Jump to content
IGNORED

Ligue 1


keksi krem

Recommended Posts

Moutinho mi deluje kao da je u ozbiljnom padu, aj danas je bilo do tumbanja, al isto je ovako Portugal delovao rastelovano sa njim na sredini. Kazem sa njim jer on je taj igrac koji treba da bude i koji je obicno bio lepak za sve ostale na sredini. Kondogbia odlican, slazem se.

Ne znam koliko je smisleno kupovati po Portugalima, obicno mora da se uzme najbolje sto se ima tamo, a za to ode koza sa ledja. Jab pre lovio neki restl iz nekog velikog tima, to bar nije tesko uraditi. Nije ni sramota, mnogi su se okoristili za bagatelu na taj nacin.

Moutinho je bio odlican u pripremnim utakmicama, narocito protiv Parme i Arsenala, a tada je imao dva igraca da mu cuvaju ledja...slazem se da je u reprezentaciji delovao lose, medjutim Meireles i Veloso su bili jos gori, a oni su trebali da budu taj njegov stit na sredini terena,  dok su i napadaci Portugala bili bledi, pa nije ni imao s kim da igra...ajde, Ronaldo je igrao povredjen, Nani i Varela su odustali od fudbala, dok je Eder drvo...

 

Sto se tice kupovine igraca iz portugalskih klubova, pa Jardim zeli pre svega da mu se dovede Gaitan, kaze da je on idealan za njegov stil fudbala i da moze podjednako biti upotrebljen i kao klasicna desetka i kao krilni napadac, isto tako kaze da je to igrac koji mu je naneo ubedljivo najvise problema kada je spremao taktiku protiv njega, tj nikada nije uspeo da ga neutralise i kapiram da je to razlog zasto ga toliko respektuje...prica se da su Monaco i Gaitan utanacili sve uslove oko njegove plate jos tokom proslog vikenda kada je bio Emirates Cup u Londonu, medjutim Benfica odbija da ga proda, a da li je to samo blef da bi dobili vise novca ili stvarno ne zele da ga prodaju sada kada su ostali bez dve trecine tima, ostaje da se vidi u narednim danima...Griezmann je bio jedan od igraca koje je klub nameravao da dovede, ali je trener rekao da bi vise voleo da se zadrzi Carrasco (u tome su i uspeli) i da se mozda dovede mali Bruma iz Turske (ovo bi bilo zanimljivo kada bi se stvarno desilo), dok je isto tako Di Maria dugo na listi zelja, medjutim cena koju je Real odredio za njega je previsoka, isto tako nema evropski pasos, dok je nama ostalo samo jedno slobodno mesto za stranca nakon odlaska Jamesa, a glavni kandidat da popuni to mesto je i dalje Nico Gaitan...

Edited by keksi krem
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • John Coltrane

    320

  • borris_

    306

  • MiddleClass

    154

  • levi

    119

Uf, ja gih grabio Di Mariu bez trunke razmisljanja, najpotcenjeniji igrac sveta trenutno. Obicno se zanemaruje koliko stvari taj covek radi za ekipu, a ne vidim kome to moze da ne treba, posebno jednom ovako sklopljenom timu ko Monacu. Od Portugalaca ne bih kupovao iz principa, ne verujem kako im polazi za rukom da valjaju (cesto i vrhunsku, sto jes jes) robu na gornjoj granici njene vrednosti ovoliko dugo. Gaitan je kul igrac, al lako bi se uslo u preplacivanje. Opet, ako je delovalo i za Jamesa, ko zna, cesto je najbolje dovesti treneru ono sto trazi.

 

Jes bio ceo Portugal osakacen i grozan, slazem se sa time.

Link to comment

Di Maria je car, po meni je trenutno bolji igrac nego James, ali ocigledno nije marketinski isplatljiv kao neki drugi fudbaleri, pa onda i razumem zasto Monaco (ili neki drugi klub) ipak nije spreman da plati €70m za njega...da je cena niza i da on ima evropski pasos, mislim da bi se svi bogatiji klubovi poubijali oko njega, a da sam neko i nesto u Realu, nikada ga ne bih prodavao, medjutim izgleda da se u Madridu ne vrti sve oko fudbala...

Link to comment

Francuske sudije su jos jednom potvrdile da su najveci retardi u univerzumu...dvadesetak minuta pre kraja utakmice, Origi je krenuo u silovit prodor i taman kada je usao u sesnaesterac, Dennis Appiah je fantasticno uklizao i izbio mu je cistu loptu, medjutim retard sa pistaljkom je dosudio penal i dao je crveni karton igracu koji je majstorski osujetio Belgijanca...posle je Caen pokusavao sa igracem manje da nekako izjednaci, ali osim jedne dobre prilike nakon kornera, nista vise nisu mogli da ucine, pa je na kraju Lille dosao do sva tri boda zahvaljujuci onom degenu sto deli (ne)pravdu...oba tima podjednako ne podnosim, ali nije ni cudo sto nijedan francuski sudija nije sudio na Svetskom prvenstvu...

