Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Nema razlike u sadržaju, istu kafu pakuju i u jedno i u drugo, s tim da u alu/najlon pakuju da stoji duže, ali nije kao kod papirnog pakovanja, direktno iz mlina. Sveže mlevena kafa uvek je bolje arome, pa sam je odmah po dolasku u hotel umotala u air bubble foliju.

Link to comment
  • 3 weeks later...

hvala. gledao sam po ovim kafeterijama po nbg, tu nema. takodje u emeceti, nema. mislim tamo ima nekakav no name moka pot, koji sam i kupio, ali nisam zadovoljan.

Edited by nenad
Link to comment

gde se u BGu moze kupiti dobar bialletti aparat za moka kafu?

 

edit

ako moze bez porucivanja, odem u radnju, dam pare, odnesem. :)

Ja sam kupio u delta sitiju u prizemlju, mislim da je home centar. Ali nemaju one gume, koje bi trebalo da se menjaju svakih 6 meseci otprilike. To ne mogu nigde da bg da nadjem.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Skoro sam ja tražila, nema po Bgd radnjama, makar ne Bialetti. Imala je na akciji letos Metro Cash& Carry milion primeraka moka pota u raznim bojama, ali firma Tognana, a verujem i da ih sad imaju, jer je to sve u okviru Horeca grupe. Zavisi da li si se odlučio samo za Bialetti i ništa drugo.

 

Probala Donkafe Kolumbija, baš mi se sviđa, vrlo dobra. Otklonila mi je onaj slabašni ali neprijatni bol u slepoočnom delu, živnula sam posle nje.

Edited by halloween
Link to comment

Ja sam kupio u delta sitiju u prizemlju, mislim da je home centar. Ali nemaju one gume, koje bi trebalo da se menjaju svakih 6 meseci otprilike. To ne mogu nigde da bg da nadjem.

 

ja sam narucio sa amazona, samo mora da se nadje ko salje u srbiju. sitne pare a stize nekoliko gumica i filter, dovoljno za par godina.

Link to comment

ma bitno mi je da je malo kvalitetnije izrade.

ovaj sto sam ja uzeo pravi dobru kafu, ali je skoro nemoguce razdvojiti filter od posude. :)

Coin casa imali u "aparat" i "dihtung"...

A ovo filter na šta misliš? Na onaj levak i koji stavljaš kafu ili na gornji deo koji odvrćeš?

Mislim da u oba slučaja je možda bolje da je to "zategnutije" . A i to stalno grejanje i hlađenje ima svoj uticaj...

Link to comment

na levak mislim. mozda tripujem, ali mi se cini da je na ovom nebrendiranom koji sam ja kupio dosta teze odvojiti levak od posude nego na bialettiju...

Ja imam baletti i levak izlazi lako samo je problem da "uvatim" ...
Link to comment

apdejt. coincasa u delti ima moka express ali imaju i brikku, to nije bilo pre.   :fantom:

 

pojacava se ponuda "obicne" kafe, simit sarayi ima svoju, vero neku papagalos ali nista specijalno. to su izgleda njihove opstenarodne kafe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...