značenju suštine svemira  ili Yelow Kinga i Carcose

Link to comment

Kad smo vec kod Arrowa nocas poceh da gledam drugu sezonu i poprilicno sam se razocarao, nedovoljno da ne zavrsim seriju, ali mi je entuzijazam dosta opao. Ocekivao sam skok u kvalitetu koji ste najavljivali ovde na forumu, a mesto toga dobio sam Olivera Kvina koji je resio da od sada iskljucivo ranjava svoje neprijatelje :isuse:, ne razumem zasto su usrali seriju sa 20 hitaca u rame svaku epizodu, mislim nisam ja ocekivao ne znam sta, poprilicno sam suspendovao zdrav razum i logiku kao i svaki put kad se radi o super herojima, ali imam osecaj da su pravili kompromis prosirenja gledalacke publike na ustrb sadrzaja.

 

 

Skok u kvalitetu u drugoj sezoni pre svega se ogleda u manjku sapunicaste ljigavstine, a visku stripovstine. Izdrzi jos malo. :)

Link to comment

Pa sta znam, druga sezona je mozda cak i brutalnija od prve u tom smislu, jedino sto je kao heroj serije resio da ne ubija, ali nije to strasna promena. 

 

Inace, suska se da Marvel planira i neku X-Men tv seriju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...