Jump to content
IGNORED

RIBA


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • wall

    8

  • darling

    8

tolstolobik slična varijanta
ja volim ribu (i recnu), ali ne secam se da sam jeo tolstolobik koji nije grozno masan i blatnog ukusa/mirisa@wall: losos ili pastrmka (ona je najneutralnija riba po ukusu koja mi pada na um)
Link to comment

ako oćeš da izbegneš onaj miris blata & mulja, preporuka za tebe je, isključivo morska ribaevo jedan brzopotezni recept:preferiram brancina, dobijaju ga u maxiju u delti sredom. Uzmeš jedan od oko približno 800-900gr, zamoliš čiku da ga očisti. Kupiš još džak(3kg) krupne soli, predpostavljam da u kući imaš jaje i limun. U tepsilju odmeriš nešto više soli od težine ribe i tu so razmutiš sa jednim belancom. Ubaciš u ribu na listove isečen limun, ribu postaviš tako da je sa svih strana okružena solju, obično vire glava i rep. Kilo ribe se peče oko sat vremena, kada so poprimi boju pečenog hleba riba je gotova. Polako i pažljivo razbiješ so, koža ribe se uglavnom zalepi za prvi sloj soli tako da ti ostaju fantastučno sočni komadi. Jedan veliki + je da posle ovakvog spremanja ne ostaju nikakvi mirisi u kuhinji i kući, što je jedan od razloga zašto ljudi ne vole da je spremaju

Link to comment

Da jedno, čisto da koliko toliko poveže so. Riba se ne soli. Riba ne sme da dodiruje dno tepsije. Peče se na 250°CMože se staviti i grančica ruzmarinaSvaki sledeći dan, od srede, riba je jeftinija za po 100 din :)psprobao i sa pastrmkom, kao da jedeš grumen soli, valjda jer joj je "koža" mnogo tanja od morske ribe. Bacio kilo ribe :isuse:najbolje probati sa jednim veeelikim brancinom

Link to comment
psprobao i sa pastrmkom, kao da jedeš grumen soli, valjda jer joj je "koža" mnogo tanja od morske ribe. Bacio kilo ribe :isuse:najbolje probati sa jednim veeelikim brancinom
moze sa velikom losos pastrmkom, proverio vise putane moze sa smudjem, mnogo tanka kozane mora belance, moze i bez toga, malo vode dodas u so da se napravi malter od njega
Link to comment

Wall, ako ne voliš jak miris ribe, možda bi bilo dobro da probaš morskog psa?! Onako sečenog poprečno. Začiniš po volji (ruzmarin, bosiljak, beli luk, mulje, na primer).

Link to comment
nisi ni svesna sta te ceka, zaljubices se u jonsko egejski jadran samo toga jos nisi svesna. a kada budem poceo da kacim slike bezmesne hrane, kuku, molices za milost.kojote, nemam pojma. to je bila riblja plata u kojoj je bio jedan divlji levrek (brancin), dva tri komada odreska palamid, krak hobotnice, par manjih barbuna i neke meni nepoznate ribe sa grckim imenima koje sam zaboravio. inace sam zapamtio gde je objekat pa ako te put nanese u tu divljinu, bices obavesten. plus je besmisleno jeftino - 24 evra kosta porcija za 2 osobe sa 2 uza (ili alternativno pola litre vina) i jednom velikom grckom salatom za dvoje. nigde na planeti, ali nigde.
ovo na tvojoj fotki izgleda toliko dobro da ogladnim svaki put kad pogledam...
Link to comment

Da li neko zna mesto u Bg gde alasi dolaze da prodaju ulov?Ranije se pricalo da dolaze na Zemunsku pijacu, ali pretpostavljam da se mora znati i mesto i vreme gde se cekaju. Hvala unapred.

Link to comment
Da li neko zna mesto u Bg gde alasi dolaze da prodaju ulov?Ranije se pricalo da dolaze na Zemunsku pijacu, ali pretpostavljam da se mora znati i mesto i vreme gde se cekaju. Hvala unapred.
Odes brate na alasku pijacu na Zemunskoj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...