Link to comment

Odigrao je sasvim korektno, kad krene u juris, retko ko moze da ga stigne...problem je u tome sto Lille igra previse tvrd fudbal, stalno pokusavaju da spuste ritam utakmice, imaju tri klasicna mesara na sredini terena koji gledaju samo kako da polome nekoga, umesto da uposle svoje napadace...bice Origi super kada za godinu dana ode u Liverpool, jer sada igra u ekipi koja je susta suprotnost njegovog buduceg engleskog kluba, ovde gledaju samo kako da ga uspore i nateraju da vise paznje posveti odbrani, dok ce se njegovi pravi kvaliteti ipak najbolje videti kada bude deo tima koji forsira ofanzivniji fudbal...

Link to comment

Super, odgovarace mu LFC onda, posto smo vec u ovom trenutku natrpali tim sprinterima ( Stugde, Markovic, Stearling ), pretpostavljam da ce mu biti lakse da se uklopi u sistem.

Edited by Aleksandar88
Link to comment

Gledao sam malo,Lil napadao ali prilično prilično mlako. Da se Kaen nije zatvorio onoliko,mislim da su komotno mogli da igraju sa njima. Ništa mi se ne sviđa Lil. Plus poklonjen penal i crveni,kad tako nešto odluči utakmicu,nešto najgore.

Edited by theanswer
Link to comment

Jos se ne zna koliko ce odustvovati, ali ne bi bilo dobro da i on pauzira nekoliko nedelja, jer ce Thiago Silva biti minimum mesec dana van terena...inace PSG je danas skroz rutinski zavrsio posao protiv Korzikanaca, sa pola snage su ih dobili, Lucas i Verratti su bili najbolji, dok je i David Luiz odigrao odlicnu utakmicu...na kraju je bila neka frka u tunelu, Motta zavrsio s razbijenim nosem nakon sto ga je Brandao kukavicki udario...

 

https://vine.co/v/M3KU16KgnvZ

 

Od ostalih utakmica, gledao sam kako je Toulouse savladao OL na domacem terenu, nakon dva data gola u prvom poluvremenu, skroz su se povukli i samo su jednom kiksnuli, sto im je bilo dovoljno za pobedu, inace cela tekma je bila ocekivano dosadna, prebacivao sam malo i na utakmicu izmedju (naseg dzelata iz prvog kola) Lorient-a i Nice, ali to je tek bilo negledljivo...posle mi je bilo krivo sto nisam gledao pravu goleadu gde je palo osam golova i gde su cetiri igraca bili dvostruki strelci (Toivonen, Mexer i Ntep za Rennes, a Wass za Evian)...sutra mi moramo kako znamo i umemo da dobijemo Bordeaux u gostima...

Link to comment

Hvala za detaljan izvještaj. :) Vidjeh da je predsjednik PSG-a popizdio na Brandaa.

 

Kad smo već kod ovih borris_ovih, kakav je ovaj Rabiot kojeg Wenger hoće da dovede? Navodno je ponuda upućena i prihvaćena.

Link to comment

Meni se on uopste ne svidja, bar ono malo sto sam ga gledao prosle sezone posto je retko igrao, a i kao pojava mi je zesce antipatican, pa sve to nekako ide zajedno u paketu...
 
Wenger namerno skuplja samo one Francuze koje ne gotivim, ne znam da li namerno troluje ili pokusava da nesto dokaze, ali Arsenal kao jedan od najvecih klubova na svetu zasluzuje da ima prvoklasne francuske talente u ekipi, a u zadnje vreme to uopste nije slucaj...evo na primer, zasto ne posalju ponudu Milanu i dovedu takvog bisera kakav je M'Baye Niang, jeste da decko ima vise u nogama nego u glavi, medjutim siguran sam da bi on bas u Arsenalu izrastao u jednog od najboljih napadaca na svetu, a ako zele da dovode direktno igrace iz Ligue 1, onda su Morgan Sanson, Alassane Plea, Paul-Georges Ntep, Neal Maupay ili Yassine Benzia mnogo bolji izbor nego Rabiot...

Link to comment

dobra tekma.

 

Marseille nemocan, mora Bielsa mnogo bolje s ovim timom.

 

Montpellier sjajno deluje, i u porazu od Bordeauxa u prvom kolu su bili dobri i izgleda da je Keksi malo omasio s procenom za njih, svakako ih vidim u gornjem domu tabele. Courbis je sjajan trener, a od igraca danas najbolji Mounier kao i kompletna odbrana. i ovaj mali Ribelin sto je usao u poslednjih 20 min deluje kao veliki talenat, ume s loptom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...