Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

1 minute ago, Host said:

Jel ima tamo Mikkeler piva po radnjama? Meni su njihova piva najbolja od svih kraftverskih koja sam pio.

kako kad. ponekad ima u netto radnjama.
btw velika je šteta što u srbiji nemamo tuborg gold. zicer od jeftinih svakodnevnih piva.

Link to comment
Quote

KAMARAD PIVO-ČEŠKO A NAŠE 

JKP „Drugi oktobar“ iz Vršca počelo je sa proizvodnjom kvalitetnog piva po Češkoj recepturi koja se vrši u fabrici vode „Moja Voda“.
Za brojne ljubitelje piva, češko pivo spada u najpoznatije i najkvalitetnije, a Česi su i najveći konzument ovog pića na svetu. Otuda i ideja vršačkog JKP „Drugi oktobar“ da otkupi recept mini pivare na severu Češke i obuči osoblje koje je zaduženo za proizvodnju ovog napitka zlatne boje sa penastim vrhom. Brend nosi naziv Kamarad, što znači prijatelj ili saborac, a procenat alkohola koji sadrži je 5%. Češka industrija proizvodi najviše svetla piva od 4% i 5% alkohola po kojima su i postali poznati u svetu.
Naša želja je da svi mogu da uživaju u ukusu češkog piva i na našim prostorima, a uz Kamarad možete osetiti duh Češke gde se pivo smatra delom nacionalne kulture i običaja o čemu svedoče i zapisi čak iz IX veka.
Pozadina uspeha čeških piva jesu idealni poljoprivredni uslovi za uzgoj hmelja koji je sastavni deo piva. Vršačka mini pivara proizvodi pivo po češkoj recepturi, od najfinijih sastojaka uvezenih iz te zemlje. Iz Češke se uvozi pažljivo odabrani, karamelizovani slad, kao i posebna sorta hmelja visokog kvaliteta koji daju jedinstveni ukus pivu. Naša kvalitetna niskomineralna voda sa izvorišta Mesić koristi se kao osnova za proizvodnju piva. Na ovaj način, trudimo se da iskoristimo sve njene mogućnosti. Savremena oprema, češki recept i obučeno osoblje garant su za kvalitet ovog nefiltriranog i nepasterizovanog svetlog piva. 
Sama Češka nudi širok izbor vrsta piva, a za sve ljubitelje ovog napitka, Češku smo doveli kod nas. Kamarad garantuje poseban doživljaj pri konzumaciji, a mehurići u peni su sitniji u gušći što je odlika kvalitetnih piva. Svetla piva se služe na temperaturi od 8 do 10 stepeni, a upotrebom Kamarad krigle izbegava se grejanje piva. 
Kapacitet naše pivare jeste 300 000 litara godišnje. Na tržištu Srbije, Kamarad pivo se može naći točeno i u staklenoj povratnoj ambalaži od 0,5l sa keramičkim preklopnim čepom jedinstvenim na našem tržištu. Ovo je prvo pivo u Srbiji koje se pakuje u ovakvu ambalažu. Ovim putem pozivamo i vas da se uverite u kvalitet piva koje je, ČEŠKO A NAŠE.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 12/21/2017 at 10:44 PM, čekmeže said:

Komunalno predzeće proizvodi pivo :s_w:

Koliko znam, to je jedino JKP u Srbiji koje je bilo privatizovano (niko živi ne zna kako je to sprovedeno), a u nazivu mu je stajalo Društveno preduzeće. Ovo je valjda trajalo do 2015. godine, kada je Opština Vršac sudskim putem (!) uspela da povrati svojinu nad JKP.  Nisam baš siguran u sve detalje, možda bi neko od Vrščana na topiku (npr. @SNARC) mogao to da potvrdi. Uopšte me ne čudi da se pivo zove Kamarad, proizvođač je stara SPS-ovska utvrda i uhljebljenje za lokalne članove partije.

Link to comment
26 minutes ago, Ayatollah said:

Koliko znam, to je jedino JKP u Srbiji koje je bilo privatizovano (niko živi ne zna kako je to sprovedeno), a u nazivu mu je stajalo Društveno preduzeće. Ovo je valjda trajalo do 2015. godine, kada je Opština Vršac sudskim putem (!) uspela da povrati svojinu nad JKP.  Nisam baš siguran u sve detalje, možda bi neko od Vrščana na topiku (npr. @SNARC) mogao to da potvrdi. Uopšte me ne čudi da se pivo zove Kamarad, proizvođač je stara SPS-ovska utvrda i uhljebljenje za lokalne članove partije.

ma zna tutifruti sve o tome, ali neće da piše

Link to comment

Tutifruti zna bolje sigurno..ali je od SPS utvrdjena to postalo SNS utvrdjenje, gde se zahteva full lojalnost pa cu ga razumeti ako ne prozbori nijednu o tome..i ne treba. 

 

Elem, po meni go pimpek od piva koje je najvaljivano kao malo remek delo. Lokalna voda, koja je pish zivi i godinama se vec potura kao vrhunac nivoa kvaliteta u kombinaciji sa nekom ceskom mini tehnologijom proizvodnje. Na prvu degustaciju se pokazalo kao preskupo, pretenciozno sranje. Skoro sam cuo da se jos uvek pravi i sluzi se valjda u objektima koji su u vlasnistvu JKP-a ( dva komada)..i to se najvise ispije kad neko od uposlenih ima neki povod za proslavu koju otprilike mora da organizuje u jednom od ta dva objekta. 

 

Zamislite da Jataganac, Kurcubic i Giga Moravac organizuju proizvodnju piva...tako je bilo i tako ispalo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...