Jump to content
IGNORED

Transfer novca iz inostranstva.


Moća

Recommended Posts

proviziju na elektronsko placanje placaju obe strane, ali imas opcije da sve plati uplatioc ili primalac. u mojoj banci je provizija fiksna kad zelim da uplatim, kada zelim da platim proviziju primaoca uglavnom je fiksna, oko 20e, ali postoji mogucnost da bude veca pretpostavljam u zavisnosti od korenspondentske banke, al to se jos nije dogodilo

Link to comment

Slobodna procjena je nekih max 10€ ovde i oni 20€ tamo, na iznos $200. To je ok, samo da ide smooth i da ih zadržim.

Ko će platiti troškove transfera novca, odredjuje onaj koji vrši transfer(plaćanje). Kad daje nalog za prenos novca, može da bira tri opcije:

 

1. NOSTRO-sve troškove plaća onaj koji daje nalog

2. SHARE - troškovi se dele izmedju onog koji daje nalog i beneficijara prenosa sredstava

3. LORO - sve troškove plaća beneficijar prenosa sredstava.

Link to comment

E pa, postupiću najkulije što mogu, reći koja je cifra i metod uplate, a oni neka izaberu hoće li biti dovoljno pristojni da na sebe preuzmu koliko razlike od cijene. U najgorem slučaju, ako su stipse, ja sam svejedno zadovoljan cijenom/ troškovima, tako da je winwin situacija, samo da krene.

 

@jms_uk Ja sam u BiH, svejedno hvala.

Link to comment

E-transfer je samo za kanadu i podrazumeva slanje novca preko mejla ali na racun u kanadi. Credit card je mozda ‘visa direct’, opcija sa sa jedne visa kartice prebacis na drugu. Ne znam za BiH, u Sebiji to ne prihvataju iako je na spisku podrzanih zemalja, bar su mojoj mami tako rekli u banci.

Wire transfer mene kosta 50 dolara, bankaovde uzme 30 i jos negde usput do srbije skinu 20.

 

Edit: proverih sad na sajtu moje banke, BiH je na spisku zemalja gde moze visa direct pa proveri u banci. Vidim da srbija nije vise na spisku.

Edited by nera
Link to comment

Hvala, provjeriću. Evo se raspitujem, ovi gore nisu financial institution, ne izdaju kartice i sl, samo domaća debit network za "transactions between Canadian Financial Institutions with Canadian funds".

Link to comment

Nisam u toku, jel se sad mogu skidati pare s PayPala na racun u banci u Srbiji? 

Mogu. Tako sam primao platu. Ali treba im pet, šest dana da prebace pare. Primao sam u kanadskim dolarima pa su prebacivanje naplaćivali šest dolara, što je, čini mi se, sasvim prihvatljivo. Uplatiocu su uplatu naplaćivali dva dolara.

Link to comment

Šta je najjeftinija (ili najbolja) varijanta uplaćivanja sa privatnog računa (iz Kanade), na privatni račun u Srbiji?

 

Rekoše mi da Rajfajzen (gde imam račun) uzima 0,4% i da to traje nekoliko dana (što nije problem) pa mi to deluje kao najbolja varijanta?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...